Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Mały subwoofer (logitech x-530) w samochodzie

29 Dec 2009 17:47 1776 3
 • Level 9  
  witam, niedawno spalił mi się wzmacniacz albo zasilacz z głosników Logitech X-530. Szkoda było mi wywalić cały zestaw (wszystkie głośniki działają) więc otworzyłem subwoofer, wywierciłem dwie dziurki w obudowie, przylutowałem do głosnika nowe kabelki i wpadkowałem do do bagażnika. Producent deklaruje, że moc subwoofera wynosi 25RMS, a aucie podpiąłem go pod zmostkowany wzmak 2x90w czyli pewnie łącznie coś około 80-90RMS. Gra całkiem przyzwoicie, tylko się zastanawiam czy to może spalić głośnik. Czy te deklarowane 25rms to jest moc wzmacniacza który był wbudowany w głośnikach, czy zalecana moc głosnika niskotonowego?
  dzięki i pozdrowienia
  [30.03.2021, darmowy webinar] Nowoczesna diagnostyka maszyn, monitorowanie i przewidywanie awarii. Zarejestruj się
 • Level 41  
  To byla moc calego zestawu, wzmacniacz+glosnik. Takie zestawy na ogol sa dobierane optymalnie, wiec glosnik nie bedzie mial raczej za duzego zapasu mocy.
  Swoja droga te suby nie nadaja sie do aut. Szybko padnie. Nie tylko go zakatujesz moca (jesli twoj wzmak rzeczywiscie pusci tyle w RMS), ale suby domowe, a szczegolnie komputerowe sa nie odporne na warunki w samochodzie. Duze wstrzasy, wilgotnosc...
  I ilo ohmowy jest glosnik? Samochodowe maja 2 lub 4 ohm, a domowe 8. Wzmacniacz samochodowy je uciagnie, lecz nie zagra pelna moca. Srednio polowe swojej normalnej "samochodowej" 4ohm mocy ;)
  No i to wcale nie gra dobrze ;) Tylko tak ci sie wydaje :D
 • Level 15  
  Przy tej mocy podają również THD 10% z czego wnioskować można, że będzie to maksymalna moc dostarczana ze wzmacniacza. Jeśli masz wydajną przetwornicę przy tym wzmacniaczu w aucie to tak czy inaczej cewka w tym głośniczku w pewnym momencie pójdzie z dymem.
 • Level 9  
  miałem na myśli, że gra całkiem przyzwoicie w porównaniu z tym co było przy komputerze ;d niestety nie wiem nic o tym głosniku, samo znalezienie tego ze jest on firmy Tang Band zajęło mi trochę czasu. 25rms to jest moc samego głosnika, cały zestaw ma 70rms :). Zlikwiduje mostek, sub powinien chyba troche dłużej pociągnąć :D ale i tak lepsze to niż wywalić go na śmietnik :D