Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Specyfikacja netbooka Google Chrome OS

g_maly 29 Gru 2009 16:21 2704 4
  • Specyfikacja netbooka Google Chrome OS
    Dotychczas znane były tylko podstawowe i bardzo ogólne informacje dotyczące komputera przenośnego Google Chrome OS netbook. Jak wiadomo mini-laptop ten będzie pracował pod systemem Google Chrome OS przez co uruchamia się bezpośrednio do przeglądarki Chrome pomijając wszystkie procesy jakie odbywają się w innych systemach co znacznie zmniejsza czas uruchamiania komputera.

Teraz znamy już jednak konkretną specyfikację sprzętową nowego produktu firmowanego przez Google. Netbook będzie wyposażony w procesor ARM, 2GB pamięci operacyjnej i dysk twardy SSD o pojemności 64GB. Obraz będzie wyświetlany na 10,1 calowym wyświetlaczu, a za jego generowanie odpowie układ graficzny NVIDIA Tegra. Ponadto Google Chrome OS netbook będzie wyposażony w łączność bezprzewodową, 3G, Bluetooth, kamerkę internetową, czytnik kart pamięci, GPS. Całość zasilana będzie z 4- lub 6-komorowej baterii.

Bardzo interesującą informacją jest cena urządzenia, która ma wynosić mniej niż 300 dolarów. Na rynku mają się również pojawić modele za 200$ ze słabszymi parametrami.

źródło:http://www.pclaunches.com/notebooks/specs_of_google_chrome_os_netbook_leaked_arm_nvidia_tegra_64gb_ssd.php

Fajne! Ranking DIY
    O autorze
    g_maly
    Poziom 17  
    Specjalizuje się w: komputery, informatyka, sprzęt komputerowy
    g_maly napisał 295 postów o ocenie 10, pomógł 0 razy. Mieszka w mieście Piwniczna Zdrój. Jest z nami od 2009 roku.
    Użytkownik usunął konto
    Użytkownik usunął konto  
    Szafir84
    Poziom 11  
    Zainstaluj google chrome, przejrzyj parę stron, później eatrha i pochodź sobie w nim trochę, a później sprawdź cache na dysku to się dowiesz na własnej skórze :|
    Jak się stawia na szybkość w przeglądarce to nie ma co pamięci żałować.
    http://www.youtube.com/watch?v=FaNpWJY9SEs
    anonim3339
    Poziom 18  
    @OFFTop - No cóż... komu jest potrzebny taki system? Jestem dosyć sceptycznie do tego nastawiony.
    Zastanawia mnie czy będzie można na tym cokolwiek dodatkowego zainstalować. Przeraża mnie że "przeglądarka" musi potrzebować taki sprzęt. Miałem nadzieję że to będzie "wolny" system który będzie mało obciążający i w miarę uniwersalny. Okazuje się jednak że nie będzie go można pobrać, można go dostać tylko z notebookiem. Kiedyś myślałem że posłuży mi to jako system do "internetu" w szkole na jakieś stare graty - niestety nadzieja matką głupich.

Dobrze - teraz bardziej na temat: Jestem ślepy czy nie widzę tam Wi-Fi?
    sonyq
    Poziom 14  
    Cytat:
    Ponadto Google Chrome OS netbook będzie wyposażony w łączność bezprzewodową

Myślę ze to mówi ze będzie Wifi. Ale pewien nie jestem. Wątpię żeby taka ftope zrobili;).