Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Jakie centrum multimedialne kupic ? Manta, cos innego?

deer 29 Gru 2009 12:19 1510 1
  • #1 29 Gru 2009 12:19
    deer
    Poziom 11  

Witam chciałem zapytać o jakieś centrum multi, czy tam record center ? coś na podobę Manta hdd-1000 tylko jak z nią jest? co można oczkeiwać ? proszę o przeróżne wypowiedzi fakty ?, i może coś doradzicie do kupna :)

ogolnie interesuje mnie komunikacja (dyskowa) przez lan read/write i nagrywanie z tv na media center ? hdmi i takie tam inne mnie nie interesuja.. ogolnie siec lan i wszelki wachlarz zgrywania, zachowania, przeniesienia komunikacja miedzy kompem i centrum..

Dzieki Pozdrawiam

0 1
  • #2 29 Gru 2009 14:17
    stopi
    Poziom 28  

Powiem tak. Kupiliśmy zbiorowo ze znajomymi jakiś czas temu centrum rozrywki z dyskiem twardym marki "no name" (niestety nie mogę odnaleźć na urządzeniu do dziś nazwy firmy...). Kosztowało k. 400zł (jakiś PMP4 Multimedia Player, czy coś takiego...), ale niestety szału nie ma.

Problem tkwi z czasem obciętym obrazem, niedopracowanym menu a najgorzej jest z polskimi czcionkami. O polskich znakach można pomarzyć. Normalną rzeczą jest obcinanie części napisów i nienadążanie tekstu za tym, co mówią aktorzy w filmach. Jak zatrzymasz film, to już trzeba włączać od początku i przewijać do miejsca, w którym się skończyło.

Owszem - ma wszystko - hdmi, component, audio 5.1, wideo, USB (do podłączenia pendriva), mini-USB do przerzucania filmów z kompa na player oraz VGA do podłączenia pod monitor komputerowy. Do tego komplet kabli i pilot w zestawie. Ma dysk 500GB. Da się na tym oglądać, ale filmy z lektorem lub ze zintegrowanym tekstem. Niestety integracja tekstu w film skompresowany (czyli DIVx) ti 40min roboty oraz strata jakości, bo obraz skompresowany trzeba jeszcze skompresować, żeby nie zajmował więcej niż oryginalny plik.

Z tym LAN to bym wyluzował, bo do komunikacji z kompem wystarczy USB. Po prostu taki player pokazuje ci się jako dodatkowy dysk w komputerze i przerzucasz na niego filmy i inne pliki myszką. Tu akurat działał jak burza. 30sek. trwa kopiowanie filmu AVI 700MB na dysk playera.

Wiem, że wyszły teraz jakieś multimedialne playery marki Emtec (czyli jakaś firma na poziomie), więc zainteresowałbym się tym. Co do marek typu Manta to też podszedłbym do tematu ostrożnie, w szczególności w kwestii obsługi menu, awaryjności i czytania formatów DIVx oraz polskich czcionek. Podejrzewam, że ten Emtec byłby lepszy od tego, co mamy, no i jest tańszy :)

Tak więc rezultat jest taki, że taki player zapewne sprawdzi się w odtwarzaniu zawartości oryginalnych płyt DVD oraz filmów z lektorem lub z wbudowanym tekstem, ale reszta tematów pozostaje pod znakiem zapytania. Plus jest taki, że 500GB dysk wystarcza spokojnie do przechowywania potężnej kolekcji plików w jednym miejscu.

0