Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Zmywarka candy CDI 1012 - uszkodzony sterownik

28 Gru 2009 21:49 7188 8
  • Poziom 9  
    Witam.

Mam zmywarka jak w temacie i w stu procentach uszkodzony procesor. Procesor oczywiście nie do kupienia.

Cena nowego sterownika w serwisie Candy 360zł (Gru.2009) + usługa montażu (bo inaczej nie daja gwarancji) + koszt dojazdu serwisanta, albo koszt dowozu do serwisu. Czuję, że 500zl nie moje. Nowa zmywarka tego typu to około 900 zl. Naprawiać chyba nie warto.

Pytanie moje jest takie, czy ktoś z kolegów próbował zrobić samemu taki sterownik? Zadanie nie wydaje się zbyt trudne.
    Czy ktoś z kolegów mógłyby mnie wesprzeć wiedzą, w momencie doboru co niektórych czasów algorytmu roboczego ?

Pozdrawiam
  • Poziom 21  
    Na jakiej podstawie kolega twierdzi,że padnięty jest procesor? Jakie są objawy uszkodzenia.Po włączeniu zasilania co się dzieje.Czy był sterownik zalany?
  • Poziom 9  
    Częsciowo 'zdjąłem' schemat tego sterownika. Udało mi się wyodrębnić blok zasilacza, potem stabilizator do 5V. Pełno tam zworek w postaci rezystorów 0R. Wylutowałem jedną z nich, tak aby procesor nie był zasilany i podałem do procesora zasilanie z zasilacza laboratoryjnego. Przy prądzie około 300mA napięcie na procesorze nie przekroczyło 3V, a sam procesor się poważnie grzał.
    Nie ma dyskusji - na pewno nie żyje.

Dziwne, że padło bo nie było ani zalane, ani nie było żadnej burzy. Musiało przyjść jakieś przepięcie z sieci i to go załatwiło. Tak to jest z tymi układami z zasilaniem beztransformatorowym.
  • Poziom 21  
    Musiało być wahnięcie napięcia w sieci przy tych wiatrach co ostatnio były na Podbeskidziu.W mojej candy poleciał po przepięciu zasilacz i moduł udało się uratować,zmywarka była pod napięciem cały dzień.Teraz nauczony doświadczeniem zawsze zostawiam sprzęt po pracy wyłączony na OFF,przynajmniej ograniczam ryzyko.
    Kupować moduł praktycznie się nie opłaca za 1000zł w promocji kupisz coś w miarę i dwa lata gwarancji.
  • Poziom 9  
    Witam.

Muszę się pochwalić. :) Udało mi się w końcu zrobić własny sterownik do mojej zmywarki. Chodzi już ponad miesiąc i jest wszystko ok. Mając pełną władzę nad tym sprzętem udało mi się przy okazji co nieco 'ztiuningować' ten sprzęt. Zmywarka zmywa teraz w ciągu 1/3 czasu i wszystko jest czyste. Po co oni tak długo robią cos co można zrobić znacznie szybciej ?.
    Dodatkowo wykombinowałem jeszcze jedną ciekawą funkcjonalność: mam zmywarkę podłączoną do ciepłej wody i dobrze jest przed rozpoczęcie grzania wody co nieco spuścić zimnej wody z rurek. Tak więc przed rozpoczęciem zmywania zmywarka napełnia się i opróżnia kilka razy, biorąc do zasadniczego cyklu już ciepłą wodę z wymiennika.
    Podsumowującą całą tą sprawę: nie ma się co bać takiej roboty: kilka popołudni i teraz niech się programator psuje ile chce.
    Jeśli ktoś byłby chętny to udostępnię dokumentację tego projektu.

Pozdr.
  • Poziom 2  
    Cześć,
    Właśnie padła mi taka sama zmywarka.
    Czy możesz podzielić się materiałami, które posiadasz na temat programatora?
    Pozdrawiam,
  • Poziom 1  
    witam,
    gkania, moja zmywarka CDI1012 padłą kilka tygodni temu, serwisant wymienił poodjanik, ale już wiem, że to bez sensu. Jeżeli mogę prosić o pomoc - schemat, albo jescze lepiej - odpłatne wykonanie:)
    Jestem filologiem polskim i elektronika raczej mnie przerasta:)
    Krzysztof
  • Poziom 20  
    onjest: W innym wątku o tej zmywarce jest rozwiązanie problemu uszkodzonych modułów sterujących. Do wymiany jest kondensator 1uF/275VAC. Idź do najbliższego punktu serwisowego i poproś o wymianę konkretnie tego elementu albo jak masz minimalne pojęcie o lutowaniu to zrób to sam.
  • Poziom 1  
    gkania napisał:
    Witam.

Muszę się pochwalić. :) Udało mi się w końcu zrobić własny sterownik do mojej zmywarki. Chodzi już ponad miesiąc i jest wszystko ok. Mając pełną władzę nad tym sprzętem udało mi się przy okazji co nieco 'ztiuningować' ten sprzęt. Zmywarka zmywa teraz w ciągu 1/3 czasu i wszystko jest czyste. Po co oni tak długo robią cos co można zrobić znacznie szybciej ?.
    Dodatkowo wykombinowałem jeszcze jedną ciekawą funkcjonalność: mam zmywarkę podłączoną do ciepłej wody i dobrze jest przed rozpoczęcie grzania wody co nieco spuścić zimnej wody z rurek. Tak więc przed rozpoczęciem zmywania zmywarka napełnia się i opróżnia kilka razy, biorąc do zasadniczego cyklu już ciepłą wodę z wymiennika.
    Podsumowującą całą tą sprawę: nie ma się co bać takiej roboty: kilka popołudni i teraz niech się programator psuje ile chce.
    Jeśli ktoś byłby chętny to udostępnię dokumentację tego projektu.

Pozdr.

witaj mam zmywarkę jak w temacie Miałem już problem z kondensatorami Wymieniłem i śmigała ale.... nie miałem możliwości dostać kondensatora 1mikro i założyłem dwie połówki przez co było to oddalone od płytki i przy używaniu zmywarki się to obruszało i "coś" poleciało Teraz nic nie działa nie świeci I moja prośba Jeśli masz możliwość podesłać projekt swojego programatora to coś bym reanimował lub co bardziej by mi odpowiadało nawet jeden program zmywania Z góry bardzo dziękuje i pozdrawiam