Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Relpol przekaźniki
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

pralka indesit witl 85.brak obrotów bebna

30 Gru 2009 11:39 5476 15
  • Poziom 9  
    Witam
    Pralka nie wykonuje ruchów bębna przy praniu i płukaniu(wirowanie jest), nie pokazuje też żadnego kodu błędu. Sprawdziłem wszystkie połączenia elektryczne na kostkach bez rezultatu.
    Co możne być przyczyną???
  • Relpol przekaźniki
  • Poziom 17  
    Spr. przekażniki na programatorze .W czasie załączania ruchów rewersyjnych powinno być słychać klapanie przekazników.
  • Poziom 9  
    Przekaźniki słychać jak się załączają, ba czasami nawet bęben się ruszy, tylko jest to wykonanie "szkockie" czas obrotu to jakieś 1/3 sekundy później długo długo nic i powtórka cyklu.
  • Relpol przekaźniki
  • Specjalista AGD
    W takim razie to może być wina po stronie przekaźników. Musisz je sprawdzić.
  • Poziom 9  
    Może jakiś schemat elektryki szukałem na forum, ale nie znalazłem?
    Jestem mechanikiem elektrykę rozumiem tyle o ile, więc każda pomoc mile widziana. Z tego co się już zorientowałem jak rozebrałem pralkę to programator jest elektroniczny.
  • Specjalista AGD
    krzycho1961 napisał:
    Może jakiś schemat elektryki szukałem na forum, ale nie znalazłem?
    Jestem mechanikiem elektrykę rozumiem tyle o ile, więc każda pomoc mile widziana. Z tego co się już zorientowałem jak rozebrałem pralkę to programator jest elektroniczny.

Nie znajdziesz schematu do modułu elektronicznego, pozostaje tylko własna twórczość.
  • Poziom 17  
    Jak przekażniki załanczają to pozostał tylko silnik do sprawdzenia -szczotki i kostka połączeniowa.
  • Poziom 9  
    bolo51 napisał:
    Jak przekażniki załanczają to pozostał tylko silnik do sprawdzenia -szczotki i kostka połączeniowa.

Może czegoś nie rozumiem ale jak by był silnik, szczotki, to brak by było wirowania a ta funkcja jest.
    Zresztą to była jedna z pierwszych czynności jakie wykonałem.
    Wiesiekba , nie szukam też schematu do modułu elektronicznego, bo takiego wiem że nie znajdę lecz resztę urządzeń jak jest połączona i ewentualne zależności między nimi, może z tego można by było wywnioskować co może być przyczyną.
  • Pomocny post
    Specjalista AGD
    Jak masz wirowanie to i rewersy powinny być.Nie ma żadnej zależności od instalacji tylko moduł przekaźniki, elektronika stoją na przeszkodzie lub niesprawne taho według mojej wiedzy.Ale z pierwszego postu wynika że raczej przekaźnik puszcza prąd na silnik przy jego klapnięciu (bezwładność styków) i później jego styki nie dostają do siebie.
  • Poziom 9  
    wiesiekba napisał:
    Jak masz wirowanie to i rewersy powinny być.Nie ma żadnej zależności od instalacji tylko moduł przekaźniki, elektronika stoją na przeszkodzie lub niesprawne taho według mojej wiedzy.Ale z pierwszego postu wynika że raczej przekaźnik puszcza prąd na silnik przy jego klapnięciu (bezwładność styków) i później jego styki nie dostają do siebie.

Dzięki wiesiekba
    Już po świętach sylwestrze czas coś zrobić
    Też tak myślę muszę się do tego zabrać poważniej (zwłaszcza że pralka przez dłuższy okres była źle uziemiona i strasznie klapała przekaźnikami ), ale dzisiaj rano pokazało się jeszcze coś zapaliła się kontrolka wybielania "koszulka z plamami" na przyciskach funkcyjnych (pralka jest podłączona do zasilania ale nie używana)

Czy to coś wyjaśnia jakiś kod błędu ?

Dodano po 4 [godziny] 4 [minuty]:

Rozebrałem pralkę na elementy pierwsze tylko mam problem ze zdefiniowaniem przekaźników wszędzie są tylko kostki jedyne elementy które mogą zwierać przekaźniki to hydrostat bo z tej strony słyszę klepanie przy pracy pralki lub coś co jest integralną częścią kala ale nie potrafię tego zdefiniować
    w załączniku zdjęcia marnej jakości bo z komórki
    Czy ktoś jest w stanie mi wyjaśnić do służą śruby w hydrostacie
    pralka indesit witl 85.brak obrotów bebna pralka indesit witl 85.brak obrotów bebna pralka indesit witl 85.brak obrotów bebna

Dodano po 1 [godziny] 35 [minuty]:
  • Poziom 26  
    Ustawia się nimi moment w którym zostaną przełączone dane styki przy określonym ciśnieniu wywieranym na hydrostat.
  • Poziom 9  
    Rozebrałem pralkę dosłownie wszystko(szczotki, taho wszystkie kostki)co można było rozebrać, przekaźniki są zintegrowane z modułem, złożyłem jest niewielka poprawa mam obroty rewersyjne bębna ale tylko przez jakieś 10 min potem wracają do wcześniejszego opisu pracy czyli 1/3 sekundy( ale z tego co słychać tak tez pracuje stycznik), przy płukaniu już ich praktycznie nie ma
    Mam dwa skojarzenia obroty zanikają jak zagrzeje się woda !!!
    Lub co gorsza pada moduł elektroniczny !!!

Jakieś sugestie
  • Pomocny post
    Poziom 17  
    Kolego wymontuj płytę programatora i daj dobremu elektronikowi sam sobie z tym nie poradzisz .Według mnie coś przerwało się na płycie ,żeby to zlokalizować to niestety trzeba dysponować odpowiednią wiedzą powodznia
  • Admin grupy AGD
    W/g mnie albo wezwij fachowca albo udaj się do sklepu po nową .
  • Pomocny post
    Poziom 11  
    Takie objawy dawał mi zazwyczaj wyschnięty kondensator rozruchowy silnika (może być 16µF/400) znajduje się w okolicy silnika albo przykręczony gdzieś u góry pod pokrywą.
  • Poziom 9  
    Panowie nie wiem co się dzieje ale z prania na pranie pralce się poprawia, ruchy rewersyjne są coraz dłuższe i praktycznie w czasie całego cyklu prania są, błąd który wcześniej się wyświetlał, już się nie pojawia, jeszcze trochę za krótkie ma ruchy rewersyjne podczas płukania - no ale już jest o niebo lepiej niż było w skali 10st można powiedzieć że pierze na 6+. Oczywiście jeszcze dam płytkę do prze lutowania na zimne luty.
    Niniejszym temat uważam za zamknięty.
    Dzięki wszystkim którzy podzielili się swoimi uwagami.