Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Polonez 1.4 16V Rover - działanie instalacji LPG

fragli86 30 Dec 2009 10:02 3658 5
 • #1
  fragli86
  Level 14  
  Witam.
  W moim polonezie z silnikeim Rovera była zamontowana instalacja gazowa w której znajdowała się centralka z trójpozycyjnym przełącznikiem (praca na benzynie, na gazie i automatyczne przełączenie z benzyny na gaz po 2tys obrotów). Czyli mogłem odpalać silnik również z samego gazu. Do tego między parownikeim a kolektorem dolotowym nie znajdował się silniczek krokowy tylko śruba regulująca ilość gazu. Wyglądało to jak instalacja gazowa do jednopunktowego wtrysku, ale przecież jest to silnik na wielopunktowym wtrysku! Czy ktoś może mi napisać jak mogła działać taka instalacja, czy były w niej może zastosowane symulatory sondy i wtrysków? Może ktoś ma jakiś schemat?
 • #2
  pachnies
  Level 15  
  Instalacja działała tak samo jak w jednopunkcie, silnik zasysa gaz razem z powietrzem i nie ma znaczenia czy jest to wielopunkt przy wielopunktach zastosowanie instalacji mieszalnikowych wiąże się z ryzykiem strzelania w kolektor dolotowy ale to tylko jeżeli układ zapłonowy ma przebicia.
 • #3
  fragli86
  Level 14  
  Czyli mam racje że w tej instalacji musiał być założony emulator sondy i wtrysków? Bo kolega twierdził że to niemożliwe
 • #4
  bromhit
  Level 16  
  To zależy,jak bardzo ktoś oszczędzał na instalacji.
  Spotkałem się z polonezem 1.4, w którym nie było żadnego emulatora tylko parownik, przełącznik taki sam jak u Ciebie i śruba przejechał na tym ponad 100 tyś. km. i nic się z nim nie działo.
 • #5
  fragli86
  Level 14  
  Mój miał 120tys jak kupiłem i zrobiłem nim jeszcze 35tys i też się nic nie działo, niestety już go nie mam nie pamiętam czy były tam jakieś emulatory. W tej chwili interesuje się tym ponieważ chce założyć silnik 1.4 do poloneza 1.6 który jest na jednopunkcie. Ale dzięki Waszym odpowiedziom jestem przekonany ż zrobie taki swap:) Pod warunkiem że wcześniej sprzedam mojego poldka diesla:)
 • #6
  fragli86
  Level 14  
  Dzieki Wszystkim za odpowiedzi:) Temat uważam za zamknięty. Pozdrawiam