Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Przejscie z windowsa na drugiego windowsa bez resetowania

zbyszek100 29 Gru 2009 11:40 1613 8
  • #1 29 Gru 2009 11:40
    zbyszek100
    Poziom 18  

Witam, mam zainstalowane dwa Windowsy XP i 7, można jakoś przejść z XP na 7 i odwrotnie bez uruchamiania ponownie komputera i później tam wybierania podczas botowania? Są jakieś programy do tego może? Chodzi mi o takie coś jak jest np "Przełącz użytkownika", tylko ze przełączyć windowsy :D z góry dziękuje, pozdrawiam.

0 8
  • #2 29 Gru 2009 11:46
    Matuzalem

Poziom 43  

Takich rzeczy to nawet ERA nie oferuje.
    Jedynym wyjściem jest użycie jednego z systemów na maszynie wirtualnej.

0
  • #3 29 Gru 2009 11:48
    Gangi88
    Poziom 9  

Nie ma takiej możliwości. Możesz jedynie używać wirtualnego Windows XP dostępnego w Windows 7 ale to tylko jeśli twój procesor posiada odpowiednie instrukcje. Przełączać od tak sobie systemów bez restartu się nie da.

0
  • #4 29 Gru 2009 12:03
    zbyszek100
    Poziom 18  

Na jakiej zasadzie działa ta maszyna wirtualna? Wtedy są załadowane dwa systemy? Obciąża bardziej komputer? Czy np, z win 7 całkiem wylogowuje? Czy da rade też tak samo z xp do 7?

0
  • #5 29 Gru 2009 12:10
    mat_ed
    Poziom 43  

Musisz mieć odpowiedni procesor, zgodny z Intel-VT lub AMD-V, aby myśleć o uruchomieniu Windows XP Mode. Napisz więc jaki procesor posiadasz.
    Ponadto, wykaż trochę własnej inicjatywy i poczytaj o Windows XP Mode i sposobie jego uruchomienia - w sieci jest wiele info na ten temat.

0
  • #6 29 Gru 2009 12:11
    Matuzalem

Poziom 43  

1. http://www.centrumxp.pl/Microsoft/1162,1,Test_Virtual_PC_2007.aspx - poczytaj (traktując jako przykład).
    2. Co do Trybu XP ( XP mode) w w7 to najpierw wypada sprawdzić czy wersja systemu Windows 7 jest odpowiednia ( Entreprise, Professional lub Ultimate), a jeżeli tak to stąd: http://windows-xp-mode.softonic.pl/ zacząć możesz.

0
  • #7 29 Gru 2009 19:46
    szaleniec
    VIP Zasłużony dla elektroda

Matuzalem napisał:

Mylisz się. W linuksie można się zachrootować. Autor dobrze kombinuje, szkoda tylko, że Microsoft nie zaimplementował w/w funkcjonalności w systemach Windows.

0
  • #8 29 Gru 2009 20:13
    Matuzalem

Poziom 43  

szaleńcze - a może jednak się nie mylę tylko czytam to co Autor napisał i na Jego pytanie odpowiadam?? Zresztą ta:

Cytat:
    szkoda tylko, że Microsoft nie zaimplementował w/w funkcjonalności w systemach Windows.
    część Twojej wypowiedzi stanowi potwierdzenie tego com napisał, a co mi - jako pomyłkę - wytykasz (czyjaś logika kuleje - pewnie moja, bo to jednak dziedzina z nauk ścisłych się wywodząca, a my humaniści...).
    Pozwolę sobie tedy podtrzymać swe zdanie, że nie da się tego, w sposób postulowany przez Autora, uzyskać.

0
  • #9 29 Gru 2009 20:24
    szaleniec
    VIP Zasłużony dla elektroda

Być może błędnie zinterpretowałem

Matuzalem napisał:
    co według mnie oznacza, że w ogóle się nie da, nie tylko w kontekście systemów rodziny MS Windows; albo po prostu nie rozumiem tych "nowoczesnych" zwrotów i wyrażeń.

0