Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Gitara elektryczna Aria - problem (odtworzenie elektroniki)

30 Gru 2009 00:30 2388 2
  • Poziom 2  
    Gitara elektryczna Aria - problem (odtworzenie elektroniki)

Witam!
    Na forum jest to mój pierwszy temat z racji czego prosiłbym o wyrozumiałość.

Dopiero zaczynam przygodę z gitarą elektryczna, wszystko w temacie dla mnie jest nowe. Dostałem gitarę Aria Pro II Libra LBE-LTD chodzi o to że gitara jest w dobrym stanie jako instrument tyle, że elektronika nie jest taka jak powinna być. Co jest nie tak:

- Gitara podłączona do pieca lub komputera puszcza dużo szumu, co dziwne poczytałem trochę i zazwyczaj szum znikał po dotknięciu elementów metalowych gitary, tu jest odwrotnie, szum jest głośniejszy co jest trochę irytujące przy dotykaniu strun, potencjometrów lub przełączników. Szum nasila się gdy potencjometr vol skręcimy mniej niż max i więcej niż min, przy tonach gdy niższe mniej szumi a gdy wyższe szum jest jakby "jaśniejszy". Szum ustaje gdy dotykam metalowego wtyku kabla Jack, wyraźnie szum się wycisza.

- W gitarze było już grzebane widać to chociażby po tym, że gniazdo Jack jest w miejscu trzeciego potencjometru (oryginalnie na krawędzi jest "ślepe" org gniazdo) co widać na zdjęciach.

Mimo tego szumu grać się da.... ale jest to drażniące... nie można zbyt pokombinować z ustawieniami i ucha nie cieszy...:/

Co bym chciał zrobić?
    Na pewno jak najbardziej wyeliminować szum.
    I jeżeli jest to możliwe doprowadzić elektronikę do oryginalnego schematu i to też się pojawia problem....:( bo w google prawie żadnych informacji na temat tej konkretnej gitary nie mogę znaleźć co dopiero zdjęcia..:/ szukam pomocy na forum bo nie mam pomysłu gdzie mogę szukać.. w sklepach muzycznych w większości rozkładają ręce..?
    Schematów także szukałem, ale nie znalazłem takiego jak przypuszczam, że mógłby być.

Skoro gitara miała 3 pot to przypuszczam, że 1 - vol 2 -tone(wysokie?) 3 - tone (niskie?)
    przełączniki pierwszy i drugi jest jest dwupozycyjny odlacza/zalacza single coil w takiej kolejnosci trzeci jest trzypozycyjny do humbuckera poz1. wyl poz2. jedna czesc humbuckera? poz3. caly humbucker

Prosiłbym o pare wskazówek.. od czego zacząć? nie chcę też wsadzać do gitary kiepskich części wolałbym przepłacić ale wiedzieć, że są dobre.

Zdjęcia gitary:

Gitara elektryczna Aria - problem (odtworzenie elektroniki) Gitara elektryczna Aria - problem (odtworzenie elektroniki) Gitara elektryczna Aria - problem (odtworzenie elektroniki) Gitara elektryczna Aria - problem (odtworzenie elektroniki) Gitara elektryczna Aria - problem (odtworzenie elektroniki)
  • Poziom 2  
    Szukając schematów trafiłem już na tę stronę, ale nie znalazłem tego co przypuszczam że było w oryginale.

myślę że to jest zbliżone :

Link

jednak jest 5 pozycyjny przełącznik jak to by się miało do 3 przełączników w dodatku jeden 3 pozycyjny? poza tym z humbuckera wychodzą 3 kable a nie 4 jak jest na schematach..