Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

SYRIUSZ TC 502

benon 12 Jul 2004 13:27 1881 14
    benon
    Level 13  
    Witam.
    Jestem kompletnym laikiem, wiec z gory dziekuje za wyrozumialosc i wszelka pomoc. Ewentualnym zartownisiom tez dziekuje, nie wysilajcie sie.
    Wiec tak:
    Po wlaczeniu telewizora nie ma obrazu(czarno), tylko glosne buczenie(warkot).
    Jesli ktos wie co to moze byc i jak to naprawic to jeszcze raz z gory dzieki.
    Pozdrawiam.
    Marocy
    Level 17  
    Sporo może być usterek z takimi objawami. Najczęściej pada BU na odchylaniu, Taki z radiatorem. Może być też uszkodzony powielacz WN. Powielacz dla sprawdzenia można odpiąć od trafa. A tranzystor lepiej wyjąć i sprawdzić na mierniku
    p.k
    Level 15  
    W ten sposób najczęściej ojawia się uszkodzenie kondensatora od 300V to ten największy po pierwotnej stronie przetwornicy
    Fazii
    Level 32  
    benon wrote:
    Ewentualnym zartownisiom tez dziekuje, nie wysilajcie się.

"Ostry" jesteś na dzień dobry, hmmm, a przecież świat na smutno jest nie do przyjęcia :)

Ale P.k ma sporo racji, jak masz czym, to pomierz napięcia wychodzące z przetwornicy, najlepiej odłącz kolektor tranzystora końcowego odchylania poziomego i dołącz żarówkę 60W w głównej gałęzi po stronie wtórnej. W ten sposób wyeliminujesz kilka bloków TV, sprawdź, czy te napięcia są w normie, jak któreś będzie za niskie, podstaw kondensator, który je filtruje.

Pozdrawiam
    Fazii
    benon
    Level 13  
    Dobra.
    Pierwsze koty za ploty.
    Pewnie wystawiam sie na smiesznosc, ale gdzie sie mam pytac jak nie tu(ponoc nie ma glupich pytan).
    Teraz tak:
    Jak odlaczyc i jak spowrotem podlaczyc ta przyssawke powielacza od kineskopu? To jest przyklejone? Czym? Bo jesli to wina powielacza to trzeba go wymienic(dobry tor myslenia? :) ) I wogole ile taki powielacz kosztuje?
    A jesli to BU, to ktory to jest i jak sprawdzic czy jest dobry czy nie?
    Chyba powinienem sobie jakis miernik kupic? Metexy chyba nie sa drogie co?
    Jak sie wam chce odpowiadac na te smieszne pytania to z gory dzieki?Pozdro.
    Fazii
    Level 32  
    No rozumiem, że nie bardzo kumasz temat, ale zacznij "Budować dom" od fundamentu, nie od komina! zasilanie, to podstawa, jak będzie ok., to poszperasz dalej, jak szperasz dalej, a zasilanie siedzi, to daremna twa robota. W wiekszości przypadków, nawet w syriuszach jak siedzi BU czy powielacz, to albo zasilacz próbkuje, albo słychać II wojnę swiatową!

Pozdro
    Fazii
    User removed account
    User removed account  
    Fazii
    Level 32  
    Ty Adomo5 nie być taki mundry co? Kiedy można, to można, kolega wyraźnie zaznaczył, że jest ciemny w temacie i trza mu pomóc, nie jest to łatwe, ale może sie uda. Jak myślisz po co kazałem odłączyć kolektor BU?

Pozdro
    Fazii
    Marocy
    Level 17  
    Panowie, nie nam oceniać ludzi na tym forum lub krytykować wiedzę i umiejętności, tylko pomagać w naprawach sprzętu. Każdy jakoś zaczynał stawiać pierwsze kroki w elektronice. Jeśli ktoś stara się pomóc koledze Benonowi, niech to robi bez docinek. Choć także myślę, że w tym przypadku, naprawa tego sprzętu przerasta kolegę. Może spróbuj coś łatwiejszego na początek a TV zostaw komuś bardzie doświadczonemu
    User removed account
    User removed account  
    Fazii
    Level 32  
    Posłuchaj uważnie Adamo5, Fazii na elce tylko śmieci wynosi, ale cholernie nie cierpię DUPKÓW !
    Taki mocny jesteś? to powiedz czym zastąpić w bulbulatorze przyczłap ekranowany?
    Rżniesz cwaniaka, bo jesteś po tamtej stronie anteny, ale jak bym cię miał tak vis a vi to ineczj byś pierdział złamusie kutany, dostanę opi...ol od szefostwa, ale już mnie zagotowałeś. To forum jest, by sobie pomagać, w ewidętnie głupich postach sam łacha drę, ale tu jest inna sytuacja, kolega Benon wyraził się jasno, nie kuma tematu, może właśnie tu ktoś mu pomoże, bo w dziale dla początkujących, są sami początkujący i pewnie powiedzieliby mu tyle co ty bar...nie, jak nie masz nic do powiedzenia to wypad z tematu. Jak nie ja, to ktoś inny pomoże koledze, kumasz wajhe?
    User removed account
    User removed account  
    Fazii
    Level 32  
    A no jestem jeb...ęty w stosunku do co niektórych :) i w cale tego nie mam zamiaru ukrywać :) Co do mojej inteligencji, to tylko możesz zazdrościć kolego, czasem jest tak, że trudno być inteligentnym :) Palantów nie sieją, sami się rodzą !
    benon
    Level 13  
    Ale sie porobilo.
    Jakbym wiedzial ze tu takie jaja odchodza to bym tu czesciej zagladal.
    Szkoda tylko ze niewiele z tego wynika.
    Ale nic to.
    Dzieki za checi, a ja faktycznie moze wroce jak sobie troche poczytam, dajcie moze jakies namiary gdzie mam szukac, zeby znalezc cos dla poczatkujacych.
    Pozdro, szczęśćbo i co tylko.
    Benon.
    Fazii
    Level 32  
    No to masz motywację :)
    Nie przejmuj się tym zbytnio, czasem tak musi być :) Nie panikuj, odłącz kolektor, pomierz i napisz, damy radę :)

Pozdro
    Fazii