Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

DIVIso, Clone+ - ktoś testował?

29 Gru 2009 12:40 27608 30
  • VIP Zasłużony dla elektroda
    Macie jakieś opinie na temat DIVIso? Kusząca wydaje się opcja 2 kart na raz.

Potrzebuję zestawu na 3 tunery, C+, bezprzewodowo i bardzo grube ściany w jednym domu.

Rozważam Clone+ albo DIVIso, koszty jednakowe, tylko zależy mi na niezawodności. Może polecicie coś innego?

Generalnie jak sprawuje się system spliterów, robię to dla znajomego, który na pewno nie będzie tego dotykał, a będzie wymagał niezawodności. Kiedyś trochę babrałem się w tunerach i pamiętam że wiecznie trzeba było wgrywać nowy soft itp. Czy w przypadku spliterów sprawa wygląda podobnie?

Czy za pół roku cały system przestanie działać i taniej wyjdzie kupić sobie kilka abonamentów :)

Wiem że jest multiroom w cyfrze, ale słyszałem ze wymaga to przekładania karty co 6 godzin, prawda to?

Sorry za żenujący poziom pytań, ale nie znalazłem na forum informacji o DivISO, ani o Clone+ (poza jednym wątkiem), stąd moje pytania.
  • Pomocny post
    Poziom 17  
    Cytat:
    Macie jakieś opinie na temat DIVIso? Kusząca wydaje się opcja 2 kart na raz.

Ja mam diviso AIR na trzy tunery (dwa po radiu) - na razie nie robi mi żadnych problemów. O Clone+ różnie mówią - ale tego nigdy nie testowałem.

Cytat:

Potrzebuję zestawu na 3 tunery, C+, bezprzewodowo i bardzo grube ściany w jednym domu.
    Rozważam Clone+ albo DIVIso, koszty jednakowe, tylko zależy mi na niezawodności. Może polecicie coś innego?

Oba splittery pracują w paśmie 868MHz, więc jeśli chodzi o zasięg powinny wypaść podobnie. Nie wiem jak w Clone+, ale w divISO mam odkręcane antenki - pytałem ich emailem o zasięg, to powiedzieli, że około 50m, i że jak nie zadziała - to można lepszą antenkę dokupić.

Cytat:

Generalnie jak sprawuje się system spliterów, robię to dla znajomego, który na pewno nie będzie tego dotykał, a będzie wymagał niezawodności. Kiedyś trochę babrałem się w tunerach i pamiętam że wiecznie trzeba było wgrywać nowy soft itp. Czy w przypadku spliterów sprawa wygląda podobnie?

Jeśli system postawi się i działa stabilnie - to nie wymaga już dalszej obsługi. Nie trzeba go aktualizować po każdej zmianie listy :-) Jeśli operator coś zamiesza (jak z wymianą kart), no to niestety - siła wyższa, pewnie trzeba będzie poszukać nowszego softu także do splittera.

Cytat:

Czy za pół roku cały system przestanie działać i taniej wyjdzie kupić sobie kilka abonamentów.

Na szczęście oba rozwiązania oferują aktualizację softu - więc w razie czego raczej nie będzie potrzeby wymiany sprzętu. Jak dotąd Cyfra+ nie zapowiadała nic co by mogło splitterom zagrozić - poza multiroomem oczywiście :-)

Cytat:

Wiem że jest multiroom w cyfrze, ale słyszałem ze wymaga to przekładania karty co 6 godzin, prawda to?

Otrzymuje się dwie takie karty, jak do splittera - tylko większe :-)
    Każda karta ma przycisk i diodę świecącą. Jedna karta jest zawsze aktywna, drugą trzeba "ładować". Raz naładowana karta pozwala oglądać telewizję około sześć godzin (może być z przerwami - wtedy czasu nie liczy). Później trzeba ją zbliżyć do "karty matki" i nacisnąć przycisk. I mamy kolejne sześć godzin oglądania.

Obie kulturalnie chodzą w splitterze.
  • Pomocny post
    Poziom 11  
    Jeśli chodzi o Clone+ i divISO, to raczej wybrałbym divISO. Plusem Clone+ jest fajna obsługa (diody itd.) oraz niebanalny wygląd, ale ma wiele wad, których nie posiada divISO, np. brak możliwości wymiany anteny, jeden system kodowania (divISO działa z TnK oraz innymi zagranicznymi platformami, pracownik wspomniał w mailu, że w przyszłości będzie obsługiwać platformę TP/Orange w Viaccess oraz ewentualnie platformę TVP w NDS), wyłącznie transmisja bezprzewodowa (divISO w wariancie bezprzewodowym posiada również kilka wyjść na kabel, co stanowi alternatywę, gdy nie można stosować bezprzewodowych kart, obniża również koszty - splitter z reguły stoi przy jednym z dekoderów, można stosować króciutki kabelek).

Sam jestem zainteresowany tym systemem, jednak nigdy go nie testowałem
  • VIP Zasłużony dla elektroda
    Faktycznie wygląda na to że DivIso wypada lepiej. Ciekawe tylko czy splitery nie skończą się pewnego dnia ze względu na wprowadzenie nowych kart/nowego systemu kodowania/nowego czegośtam.

A zestaw spliterów za kilkaset złotych będzie bezużyteczny jak phoenixy i zielonki ;)
  • Poziom 12  
    Witam,
    Również interesuje mnie temat podzielenia Cyfry na 3 odbiorniki w domku, z tym że 1 z nich jest dość nietypowo umiejscowiony i 2 ściany go będą dzielić od serwera.
    Poczytałem trochę o Clone+ i faktycznie zdania na jego temat są podzielone, urządzenie ładnie wygląda. Ne jego korzyść przemawia to, że jest nastepcą rflink100 a to podobno dość udany model. Niestety można nim podzielić tylko Cyfrę...

Czytałem tez o innych spliiterach - SmartWi ale o DIVIso słyszę 1 raz. Czy ktoś ma doświadczenie z tym splitterem...? Jak się sprawuje w pracy...? Czy sprawia problemy, itp.?
  • Pomocny post
    Poziom 36  
    Właśnie mam clone+ do testów. Zasięg w moim egzemplarzu dramatyczny. 6 metrów w linii prostej + 2 ściany = całkowity brak sygnału. Nie wiem skąd producent wziął te 150 metrów?
  • Poziom 2  
    Mam Diviso duo po kablu Seca i Viaccess pracuje bardzo poprawnie,na odległość 90m bez żadnych dodatkowych wzmacniaczy typu RS422 gościu twierdzi że do 300m po skrętce komputerowej śmiga.
  • Poziom 13  
    @andpol 33 przereklamowane badziewie tyle o tym clone napisze.... jezdzilem do klienta ze 3 razy z 3 -ma roznymi wynalazkami Pycha i d... blada
    DIVIso wrzucilem do szachtu technicznego(metalowy) i pietro wyzej bez zajekniecia działa...jak narazie sprzet jak dla mnie super...
  • Poziom 17  
    McRancor napisał:
    Ciekawe tylko czy splitery nie skończą się pewnego dnia ze względu na wprowadzenie nowych kart/nowego systemu kodowania/nowego czegośtam.

A zestaw spliterów za kilkaset złotych będzie bezużyteczny jak phoenixy i zielonki ;)

Gdyby Cyfra chciała skasować możliwość stosowania spliterów mogliby to zrobić w każdej chwili zmieniając timingi. Jednak możliwość podziału jest jedną z głównych zalet tej platformy i dobrze wiedzą że blokując taką możliwość strzelą sobie samobója.
    Zauważcie że odkąd reklamują multiroom CP daje drugi dekoder a N dekoder TNK.
    Co do phoenix-ów i zielonek to też już nie są do końca bezużyteczne :-)
  • Poziom 9  
    Jestem szczęśliwym posiadaczem Clone+ na 8 odbiorników TV w mym domku ( 4 pietra). Sygnał przenika przez 2 stropy w dół i 2 stropy w górę (ustawiłem w centralnym punkcie budynku. Czyli zasięg jest OK. Po 5 dniach od montażu pierwsza rzecz, którą zauważyłem to responder radiowy z kartą Master (główna) zgasł ...chyba zasilacz szwankuje, ale po ponownym wyjęciu i włożeniu zadziałał i po 1 godz znowu to samo, na ledach respondera znów zanik ledów. Teraz chodzi od 2 godzin więc czekam co będzie dalej. Druga sprawa, od początku mam listę 81 kanałów, z których czynnych mam od 20 do 30. Podobno trzeba oprogramowanie wbić przez kabel rs232 null modem do programowania tunerów. Tylko ze w sklepie gdzie były zakupione tunery to oni twierdza ze wgrywali listę Cyfry więc mam mały problem. Czekam na to oprogramowanie. Dodam że mam pełną opcję Cyfry+ za 179zł. Na jednym tunerze zrobiłem listę z całego świata i na 1230 kanałów to działa tak naprawdę jakieś 150, czyli ... mały problem. Postaram sie to wyjaśnić, jak wgram to oprogramowanie, które podobno wgrali w sklepie dla Cyfry+. Aha ... dodam że antenę mam z dwoma konwerterami ustawionymi na Hotbird i Astrę.
    Generalnie jestem zadowolony, ale nie do końca. Chodzi o te nie działające kanały, jak zaczną działać, to wam dam znać. No i to wyłączenie dzisiaj aż 2 razy tego radiowego odbiornika ...hmm :(
  • Poziom 9  
    Witam
    Kilka kanałów dodatkowo sie pojawiło, po zmianie miejscami przewodów dochadzących do multiswitcha. Zamieniłem pierwsze 4 z lewej strony na 4 z prawej, tj zamieniłem satelity miejscami. W menu tunera w pozycji "diseq" zmieniłem ustawienia na 2/4.
    Poza tym zrobiłem aktualizacje oprogramowania serwera SRF150 firmy Clone+
    Z 8 sztuk kart klienckich jedna się zacieła czy zepsuła, bede ją reklamował, serwer wcale nie widzi jej i tuner tez, ale przed aktualizacja widział ja i działał, wiec nie wiem jak i dlaczego to się tak zrobiło. Ogólnie 7 tunerów chodzi i mam troszke więcej kanałów.
    Chciałem zrobićupgrade.exe do tunerów, ale po podłaczeniu kabla RS232 nullmodem wywala komunikat ... error port serial. Plik w upgrade ma rozszerzenie .abs
    Nie wiem jak to otworzyć a sam program nie robi tego.Szukałem w Googlu i nic. Jak ktoś wie jak to się otwiera i ma program do tego, z checią skorzystam. To tyle na razie z przyjemnosci posiadania Clone+,Pozdrawiam
  • Poziom 1  
    Od ponad miesiąca pracuje u mnie system DivIso składający się z 4 kart córek (3 bezprzewodowe i 1 na przewodzie), z kartą cyfry+, działa bez jakichkolwiek zastrzeżeń, wcześniej testowałem system Pych 100 (zawieszał się):cry:, Pych 600 (bez zastrzeżeń, ale przeszkadzały mi zasilacze córek i cena):|, a ostatnie 3 lata zamontowałem wersję pośrednią : matkę 600, a córki 100 (średnio kilka razy w miesiącu system się zawieszał)
    Posiadam super telewizory, ale nietypowe: Loewe, które mają tunery SAT wbudowane wewnątrz( jeden pilot) - z modułami CI, a jeden - z cyfrową nagrywarkę i ten w szczególności się zawieszał. Rozwiązaniem moich problemów jest DivIso, gdzie największą zaletą są wymienne anteny - u mnie właśnie odbiornik z nagrywarką potrzebuje anteny na kablu - daleko, ale też elegancki wygląd i brak migających diod w matce, fachowa obsługa i rzeczowa informacja oraz możliwość testowania elementów systemu i ich zwrotu
    mogę spokojnie polecić (nie testowałem jeszcze TNK, ale jak zadziała to następna zaleta, bo TNK jest tania) .:D
  • Poziom 13  
    Witam,

Aktualnie już nie posiadam divISO z prostej przyczyny - kumpel!!!
    Przyszedł do mnie zobaczył jak działa, oddał Clone+ i zabrał mi divISO ;)

To może wygląda jak anegdota ale to fakt, sprzęt działał u mnie bez anten na kartach w budynku "betonowym" - co świadczy o jego dużej sile wifi.
    Z "akcji" kolegi to też w sumie jestem zadowolony, teraz planuje zakup modelu duo na dwie karty.

Ja ten produkt polecam i dla info nie jestem pracownikiem firmy ;)

tu link do mojego malutkiego testu:
    http://forum.satkurier.pl/viewtopic.php?f=15&t=14448&p=355298#p355298
  • Poziom 1  
    Witam, dorzucę tylko parę groszy jako użytkownik od 1,5 miesiąca systemu divISO AIR DUO i 5 kart klient (4 bezprzewodowo) z rozdzieloną kartą Cyfry+ na różnych tunerach, w tym też dwóch starych modelach SD przy opcji czytników Phoenix; podobno dla popularnych ostatnio,a dość często gubiących połączenie ze splitterem-Fergusonów Ariva jest też odpowiedni soft.
    Zestaw działa jak do tej pory stabilnie i bez zarzutu,a zasięg przy standardowych antenach jest na tyle mocny,że wystarcza w dużym domu jednorodzinnym (u mnie komunikuje przez 3 stropy). Miałem też przyjemność kilkukrotnie kontaktować się z tym producentem i odniosłem wrażenie,że jest profesjonalistą zapewniającym dobrą obsługę klienta.
    Piszę na forach o tym systemie,bo jest mało znany a uważam że jest to ciekawa alternatywa dla np.Clone+. Także polecam dla zainteresowanych odwiedzić stronę producenta, gdzie są wszystkie praktyczne informacje www.diviso.pl
    Pozostaje mieć nadzieję,że ludzie z Cyfry mają na uwadze jak wielu abonentów wybrało właśnie ich platformę ze względu na tolerowanie możliwości podziału ich sygnału na kilka odbiorników w obrębie jednego gospodarstwa domowego.
    Pozdrawiam
  • Poziom 10  
    Witam.

"Odkopię" trochę temat. Do tej pory używałem Clone+. Sprzedałem. Głównie dlatego, że miałem problemy z Arivą 100. Konkretnie z 2. A mam ich 3. Po konsultacji z działem technicznym diviso zdecydowałem się na ich sprzęt. I mały zgrzyt na początku. Działa pięknie, ładnie, ale.... Nie mam HBO HD, Polsat Film, ESPN Classic i jeszcze kilka. I to właśnie na Ariva 100. Karty bezprzewodowe zostały ustawione w tryb pracy właśnie z nimi. Co ciekawe, te kanały nie działają ani bezprzewodowo, ani po włożeniu karty podłączonej przewodem z serwerem. Tuner Pace PVR HD Cyfry działa bez zarzutu na tych kartach. Co jest nie tak z Arivą? Napisałem do producenta, ale może ktoś z użytkowników coś wie.

Pozdrawiam.

Edit:
    Problem rozwiązany...wystarczyło zresetować tuner do ustawień fabrycznych :) Cóż...najlepsi popełniają błędy ;)
  • Poziom 12  
    marko22

Czy możesz jeszcze coś więcej napisać o tym splitterku... Jak się ma sytuacja z zasięgiem?

Pozdrawiam,
  • Poziom 10  
    Oczywiście, że mogę. I śmiało stwierdzam, że Clone+ "chowa" się przy diviso. Nie chcę tu umniejszać nic ani firmie, ani sprzętowi. Bo swoją rolę na pewno spełnia. Ale w moim przypadku okazał się całkowitym niewypałem. Po zakupie diviso skończyły się problemy z komunikatem ZAKODOWANE. Co do zasięgu, nie sprawdzałem. Fakt faktem, że 4 tunery, jakie mam, odbierają bez przeszkód w piętrowym domu. Na duży plus zasługuje pomoc techniczna. Starają się chłopaki (może panie ;), jak mogą, żeby klarownie odpowiedzieć na zadane pytania.
  • Poziom 13  
    Witam,

Zamówiłem divISO AIR DUO i paruję go z Ariva 100E. Niestety z tym tunerem nawet po wgraniu softu 2.05B7 następują co raz to zatrzymania obrazu na kanałach C+.
    Czasem pojawiał się napis "zakodowane" a częściej jest tylko przycinka.
    Drugi tuner Globo 7010CX też lubi się zagubić i przyciąć.

Jak myślicie, to wina softu czy może zrobić aktualizację matki i kart klienckich?

pozdr
  • Poziom 17  
    Proponuję spojrzeć na stronę:

http://diviso.pl/pl_lista.php

Przy tunerze Ariva 100E jest symbol "zegarka" czy "budzika", który jest wyjaśniony poniżej jako:

Dekoder wymaga włączenia w karcie trybu "Bardziej wymagający tuner"

Jesteś pewny, że zamówiłeś kartę z włączonym tym trybem lub, że sam go włączyłeś? Bo objawy byłyby właśnie takie jak opisane.

Pozdrawiam

//Edit:

A może zamieniłeś ze sobą karty - to wyjaśniałoby zachowanie obu tunerów. Ariva miałaby kartę w trybie zwykłym - na którym tnie, a Globo miałby kartę w trybie "Bardziej wymagający tuner", co też mogłoby go denerwować :-)
  • Poziom 13  
    Tak, zmiana softu w splitterze i kartach pomogła.
    Choć czasem był problem z przycinaniem co kilkanaście sekund na moment ale z czasem to "przeszło" - dziwne ale prawdziwe ;)
    odpukać na razie bez problemu działa splitter na PACE PVR 500GB + Ariva 100e + Globo 7010CX

pozdr
  • Poziom 11  
    Witam odgrzewam pewnie temat ale chciałem dowiedzieć się jak z zasięgiem.
  • Poziom 1  
    Witamy serdecznie,

wspomniany zasięg jest osiągalny z zastosowaniem anten GSM na pasmo GSM-900. Splitter pracuje bowiem w paśmie 868 MHz. Sugerujemy anteny typu Yagi-Uda (to ta z promiennikami o identycznej długości), ponieważ takie łącza mamy najlepiej sprawdzone. Testy prowadzone były na dystansie 400 m, choć nie jest to jeszcze granica zasięgu. Wiemy jednak także, że klienci realizowali łącza z zastosowaniem mniejszych mikropaskowych anten sektorowych na to samo pasmo (np. z serii Cyklon), tu jednak nie wiemy jaki zasięg został osiągnięty.

Aby nie zaśmiecać Elektrody dalszą dyskusją o antenach w tym wątku, sugerujemy kontynuować rozmowę drogą mailową: pomoc(malpa)diviso.pl
  • Poziom 2  
    Wita,
    a jak działa taki system w budynku z ABAXEM SATELA? nie ma jakichś zakłóceń (tu i tu 868MhZ)?
  • Poziom 9  
    Witajcie.
    Po przeszło 1,5 rocznym używaniu Clone+ na moich 8 tunerach na 4 pietrach podsumowanie: jest to fajna zabawka, poza jedną sprawą, co jakis czas zrywa połaczenie z serwerkiem głównym Clone+ i musze robic reset, tj wyłaczam wtyczke na krótką chwile lub wysuwam karte z serwerka, czasami robię aktualizacje z internetu (co kilka miesiecy wg zalecen firmy Clone+) ale faktem jest ze dosc czesto jest zrywanie połączenie w ciagu dnia i wtenczas nawet 10 do 30 razy w ciagu np 2 do 4 godzin trzeba robic te resety. Dzwoniłem wiele razy do firmy Clone+ ale raczej tam nic wam nie pomogą. Poza tym działa w miare dosc regularnie, ale jak dostanie kopa (znaczy oszaleje a tak bywa np raz na tydzień) to robi dziwne komunikaty ZABLOKOWANE tak jak opisałem powyzej.
  • Poziom 12  
    Willy Coyote mam u siebie taka sama konfigurację tunerów(Ariva 100+Pace).Jaki splitter byłyby odpowiedni do tej konfiguracji tunerów tak żeby nie było przycinek?
  • Poziom 19  
    Temat odświeżony, lecz widzę nowe posty, więc dopiszę moje uwagi dotyczące Clone+.
    Używam Cone+ od około 9 miesięcy do współdzielenia uprawnień TNK w tunerach Ferguson AF7018 oraz Golden Media Uni-Box 9080 2CR2CI HD PVR.
    Nie wiem jak pracują inne splitery, jednakże chciałbym zaznaczyć, że z Clone+ nie miałem i nie mam najmniejszych problemów.
    mariusz_1992 napisał:
    (...) Plusem Clone+ jest fajna obsługa (diody itd.) oraz niebanalny wygląd, ale ma wiele wad, których nie posiada divISO, np. (...) jeden system kodowania
    Aktualnie Clone+ współpracuje z modułami CI: Conax, CryptoWorks, Irdeto, MediaGuard, Viaccess. Źródło: Specyfikacja techniczna Clone+

Ponadto, w którymś z powyższych postów zauważyłem wzmiankę o możliwości współdzielenia uprawnień dwóch różnych kart w spliterze divISO.
    Chciałbym nadmienić, że Clone+ od jakiegoś czasu również jest możliwość współdzielenia uprawnień dwóch kart z różnym systemem kodowania poprzez użycie interfejsu Twin Slot Interface dla Clone+
  • Poziom 12  
    ciekawi mnie jedno czy to co pisze MariuszBemowo to wina odległości czy po prostu clon+ tak ma. Oczywiście to co pisze Roman jest całkiem odmienne i gdzieś tkwi szkopuł. Jeszcze Smarwi można brać pod uwagę
  • Poziom 9  
    Witaj tacim. Sprawa odległości to jedna rzecz, być moze sprawa grubości stropów. Ostatnio znowu na strychu położyłem rozdzielacz sygnału, nadmieniam,sygnal dolatuje na pietro i na parter. Piwnicy juz nie analizuje, bo odłaczyłem te opcje, ale 80 m wg instrukcji to tylko w szczerym polu dla rolnika z traktoru. W sumie teraz co jakis czas sie rozłacza rozdzielacz, alke po resecie wraca toto do normalnośći. Juz się przystosowałem do tej elektroniki. Ostatnia 8 karta, która sie zwieszała, odblokowała sie, mam teraz 1 wiecej, bo dokupilem ale widze ze jest na zapas, bo ta 8 "trafiona" sie naprawiła. Na razie wiec Clone+ działa, lepiej lub gorzej, ale nie jest aż tak fatalnie, pozdrawiam,M
  • Poziom 9  
    Witam

Posiadam Clone+ z kartą Cyfry od tygodnia i mam mieszane uczucia co do tego splittera. Obecnie karty działają w Fergusonie F-7000 i Strongu (od cyfry), ale miałem jeszcze dwa tunery od cyfry które nie czytały kart clona, a mianowicie Philips 6010 i Pace. Po drugie znalezienie miejsca dla splittera tak by karty miały dobry sygnał to było wyzwanie, ale udało się po trzech dniach przestawiania serwera co kilka godzin znaleźć dobre miejsce i już karty nie gubią sygnału, a muszę przyznać, że warunki mają nie najlepsze (rogi ścian, ustawienie tunerów w meblach). Póki co od trzech dni wszystko chodzi dobrze bez żadnych problemów, przycięć, zwiech itp.

Wracając do sygnału to przynajmniej u mnie karty muszą mieć dwie kreski (na trzy) w warunkach bez zakłóceń. Gdy na karcie była jedna kreska, wystarczyło, że ktoś się pokręcił blisko tunera i karta potrafiła zgubić całkiem zasięg.

Trafiłem na temat przypadkowo szukając cóż to za splitter DIVISO o którym wcześniej nie słyszałem, a szkoda.
  • Poziom 10  
    Witam
    Wiele na tym forum można dowiedzieć się o zaletach DIVISO. No ale ja niestety posiadam już spliter CLONE+ i mam problem z zasięgiem. Często ginie. Odległość między spliterem a kartą to tylko 5-6 m. z tym, że w na drodze są 2 cienkie ściany, a w zasadzie to jedna, bo spliter stoi praktycznie w świetle drzwi, które nie są zamykane. Czasem diody na karcie pokazują maksymalną siłę sygnału, lecz przeważnie sygnał jest słabszy, a często ginie.
    W związku z tym zastanawiam się, czy można w jakiś sposób zwiększyć moc splitera poprzez ingerencję w jego "bebechy"? Może dałoby się zamontować dodatkową wewnętrzną lub zewnętrzną antenę, czy wymienić istniejącą wewnętrzną antenę na mocniejszą?
    Czytając różne fora nic nie znalazłem na ten temat, ale okazuje się, że CLONE+ sprawdza się na dużych przestrzeniach, lecz gdy na drodze pojawiają się ściany, to już zaczynają się problemy. Tak więc myślę, że jeśli udałoby się coś zaradzić w tej sprawie, to umiliłoby to życie wielu posiadaczom Clona.
    Zamieszczam zdjęcia wnętrza CLONE'A. Jak widać jest tam sporo niewykorzystanego miejsca na większą antenę. Zresztą jak pisałem wcześniej może być zewnętrzna, spliter ma spełniać swoją funkcję, a nie być ozdobą. Poza tym myślę, że mała antenka wcale nie pogorszy jego wyglądu.
    DIVIso, Clone+ - ktoś testował? DIVIso, Clone+ - ktoś testował?
    Za wszystkie propozycje rozwiązania tego problemu z góry dziękuję