Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Vaillant VCW atmotec 194 się wyłącza

29 Gru 2009 09:47 2191 5
  • Poziom 11  
    Witam wszystkich
    2 lata temu kupiłem używany piec Vaillant vcw atmotec klassik 194 do ogrzewania mieszkania. Problemy się zaczęły tej zimy mianowicie piec zaczął się samoczynnie wyłączać tzn. pali się czerwona lampka z przekreślonym płomieniem gdy ją skasuje ( nacisne) to piec się załączy ale po pewnym czasie znowu historia się powtórzy. Mam zamontowany czujnik pokojowy, piec jest nastawiony na max. grzanie wody c.o. mieszkanie 1 pok. 25 m2 2 grzejniki 60x60 i dzienne zużycie gazu ok.4- 5 m3. Czy to nie jest za wiele. temp dzień-21st. noc 19st.
    Proszę o szybką pomoc bo te wył. sie pieca szczególnie w nocy jest problematyczne bo temp. spada do 14 st a mam małe dziecko.
  • Poziom 14  
    Po pierwsze czy od zakupu tego pieca był on czyszczony jeżeli nie to jest już dwa lata nie czyszczony a nie wiadomo ile go miał poprzednik i czy go czyścił .Prawdo podobnie jest zawalona nagrzewnica tego pieca to wygląda w przybliżeniu jak chłodnica nie wiem czy dobrze tłumacze ale inaczej nie umie jak ona jest zawalona to piec się będzie wyłączał bo ta nagrzewnice jest po prostu za gorąca i zadziała zabezpieczenie może też być coś takiego że filter jest zatkany trzeba go wyczyścić bo pompa nie może przepchnąć wody i zbyt duże nagrzanie tej nagrzewnicy jak nie masz pojęcia na ten temat to proponuje wezwać fachowca za takie przeczyszczenie drogo nie skasuje bo z gazem niema żartów
  • Poziom 11  
    Dzięki za odpowiedź i pewnie masz racje bo jak zdjąłem ten blaszany kaptur co odprowadza spaliny i zostawiłem na cały dzień to piec chodził bez problemu (oczywiście nikogo w domu nie było i zostawiłem uchylone okno) a do tego kaptura są przymocowane 2 czujniki temp. i to pewnie one zadziałały pewnie prawidłowo. pozostało mi zdemontować nagrzewnice i ją wyczyścić
    Pozdrawiam
  • Poziom 14  
    daj znać o postępach twojego czyszczenia
  • Poziom 11  
    tylko zrobi się troszkę cieplej i będę miał wolny czas napisze na pewno:D