Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Pomoc w zaprojektowaniu schematu w fluidsim

solon23 29 Dec 2009 12:59 4437 6
    solon23
    Level 10  
    Witam. Muszę zrobić projekt w fluidsimie prasy pneumatycznej z siłownikami.
    Jestem słaby z elektro-pneumatyki dlatego proszę o pomoc.

Code:
    http://img257.imageshack.us/img257/6738/fluidr.jpg

Tu jest mój projekt ale tylko dla tego rysunku ale bez dorysowania tego nie wiem jak to dalej zrobić. Mógłby mi ktoś pomóc z tym.

Te linie co domalowałem to ma być detal który jest na taśmie oczywiście z zastosowaniem siłownika.

Chyba że ktoś ma inne propozycje projektu to mogę go zmienić
    TevO
    Level 11  
    Opisz dokładnie działanie tego układu z tą taśmą. Czy ten detal ma być umieszczany i wyjmowany z prasy ręcznie czy za pomocą siłownika.
    solon23
    Level 10  
    Detal ma być umieszczany i wyjmowany za pomocą siłownika:) poprostu muszę utrudnić tamten schemat jak masz inną fajną wizję to możesz zaproponować:)
    zbychu80
    Level 16  
    Skoro detal ma być automatycznie podawany do trzeba wykonać jeszcze manipulator, który weźmie detal z taśmy umieści w prasie, a po prasowaniu wyciągnie i odłoży.
    Taki manipulator będzie bardziej skomplikowany od tej całej prasy.
    solon23
    Level 10  
    To ja już nie wiem poprostu muszę troszkę utrudnić ten schemat może macie inne pomysły to jak coś piszcie?
  • Helpful post
    TevO
    Level 11  
    Zrobiłem taki układ umieszczanie i wyjmowanie detalu jest zrealizowane dwoma siłownikami jeden wpycha pod prasę detal a drugi wypycha. choć nie ukrywam że najlepiej było by to zrealizować tak jak koledzy wcześniej pisali z chwytakiem.

Pomoc w zaprojektowaniu schematu w fluidsim
    solon23
    Level 10  
    Wielkie dzięki za pomoc jeszcze raz:)