Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

domofon na pilota

eudajmonion 11 Lip 2004 22:23 2699 2
  • #1 11 Lip 2004 22:23
    eudajmonion
    Poziom 17  

Kilka lat temu zrobiłem odbiornik podczerwieni i umieściłem go w domofonie (ta część gdzie są przyciski i spis lokatorów). Mam pilota (z kitu AVT2667 – EdW 6/03 str.13, oczywiście wcześniej używałem innego i też nie miałem problemu), którym otwieram sobie drzwi klatki schodowej, kiedy tylko chcę. Układ działa do dziś sprawnie, tylko jest jedno ale...
    Jeden z mieszkańców zczaił, że można otwierać rygiel poprzez zapalenie zapalniczki niedaleko otworu mikrofonowego (czujnik TFSM5360 przykleiłem częściowo do mikrofonu a całość przykryta jest oryginalną blachą z podłużnymi otworkami na mikrofonie i głośniku) :cry: . Chciałbym uniemożliwić otwieranie w ten sposób i zrobić jakąś przystawkę, czy coś takiego. Sam odbiornik (AVT2667) leży mi w domu (odbiornik w domofonie jest zupełnie inny), więc postanowiłem sprawdzić czy on też będzie reagował na błysk zapalniczki-niestety reagował :( . Myślałem nad zastosowaniem układów koderów (MC145026)-dekoderów (MC145028), choć trochę się to komplikuje. Komunikacja radiowa nie wchodzi w rachubę. Czy ktoś z forumowiczów zna jakiś (w miarę prosty) sposób rozwiązujący opisany problem?

0 2
  • #3 13 Sie 2004 20:50
    eudajmonion
    Poziom 17  

Na razie dalej mam na podczerwień (bez żadnego kodowania). Tyle tylko, że teraz TFSM5360 jest na głośniku (przedtem był na mikrofonie) i dodatkowo zakleiłem go izolacją. Zasięg się znacząco zmniejszył (5cm), ale za to na iskrę nie reaguje. Dzięki za odpowiedz ryski
    pozdrawiam

0