Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

D1LC compact jak uruchomić

29 Gru 2009 20:49 4318 11
  • Poziom 9  
    Mam problem z odpaleniem ogrzewania jak w temacie. W potencjometrze nie wyczuwam żadnego wyłącznika, a w zegarze migały wszystkie symbole naraz, po naciśnięciu na guzik z symbolem zegara zaczęły migać zera i na nic od tej chwili nie reaguje. Może ktoś zna takie ogrzewanie to proszę o instrukcje jak to się uruchamia. Urządzenie zamontowane fabrycznie w renault premium.

Numery na urządzeniu:
    D1LC
    compact
    252043
    S221
    Diesel
    22W 24V
    1800W

Obok jest jeszcze numer 25 2043050000 i załączam foto sterowania. Proszę o pomoc.

D1LC compact jak uruchomić
  • Pomocny post
    Poziom 25  
    Potencjometrem jedynie ustawia się żądaną temperaturę, więc nie ma tam żadnego wyłącznika.
    Załącza się urządzenie środkowym przyciskiem pokazanego zegara, niemniej wcześniej powinno się ustawić aktualny czas.
    Instrukcję zegara znajdziesz na elektrodzie.
  • Poziom 9  
    To wiem że środkowym, chodzi o to że nie ma żadnej reakcji na żaden guzik. Coś się zablokowało? Czy coś padło? Kierowca zeznał przyciśnięty do ściany że jak kiedyś próbował odpalać to parę razy po włączeniu zaczęło troche grzać i stawało, aż przestało reagować całkowicie.
  • Poziom 25  
    Jeśli nie daje się ustawić aktualnego czasu, wypnij na chwilę kostkę zasilającą zegar i po ponownym podłączeniu ponów próbę.
    Brak dalszej reakcji samego zegara na próby ustawienia świadczyć będą o jego uszkodzeniu.
  • Poziom 9  
    Panowie wyczytałem że po kilku nieudanych próbach odpalenia urządzenia blokuje się sterownik w D1LC, czy z compactem jest tak samo? Może coś jest zablokowane, nie chciałbym rzucać o ścianę dobrym zegarem. Pomóżcie bo przymarznę do tej premiumki. Dzięki.
  • Pomocny post
    Poziom 25  
    Tak samo blokuje się sterownik jak w D1LC, ale nie blokuje zegara. Jak na razie masz problem z zegarem...
  • Poziom 9  
    Czyli: Jak nie chce na zegarze nic się dziać i załóżmy jest walnięty, to jest jakiś sposób żeby je odpalić? Miałbym wtedy pewność że urządzenie działa. Mam inne zegary ale są od D1LC i starszego typu pod potencjometr z wyłącznikiem i nie wiem czy moge testować na tych zegarach.
  • Poziom 25  
    Można odpalić na skrócie. Po wypięciu kostki zegara zrób zworkę między pinem 7 i 8.
  • Poziom 9  
    Dzięki wielkie za pomoc, dzisiaj z tym powalczę i napiszę o efektach.
  • Poziom 9  
    Przepraszam, że dopiero teraz do tego wracam ale mrozy sprawiły że to musiało poczekać. Trochę dziwnie to brzmi ale tak jest. dopiero zacznę z tym walczyć i gdyby ktoś tu zajrzał, to mam tylko jedno pytanie: czy jak sterownik się zablokuje przez 5 nieudanych prób odpalenia to urządzenie nie daje żadnych oznak życia? Zegar był sprawdzany i podobno jest dobry. proszę o pomoc i dzięki wielkie.
  • Poziom 9  
    Urządzenie działa. Wymiana świecy to sprawiła, lub gruntowne czyszczenie, bo takiej ilości kurzu to nie widziałem nigdy w ogrzewaniu. Świeca jakoś długo się nagrzewała w porównaniu z nową, więc wymieniłem razem z sitkiem które też było zaklejone i działa. Jutro jeszcze odpale parę razy, jak będzie git to napiszę. Dzięki wszystkim za pomoc a szczegulnie skylark-owi.
  • Poziom 9  
    Urządzenie działa jak marzenie. Naprawdę mocno grzeje już na 2 potencjometru, a na 3 nie da się ręki w pobliżu wylotu ciepła utrzymać za długo. W związku z powyższym temat zamykam.