Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
HELUPOWER
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Pralka Polar PDG 585 Gracja. Nie wypompowuje wody.

29 Gru 2009 18:57 4689 5
  • Poziom 15  
    Witam
    Pralka odwirowuje. Silnik ok sprawdzałem. Kondy tak samo w porządku.
    Nie pobiera z sieci wody tylko słychać jak pompa buczy... Czyżby pompa padła? Jak sprawdzić?
    Podczas wirowania nie odpompowuje wody nie słychać pompy. To samo pompa padła?
    Jak sprawdzić.
    pozdrawiam
  • HELUPOWER
  • Poziom 25  
    Witam,dość "kosmiczny opis usterki" zmierz miernikiem lub żarówką na 230V czy masz napięcie na elektrozaworkach z dozowania dopływu wody do pralki,łatwo znajdziesz wąż dopływowy z wodą jest do nich podłączony,jeśli bedzie napięcie na cewce,uszkodzony elektrozawór lub jeszcze ewentualnie słabe ciśnienie,co do odpompowania wody z pralki,to samo sprawdź czy zasilanie pompy wynosi 230V,jak buczy prawdopodobnie zablokowana,lub zapieczona na panewkach,w najgorszym wypadku spalona cewka,pozdrawiam

Dodano po 2 [minuty]:

Jeżeli okaże się że niema napięcia na elektrozaworkach,sprawdź hydrostat,pozdrawiam
  • HELUPOWER
  • Poziom 15  
    Adik C napisał:
    Witam,dość "kosmiczny opis usterki" zmierz miernikiem lub żarówką na 230V czy masz napięcie na elektro zaworkach

Witam
    Sprawdziłem na elektrozaworach tuż przy wężu jest napięcie.
    Elektrozawór rozebrałem i wyczyściłem.

Na kondensatorze tym co jest wyżej do budy przykręcony napięcie jest.
    Idę resztę sprawdzać.

Dodano po 25 [minuty]:

Wodę pobiera czyli ten elektrozawór jest dobry.

Dodano po 33 [minuty]:

Tak wygląda pompa. Szok!! Gdzie nową kupić?? Jakieś info?
    Pralka Polar PDG 585 Gracja. Nie wypompowuje wody. Pralka Polar PDG 585 Gracja. Nie wypompowuje wody.
  • Poziom 13  
    w sklepie z czesciami agd
  • Poziom 25  
    Witam za tego typu pompe można kupić wiele zamiennych i dość tanich zamienników,należy zwrócić uwage na średnice przyłączeniowe na węże,i sposób mocowania pompy do obudowy,pozdrawiam.

Dodano po 1 [minuty]:

Oczywiście jeśli jest to możliwe należy zakupić orginał,pozdrawiam
  • Poziom 15  
    Ok kupiłem pompę i śmiga na razie 3 prania zrobiła. Pozdrawiam i dzięki za info i okazało pomoc.
    pozdrawiam