Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Europejski lider sprzedaży techniki i elektroniki.
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

akumulator, bateria do ASG

obien 29 Gru 2009 19:46 2979 7
  • #1 29 Gru 2009 19:46
    obien
    Poziom 10  

Mam akumulator ni-mh 7x2/3A 1100mAh 8.4v (jest to akumulator do ASG - coś podobnego jak paintball ) chciałbym poprawić wydajność takiego akumulatora lub zmontować nowy akumulator wydajniejszy z którego można dłużej korzystać jest problem jednak wymiarów, muszą one być zbliżone do rozmiarów zwykłej baterii (paluszka) a drugi problem to ładowanie tego akumulatora.

• #2 29 Gru 2009 20:17
    jaromisz
    Poziom 17  

Powiem tak: Jeśli twoja duma i replika to przetrzyma (bo nie zawsze sie da), to wal rozmiary i noś większy pakiet aku w plecaku. np 2x aku żelowy 6v albo jeden 12v. Silnika raczej nie spalisz - będzie szybciej się kręcił. Ale to też zależy od sprężyny. Ostatecznie możesz obnizyć odrobine voltarz prostym układem dołączonym do aku.

Aku z plecaka elastycznym przewodem np telefonicznym łączysz wtedy z karabinem. Ja tak mam i da sie żyć. Jakość (zwłaszcza w zimę) jest o niebo lepsza.

• #3 29 Gru 2009 22:59
    obien
    Poziom 10  

Duma i replika myślę że przetrzyma ( raczej nie będzie problemu ) jeśli masz taką instalacje na zdjątku to podrzuć PROSZE ŁADNIE :-)
    na pewno dużo osób skorzysta a jeśli ktoś ma bardziej optymalne rozwiązanie to piszcie

• #4 30 Gru 2009 08:50
    jaromisz
    Poziom 17  

Zdjęć nie posiadam i szybko ich nie zrobie bo jest "przerwa świąteczna" i nie mam repliki przy sobie. Poza tym, to naprawde proste jak konstrukcja cepa.

kupujesz sobie aku żelowy najtańszy 12V. W tym samym sklepie powinni też mieć zaciski kablowe na te blaszki do akumulatora. Obcinasz teraz końcówkę ze starego akumulatorka od repliki i łączysz z zachowaniem biegunowości za pomocą jakiegoś giętkiego kabla (linka, nie drut) z akumulatorem, który docelowo ma być np w plecaku albo w kamizelce w zależności od wagi i rozmiarów akumulatora jaki kupisz. Są też akumulatory mniejsze od standardowych "12v", np od wkrętarek akumulatorowych, latarek - porozglądaj się. Ważne żeby miał te kilka amperogodzin. Te mniejsze spokojnie można nosić w kieszenit

Najważniejsze jest tu tylko to, żeby to zrobić w miarę estetycznie.
    Ja mam Steyra AUG, bateria siedzi w kolbie więc nie mam z tym żadnych problemów. kabelek do plecaka jest praktycznie nie widoczny podczas normalnego noszenia.
    Pozdro

• #5 30 Gru 2009 19:03
    obien
    Poziom 10  

Dzięki za dokładny opis podłączenia tej instalacji interesuje mnie jeszcze gdzie nosisz ten akumulator ważący minimum przecież ok. 2,0 – 2,5 kg czy w kamizelce taktycznej czy w specjalnym plecaku. A rozglądając się tak widziałem taki akumulator 4500mAh fajna sprawa tylko 12V ja niestety muszę mieć niższe napięcie max od 8.4 – 9.6 z uwagi na sprężynę szukam jeszcze.

• #6 30 Gru 2009 19:25
    jaromisz
    Poziom 17  

Pisałem kilka razy - noszę go w plecaku.
    Rozwiązaniem jest jeszcze akumulator 6V, będzie wolniej strzelał ale dłużej - mają większe pojemności średnio 2 razy. Też kombinowałem:) Fajne brzemienie - ze steyra zrobił mi sie taki BAR :)
    Myślę że warto dać 6V - niewiele mniejsza szybkostrzelność za kilkanaście razy dłuższą pracę w stosunku do tego co masz teraz. Aku około 6Ah pozwoli ci na ok 6 godzin ciągłego strzelania - co daje jakieś 43 tysiące kulek na ładowaniu :D Oczywiście gdybyś nacisnął spust i trzymał te kilka godzin. i prz założeniu że minimum 2 kulki na sekunde.

Praktycznie szybkostrzelność spadnie max 20% jeśli masz silnik stockowy. Ja z 6V byłem bardzo zadowolony - po 3 latach (kiedy padł) akumulator zmieniłem na 12V, ale osobiście uważam że to błąd.

• #7 30 Gru 2009 20:45
    obien
    Poziom 10  

Zastanawiałem się nad łączeniem ogniw 1,2 V i 4500 mAh czy to rozwiązanie nie było by lepsze ? aczkolwiek w sklepie ASG odradzono mi to ze względu na problemy z ich połączeniem. Napisz jeszcze co sądzi o tym, może ktoś znajomy ma coś takiego u mnie panowie montują zazwyczaj w kolbie tylko mają stałą a ja mam regulowaną CYME
    ( CM 028c ).

• Pomocny post
    #8 30 Gru 2009 21:05
    jaromisz
    Poziom 17  

łączenie aku nie jest problemem jeśli się stosuje fabryczne "koszyczki na baterie" - poszukaj tego w necie - można je kupić.

Black Friday do -15%
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Ferguson