Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Microsoft Excel 2007 - kolor podświetlenia

bolobolo 30 Gru 2009 12:46 4111 2
  • #1 30 Gru 2009 12:46
    bolobolo
    Poziom 9  

Mam problem z Excelem 2007 na który "przesiadłem się" w pracy dwa dni temu (pomimo moich protestów). Poza nowym interfejsem, do którego się chyba przyzwyczaję, przeszkadza mi brak zmiany koloru zaznaczanych obszarów na ciemniejszy, tak jak w poprzednich wersjach programu. Przy zaznaczeniu prostego obszaru nie ma problemu, ale gdy zaznaczam kilka oddalonych od siebie obszarów w ogóle nie widać tych poprzednio zaznaczonych. W opcjach nie ma możliwości zmiany koloru podświetlenia. Szukałem już po całym internecie i nie znalazłem rozwiązania. Jeżeli ktoś zna sposób na zmianę tego ustawienia (nawet ingerując w program) to bardzo proszę o pomoc.

0 2
  • #2 30 Gru 2009 17:30
    11111olo
    Poziom 43  

Witam.
    Na poniższym zrzucie ekranu wyraźnie widać zaznaczone komórki.
    Microsoft Excel 2007 - kolor podświetlenia
    Tak samo widać na różnych kolorach tła komórek.
    Zaznaczone są nieco ciemniejsze.
    To są ustawienia domyślne po za stylem -czarnym na MS Office 2007 Enterprise bez aktualizacji.

0
  • #3 31 Gru 2009 10:02
    bolobolo
    Poziom 9  

Ja na tym zrzucie nie widzę podświetlonych komórek.
    Ale już sobie jakoś poradziłem. Zmieniłem 'Schemat kolorów Windowsa' na "Morski". Rozwiązanie "kuchennymi drzwiami" ale działa.
    Szukałem wytrwale na forach zachodnich i nie udało mi się znaleźć innego rozwiązania mimo, że postów z sygnalizacją tego problemu jest dość dużo.

0