Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Sklep ElwronSklep Elwron
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Acer Aspire 5315 i podł. do TV poprzez VGA nie chce działać

30 Gru 2009 00:34 2692 9
  • Poziom 2  
    Witam!
    Szczerze mówiąc próbowałem już wszystkiego, żeby móc oglądać obraz na tym telewizorze, ale po dwóch tygodnia prób i zmagań poddałem...
    Po pierwsze:
    Zacząłem od sprawdzania kabla, ale mam trzy takie i na wszystkich to samo, czyli nic... sprawdź kabel sygnałowy... (są sprawne, bo siostra i brat mają również acery i nawet ten sam TV i na moich kablach działa od razu...)
    po drugie:
    Mam XP :)
    Po trzecie:
    szukałem sterowników nawet na ruskich stronach i wciąż nic...
    Po czwarte:
    Zainstalowałem na nowo windowsa z serwis packiem 2
    Po piąte:
    kopałem z w serwisowych opcjach tv, ale też nic...
    Po szóste:
    Podłączałem mojego laptopa do ich tv znów nic... ich laptopa do mojego tv i działa! a potem swojego i nic...
    Po siódme:
    nie wiem już co mam robić :(
  • Sklep ElwronSklep Elwron
  • Poziom 25  
    witam
    Sugestia :) a próbowałeś przełączać obraz kombinacją FN + zew monit. Ewentualnie popatrz w biosie czy nie ma dodatkowych funkcji dotyczących wyświetlania obrazu.
  • Sklep ElwronSklep Elwron
  • Poziom 12  
    Tak ,albo kombinacja z "fn" albo w panelu sterowania w Intel GMA sobie przełacz.
  • Poziom 2  
    Próbowałem aktualizowałem nawet biosa i nic... zastanawiam się gdzie tkwi problem? Jeszcze dwa tygodnie temu miałem okazję podłączyć go pod projektor również kablem vga od kolegi i działo od strzału... czy jest możliwe, że któryś pin nie styka się z moim wyjściem vga w laptopie ?
  • Poziom 12  
    Może próbuj zmniejszyć odświeżanie do 50 hz...?

jeszcze link znalazłem-https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic1252865.html
  • Poziom 2  
    nie mogę zmniejszyć odświeżania :/ w laptopie jest możliwość zwiększania, a na ekranie jest tylko 60 hz... czytałem tamten temat
  • R.I.P. Zasłużony dla elektroda
    Co Ci zabroniło poszukania na Elektrodzie tematów o podłączeniu laptopa z wyjściem VGA do TV? Ciemna strona mocy czy zwyczajne lenistwo? jakbys poszukał, to znalazłbyś na przykład to:
    https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic1349805.html
    PS. Zastanów się chwilkę to dostrzeżesz subtelną różnicę między TV a projektorem multimedialnym.
  • Poziom 2  
    dziękuje za zainteresowanie, ale mój problem polega z kablem vga i nie potrzebuje żadnych przejściówek, bo posiadam kabel s-video-euro w ten sposób potrafię przesłać obraz na tv. Problem polega na tym, że nie moge tego samego uczynić z kablem vga...
  • R.I.P. Zasłużony dla elektroda
    szymin, czy Ty dostrzegasz subtelną różnicę między wyjściem s-video a VGA? To nie są tożsame wyjścia.
  • Moderator Samochody
    ...ale on od początku (choć niezbyt dokładnie to zasygnalizował) podłącza tego laptopa do TV przez wejście VGA w TV.
    W zasadzie problem sprowadza się do tego, że nie umie uaktywnić wyjścia na zewnętrzny monitor.