Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
OptexOptex
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Selektor wyjść we wzmacniaczu Technics SU-V900

29 Dec 2009 23:34 11364 15
  • Level 17  
    Witam!!!

Zakupiłem piękną integrę Technics SU-V900, wymieniłem właśnie w nim wszystkie przewody na miedź OFC 2,5mm2 i pojawił mi się problem, po rozbiórce zauważyłem że przełącznik selektora wyjść nie ma podłączonej tasiemki i jest uszkodzony(wybrakowany).

Jest to przełącznik ALPS, pokrętło z front-panela jest połączone z mechanicznym selektorem na płytce z wyjściami metalowa tasiemką w plastikowej koszulce, selektor z przodu powinien posiadać szpindel do którego owa tasiemka jest zahaczana i pokrywkę utrzymującą całość a ich brakuje, nie mogę zidentyfikować co to za model przełącznika i nie mam zielonego pojęcia gdzie coś takiego znaleźć i kupić a bez tego nie mogę przełączać wyjść we wzmacniaczu, za wszelką pomoc będę wdzięczny, załączam zdjęcia selektora(oznaczony na czerwono).

• OptexOptex
  • User removed account  
  • Level 17  
    Ale gdzie na giełdzie dostane coś takiego???
  • OptexOptex
  • User removed account  
  • Level 17  
    A nikt nic nie wie co to za typ przełącznika? Wiem że miałem identyczne selektory w amplitunerze BASF D-5060.
  • Level 36  
    Słuchaj, a tam idą dwie taśmy, tylko jedna dłuższa druga krótsza, miałem je w SU VX 920, mam tez w SU VX 700, myślę ze domowym sposobem jest to do wykonania, a widzę ze masz jeden plastik/obejmę wraz z końcówka taśmy na wzór, wraz z kawałkiem taśmy i zaczepem.

Wzmak zaiste piękny, ten potwór, potrafi wyrwać gdn 25/80, widziałem i robiłem go.
  • Level 17  
    Właśnie wymieniłem w nim wszystkie przewody na OFC 2.5mm2 i wywalilem wszystkie złączki, przewody wlutowałem bezpośrednio w płytki i dopiero potrafi pokazać na co go stać...co do taśm to jedna idzie do selektora wejść a druga do selektora wyjść i u mnie ta od wyjść się nie ma czego trzymać jest uszkodzony mechanizm(brakuje elementów) i muszę dostać nowy kompletny przełącznik, nie mam możliwości wykonania brakujących elementów.
  • User removed account  
  • Level 36  
    Belin wrote:
    Właśnie wymieniłem w nim wszystkie przewody na OFC 2.5mm2 i wywalilem wszystkie złączki, przewody wlutowałem bezpośrednio w płytki i dopiero potrafi pokazać na co go stać...co do taśm to jedna idzie do selektora wejść a druga do selektora wyjść i u mnie ta od wyjść się nie ma czego trzymać jest uszkodzony mechanizm(brakuje elementów) i muszę dostać nowy kompletny przełącznik, nie mam możliwości wykonania brakujących elementów.

No właśnie jeżeli nie można zastosować oryginalnego, może warto pomyśleć o zamienniku jakimś?

Najważniejsze to by ośka była ta sama i odpowiednio, skok był taki sam z przesuwem taśmy. Nawet nie wiem, czy od podobnych pasuje, lub innych typów wzmacniaczy.

Sam mam SU VX 700, ale cholera nie pamiętam, czy bedą te same, dawno weń nie patrzyłem.

ps. posłałem Ci tutorial, mysle że sie przyda?
  • Level 34  
    Podstawowa sprawa : jaka długość taśmy połączeniowej i jaki trzpień pod gałkę ? A może selektor jest ok i potrzebna jedynie taśma + zaczepy mocujące ?
  • User removed account  
  • Level 34  
    Z przerabianiem jest kłopot , bo trzeba zachować 2-milimetrowy przesuw ślizgacza na pojedynczy skok selektora . Poza tym po co kombinować : części są , tylko pytanie - jaki typ ?
  • User removed account  
  • Level 39  
    Ja wiem, że Kolega chce zachować w miarę oryginalną konstrukcje wzmacniacza, ale wymiana tych przewodów niweczy oryginalnośc i nic nie da, jeśli pozostanie w tym obwodzie taki badziewny przełącznik, który jest (prawie) najsłabszym punktem tego obwodu i zwykle jest do niczego nie potrzebny.... Wymianą przewodów high-endu z tego nie zrobisz- to jest masowa produkcja (z tymi tasiemkami).

Jak już koniecznie chcesz zachować to przełączanie, to użyj jednej sekcji (jeśli działa) z istniejącego przełącznika i wysteruj nim porządny podwójny przekaźnik przełączny (zalecałbym 2 pojedyncze-16A AC)
  • Level 34  
    andrzej lukaszewicz wrote:
    Ja wiem, że Kolega chce zachować w miarę oryginalną konstrukcje wzmacniacza, ale wymiana tych przewodów niweczy oryginalnośc i nic nie da, jeśli pozostanie w tym obwodzie taki badziewny przełącznik, który jest (prawie) najsłabszym punktem tego obwodu i zwykle jest do niczego nie potrzebny.... Wymianą przewodów high-endu z tego nie zrobisz- to jest masowa produkcja (z tymi tasiemkami).

Jak już koniecznie chcesz zachować to przełączanie, to użyj jednej sekcji (jeśli działa) z istniejącego przełącznika i wysteruj nim porządny podwójny przekaźnik przełączny (zalecałbym 2 pojedyncze-16A AC)

Dokładnie tak jest to fabrycznie rozwiązane : selektor zestawów nie jest częścią toru sygnałowego , a jedynie elementem przełączającym odpowiednie przekaźniki . Dlatego jego jakość nie ma żadnego wpływu na dźwięk .
  • Level 15  
    Witam
    Mam selektor wejść od Technicsa SU-V670 16x2 piny z z taśmą o długości 7 cm(pięcio pozycyjny).Może się uda zastosować.
    Pozdrawiam