Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

DVD + TV + Cyfrowy Polsat

Piotrus! 29 Dec 2009 00:37 4552 5
    Piotrus!
    Level 2  
    Witam.
    Zmagam sie z owym problemem (jak zauwazylem wiele osob ma z tym problem :P tylko taki jak moj nie moglem odnalesc :/) podlaczenia tych 3 rzeczy no i oczywiscie tego aby z TV dzwiek dochodzil do kina. Nie wiem jak to zrobic. Posiadam ECHOSTARA HD. Jest on polaczony z TV SONY KDL-40P300 kablem HDMI. I teraz nie wiem co dalej. Kino posiadam Pioneera DCS 370. Ponizej zdjecia.
    Link do dekodera - ECHOSTAR HDS-400E (mam podobny ale tyl jest identyczny)
    http://www.cyfrowypolsat.pl/telewizja-satelit...y_techniczne_dekodera_HD_Echostar_DSB_7200.cp

TV:

DVD:

Chcialbym uzyskac info czy istnieje mozliwosc podlaczenia.
    Dziekuje z gory.
    Sprinter62
    Level 15  
    Witam. Szkoda że nie zrobiłeś zdjęcia kina bo nie wiem jakie tam są wejścia.Dekoder polsatu podłączyłeś ok, DVD przez eurozłącze też. Najprościej wyjdź sygnałem audio z TV (line OUT) i wejdź na IN w kinie (L R IN). Pewnie jest tam kilka wejść więc możesz też wejść osobno z DVD i Echostara analogicznie jak wyżej z OUT na IN przez czincze.
    Piotrus!
    Level 2  
    Kolego, wlasnie o to chodzi ze ja mam zestaw 5.1 podlaczony do DVD. Nie posiadam Amplitunera itp. Posiadam DVD (na ostatnim obrazku jest) i do niego jest podlaczone cale kino :) To jest taki zestaw :P
    A podlaczenie jest tekie:
    Cyfra ---> TV (HDMI)
    DVD ---> TV (HDMI)
    Cyfra ---> DVD ( ?? ) tego wlasnie nie wiem, i ogolnie nie wiem czy sie da...

Oto i moje DVD http://www.allegro.pl/item856766013_kino_domowe_5_1_pioneer_dcs_370_rewelacja_divix.html
    Sprinter62
    Level 15  
    Witam. Sory, ale nie dokładnie odczytałem ten obrazek z DVD. Zdjęcie mogło by być wyraźniejsze. Więc podłącz wyjście audio z dekodera polsatu na wejście kina (line 2 in).Ta fotka dekodera też jest bardzo ciemna i nie widać szczegółów.Jeśli są czincze to z czinczami w kinie.Przy tym połączeniu mogą nie będą działać wszystkie funkcje kina (pro logic).Jeżeli są wejścia optyczne to lepiej je wykorzystać.
    Piotrus!
    Level 2  
    Moim zdaniem to zdjecie jest wyrazne, i ostre :P
    A co to jest za wejscie "Control OUT" ?
    Tak dekoder posiada wyjscie na 2 czincze :)
    Jedyne co szkoda to to ze nie ebdzie dzialac pro logic :(
    Innego wyjscia nie ma co do polaczenia? :/
  • Helpful post
    Sprinter62
    Level 15  
    Witam. Control out to magistrala zdalnego sterowania. Gdybyś miał inne urządzenia z tej serii pioneera to obsługujesz je jednym pilotem. A co do innego sposobu połączeń to skoro nie ma wejścia optycznego to zostają czincze.