Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Mercedes S klasa w220 ____ wymiana kompletu głośników 12szt

naimadp 30 Gru 2009 11:57 6387 17
  • #1 30 Gru 2009 11:57
    naimadp
    Poziom 15  

Witam. Posiadam Mercedes w220 r.99. Radio jest w nim oryginalne + zmieniarka CD w bagażniku. Prosze o pomoc w doborze głośników do auta.
    W tym momencie w aucie są fabryczne głośniki (chyba 12szt) i nie jest to system jakiś tam BOSE czy coś tylko zwykłe głośniczki. Chce wymienić wszystkie głośniki na jakieś lepsze bo te fabryczne niestety, ale grają bardzo słabo głośnik basowy w tylnej półce nawet troche pierdzi..
    Chciałbym żeby ktoś mi zaproponował jakieś konkretne głośniki albo podpowiedział za czym się rozglądać.
    Może ktoś u siebie wymieniał głośniki i powie wrażenia z odsłuchu.
    Jeśli ktoś ma instrukcje jakie głośniki (rozmiar) powinny iść do tego modelu to też byłbym wdzięczny.
    I jeszcze jedna sprawa.. nie wiem czy auto ma jakieś wzmacniacze fabrycznie do tych głośników. Chciałbym właśnie niczego nie wymieniać a jedynie same głośniki czyli znaleźć odpowiednik tych fabrycznych. Zależy mi na jakości muzyki, nie na głośności!
    Cena jaką chce wydać na głośniki to około 500-1000tys zł. Prosze o pomoc..

0 17
  • Pomocny post
    #2 30 Gru 2009 12:01
    matiaudio
    Poziom 36  

Podaj jakie masz tam fabryczne rozmiary na głośniki? 12głośników z radia, nie polecam takiego rozwiązania.

0
  • #3 30 Gru 2009 12:09
    naimadp
    Poziom 15  

A czemu nie polecasz ?? Jesli tak fabrycznie było to może i tak powinno być:) Ja się nie znam. Szczeze mówiąc niechce kombinować i nic dorzucac. Wzmacniaczy itd.. chce tylko żeby ładniej grało, bo wiadomo te głośniki co są mają już 10lat. Jeśli chodzi o wymiary to też nie wiem jakie one są musiałbym rozkręcać drzwi. Dodam jeszcze jedną sprawe że w drzwiach są głośniki te na dole czyli średniotonowe i na górze wysokotonowe. To może wymienić głośniki tylko te sredniotonowe z dołu i w tylnej półce? Naprawde jestem zielony, ale wymienić juz bym umiał. :)

0
  • Pomocny post
    #4 30 Gru 2009 12:21
    matiaudio
    Poziom 36  

Jeśli umiesz wymienić to kup na przód zestaw odseparowany (tweeter, voofer) i podłącz na zwrotnicach. Na tył jeśli już koniecznie chcesz to zobacz jaki rozmiar i dobierz coś z helixa np. A ten zestaw na przód polecam helix db (250zł nowe).

0
  • #5 30 Gru 2009 16:16
    crazy_88
    Poziom 42  

Z tego co wiem to RAINBOW produkuje dobre zamienniki do aut niemieckich.

0
  • #6 03 Sty 2010 17:57
    naimadp
    Poziom 15  

Dzięki wszystkim za odpowiedzi. Oglądałem te głośniki helixa i pomyśle nad nimi. Wydają się być ciekawe:) Może ktoś jeszcze podpowie o jakiś głośnikach albo właśnie może ktoś miał te helixa i podpowie czy ładnie to wsszystko gra. Chciałbym żeby dzwięk był czysty i spokojny nie jakiś ostry.. Jbl miałem kiedyś w tylnej półce i dzwięk był za ostry.. Sony grało dla mnie lepiej :) A więc coś podchodzące np. pod sony ale żeby grało dużo ładniej :)

0
  • Pomocny post
    #7 03 Sty 2010 18:13
    matiaudio
    Poziom 36  

Helixy nie szumią i dobrze grają, na moje lepiej niż sony, Dźwięk jest czysty i nie za ostry.

0
  • #8 03 Sty 2010 18:55
    naimadp
    Poziom 15  

Ok. To jeszcze zapytam, bo tak się rozglądam właśnie po allegro i w przedziale cenowym 250zł widziałem rówznież Hertz. Jak z jakością dzwięku porównując do helix? Również i jbl były w takich cenach też.. Rozumiem ze helixy będą najlepsze? Bo nie znam ich a każdy pisze że dobrze grają to chyba je kupię. Poczytałem troche że połowa sukcesu to wygłuszenie drzwi i juz tak myśle nad tym:) Tylko wogóle się nie znam ale spróbował bym zrobić to sam. Wystarczy kupić mate i wykleić drzwi od środka, z każdej możliwej strony? O to chodzi ?

0
  • #10 03 Sty 2010 19:07
    naimadp
    Poziom 15  

Mateusz a mógłbyś się jeszcze wypowiedzieć coś na temat tych firm o które pytałem? Hertz i Jbl jak się ma do helixa jeśli wiesz. Z których będzie najbardziej naturalny dzwięk?

Na jednej aukcji na allegro gość który nie sprzedaje helixów napisał że helixy mają bardzo złe tweetery, tzn męczące wysokie tony.. Czy to prawda?

0
  • Pomocny post
    #11 03 Sty 2010 19:15
    matiaudio
    Poziom 36  

Te niższe serie hertz'a które słyszałem grają na podobnym poziomie z helixami.
    A odseparowanych jbl to ja nie słyszałem więc Ci nie pomogę.

A to że tweeter helixa jest męczący to bzdura jakaś, ze 2msc jeździłem słuchając helix'a i nic takiego nie zauważyłem. Wiesz ostatnio nawet w media są dostępne helixy więc postaraj się odsłuchać to się przekonasz czy warto.

0
  • #12 04 Sty 2010 10:07
    GSX-R
    Poziom 18  

Co do JBLa subwoofery to łomot i nic wiecej,ale zestawy odseparowane graja calkiem przyjemnie i mozna je smialo brac pod uwage.Co do Helixa i Hertza raczej Hertz ma lepsze produkty i czasem produkty tej firmy nawet najtansze w dobrej konfiguracji potrafia naprawde ladnie zagrac.

0
  • #13 04 Sty 2010 10:43
    wit007
    Poziom 24  

Hertz lepszy niż Helix? Zależy jaka seria. A w temacie - masz S-klasę i szukasz głośników za 250 zł? Wydaje mi się że system 12-głośnikowy musi być fabrycznie zbudowany na wzmacniaczu (pewnie gdzieś ukryty w bagażniku). Crazy dobrze pisze - Rainbow powinien mieć w ofercie coś do S-klasy i na pewno będzie to lepsze od proponowanych rozwiązań. Tańsze pewnie nie, ale w końcu chcesz poprawy jakości.

0
  • #14 04 Sty 2010 13:54
    892733
    Użytkownik usunął konto  
  • #15 06 Sty 2010 01:11
    qstosz
    VIP Zasłużony dla elektroda

Tylko nie były za 250 ;)

0
  • #16 21 Mar 2010 17:16
    Dariooo1
    Poziom 10  

Witam, też chodzi mi po głowie wymiana zestawu audio ale nie mam pojęcia jak sie do tego zabrać.
    Te auto TV, zmieniarkę i wzmacniacz ma ze sobą sprzężone światłowodem.
    Wzmacniacz ma wyprowadzone oddzielne wyjścia na każdy głośnik i tu zaczyna się problem. Skąd wziąć sygnał do innego wzmacniacza gdyż ten jest zbyt małej mocy???

0
  • #17 30 Mar 2010 09:56
    baadboy7
    Poziom 10  

a w ktorym miejscu znajduj sie wzmacniacz?

0
  • #18 06 Kwi 2010 21:39
    Dariooo1
    Poziom 10  

W bagażniku z lewej strony

0