Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Grundig scd 5290 infomat , zmieniarka mcd30

ttoip 28 Gru 2009 21:48 1627 4
  • #1 28 Gru 2009 21:48
    ttoip
    Poziom 16  

witam
    Posiadam radyjko grundig scd 5290 infomat , generalnie radio współpracuje ze zmieniarką , kupiłem zmieniarkę grundig mcd 30 , po podłączeniu zmieniarka widzi płyty , znajduje je ale radio nie widzi zmieniarki , nie mam do tego radyjka kodu , radio ma "wyłączony" w menu "expert" kod poprzedni właściciel auta nie zna kodu do radia, mam w związku z powyższym pytanie, czy to radio zobaczy te zmieniarkę czy należy go w "jakiś" sposób zainicjować kodem czy , nie mam pojęcia co z tym zrobić , radio gra bardzo przyjemnie etc..., czy ktoś spotkał sie z podobnym problemem i jest w stanie mi coś podpowiedzieć ?

0 4
  • #2 29 Gru 2009 14:46
    djlj24
    Spec od car audio

Od razu powinno działać. Włóż płyty napisami do dołu.

0
  • #3 29 Gru 2009 15:51
    ttoip
    Poziom 16  

otóż jak napisałem "zmieniarka widzi płyty" wiem jak należy je wkładać , po przyłączeniu zmieniarki do odbiornika zmieniarka odnajduje płytkę , ale radio nie widzi zmieniarki przy naciskaniu klawisza source odbiornik nie odnajduje zmieniarki ( nie przełącza się ) na zmieniarkę , zmieniarka jest używana ale jest na pewno sprawna mam zapewnienie poprzedniego właściciela , kabelek jest sprawdzony , nie mam pojęcia co dalej zrobić , gdzieś wyczytałem że niektóre odtwarzacze wymagają wpisania kodu ( zainicjowania ) aby zobaczyły dodatkowe urządzenia !!

Dziękuję za zainteresowanie

0
  • Pomocny post
    #4 30 Gru 2009 16:51
    djlj24
    Spec od car audio

Zrób jeden eksperyment. Połącz styk 13 w górnym złączu do masy i włącz radio - jeżeli uda się przełączyć je na AUX to znaczy, że linia danych jest drożna. Potem sprawdź czy wystawia +12V po załączeniu bo dopiero to aktywuje zmieniacz.

0
  • #5 30 Gru 2009 20:22
    ttoip
    Poziom 16  

bardzo dziękuje za pomoc "ziomalu" kabel był zły

Pozdrawiam ;)

0
  Szukaj w 5mln produktów