Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Instalacja TV Sat: jest Ferguson FX7600 chcę dodać Skystar 2

28 Gru 2009 21:39 1365 2
  • Poziom 13  
    Witam!
    Ma zamiar rozbudować istniejącą instalację antenową i dlatego proszę o ewentualne wskazówki.

Stan istniejący:
    Instalację azartowską(telewizja kablowa z analogowymi programami tv naziemnej) w bolku rozdzielam bezpośrednio do telewizora oraz do karty Flyvideo 98 do komputera w drugim pokoju.
    Dodatkowo poprzez euro podłączyłem do TV, Fergusona FX7600. Na tunerze odbieram kanały z Astry i HB.
    Wszystko OK.

Stan zakładany:
    Chcę do komputera dołożyć kartę Skystar 2. Nie mam zamiaru zmieniać konwerterów, nie mam miejsca na drugi kabel do kompa. Mam zamiar rozdzielić sygnał przychodzący z Diseq'a do Fergusona a następnie dodać go do syganłu z azartu i przesłać istniejącym kablem do komputera. Przy komputerze rozdzielić do dwóch kart.

Da się zrobić? Będzie chodzić?

Będę chyba potrzebował (kolejno)
    -rozdzielacz TV Sat,
    -zwrotnicę Tv Sat i azartu oraz
    - rozdzielacz przy komputerze

Gdzie najlepiej i jakie konkretnie elementy kupić (Signal, Telmor, Axing)?

Pozdrawiam
  • Poziom 16  
    Niby się tak da ale prawdopodobieństwo spalenia SS i przy okazji płyty głównej bardzo duże. Zresztą w takiej konfiguracji będziesz mógł oglądać te same kanały na ferdku i na SS wiec nie wiem czy ma to sens.
  • Poziom 13  
    Ostatecznie kupiłem ręczy przełącznik, który przepinał sygnał z anteny do Fergusona lub karty SS2.
    Pozdrawiam