Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Opticum x11p problem z sygnałem na Multiswitchu Wavefronti

29 Gru 2009 13:17 2103 3
 • Poziom 11  
  Witam.
  Mam problem z poziomem sygnału w dekoderze Opticum x11p.
  Dekoder ten zainstalowany jest w systemie multiswitcha na jedną sat. Zmieniłem oprogramowanie żeby działał z cyfrą+, wgrałem również listę kanałów. Wgrywałem już parokrotnie soft i listę i problem jest że na niektórych programach pokazuje się nieszczęsna informacja "BRAK SYGNAŁU" m.in. HBO, CANAL SPORT2. Właściwie tylko na pierwszych kanałach z listy czyli TVP1,2,info jest ok. na wyższych kanałach jest brak sygnału. Proszę o radę jeśli ktoś miał do czynienia z takim problemem. Interesowało by mnie głównie:
  - Czy trzeba zmieniać jakieś ustawienia i menu "ustawienia satelity" przy podłączaniu do multiswitcha?
  - Jakie napięcie powinno być na wejściu LNB w dekoderze bez obciążenia?
  Zainstalowana jest antena o średnicy 80cm, konwerter jakiś tani ale ma dobre parametry. Podłączając dekoder Cyfry+ tomson jest wszystko ok poziom sygnału 4,5. nie zacina na żadnym programie!
  Chciałbym w miarę szybko bez zbędnej wymiany konwertera itp. stwierdzić gdzie jest problem dlatego piszę tego posta, bo wydaje mi się że wina może byćt w samym dekoderze, gdyż chyba tuner ma błędne napięcia. Jednak przed wysłaniem do naprawy gwarancyjnej chcę mieć pewność że taki dekoder musi dizałać jeśli jest sprawny w takim systemie jak opisałem.

  Oczekuję na rady i pozdrawiam. :D:D:D:D
 • Poziom 26  
  Napięcia bez obciążenia w zależności od wybranej polaryzacji: 13 i 18 V. Sprawdź jednak ustawienia w Menu /ustawienia anteny. Jeśli multisitch jest 5/4 (i pochodne) czyli wejście z jednego konwertera to wystarczy mieć wybrane : konwerter Uniwersal (lub full band), zasilanie tak. Jeśli jednak switch ma wejścia z dwóch konwerterów konieczne jest wtedy wybranie odpowiedniej komendy diseqc (stosownie do podłączenia konwerterów do switcha) .
 • Poziom 11  
  chyba jednak dekoder padł bo mierząc napięcia mam prawie zawsze 20VDC co dziwne jak zmienię skale miernika na napięcie przemienne wyskakuje 40VAC i to nawet jeśli dekoder jest wyłączony!

  Dodano po 49 [sekundy]:

  dziwne tylko że w ogóle są jakieś programy
 • Poziom 26  
  Uszkodzony przełącznik polaryzacji w tunerze. Programy idą ale tylko z jednej polaryzacji i dolnego pasma.