Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Linksys BEFSX41 - zmiania IP routera

30 Gru 2009 13:20 2130 13
  • Poziom 10  
    Witam.
    Mam następujące problem. Posiadam Internet od dostawcy Vectra, trzy kompy i router Linksys BEFSX41 (Instant Broadband Etherfast® Cable/DSL Firewall Router with 4 Port-Switch/VPN EndPoint). Zauważyłem ze moje IP na wszelkiego rodzaju stronach i czacie zawsze jest takie same jeśli łącze się przez router, zaś zmienia gdy łącze się przez sam modem (niestety wtedy może pracować tylko jeden komputer). Chciałbym wiec co jakiś czas mieć możliwość zmiany IP podczas łączenia się z Internetem przez router. Wchodziłem w konfiguracje routera poprzez przeglądarkę internetowa http://192.168.1.1/, jednak zupełnie się na tym nie znam i boje się cokolwiek zmieniać i eksperymentować. Próbowałem poczytać na ten temat w Google, ale trochę mnie przerastają te fachowe informacje. Będę wdzięczy za radę. Pozdrawiam.
  • Pomocny post
    VIP Zasłużony dla elektroda
    Inny adres IP pojawi się pewnie po ustawieniu innego adresu MAC portu WAN routera i restarcie modemu kablowego.

W jakim celu potrzebna jest zmiana IP routera ?
  • Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 10  
    Chodzi o zachowanie anonimowość na czacie.
  • Poziom 10  
    yonnie napisał:
    Vectra przypisuje IP publiczne do adresu MAC karty sieciowej klienta. Jak się będziesz bawił w zmiany IP bez wykupionej dodatkowo opcji podłączenia dodatkowego komputera, to ktoś się tym w końcu zainteresuje. To, że czasami nie reagują to nie znaczy, że nie widzą takich działań.

Nie bardzo zrozumiałem... przecież mam właśnie dynamiczne IP na ich modemie, za każdym razem jak wchodzę tylko na nim to mam nowe - inne. To właśnie za stałe IP trzeba placic (chyba 5 zl +VAT/miesiąc), a dynamiczne jest "za darmo". Myślę że po trzech latach dali by mi znać gdyby im coś nie pasowało, tym bardziej że sami mi podłączyli tego routera w 2006 roku.
  • Poziom 10  
    yonnie napisał:
    Masz IP publiczne (dynamiczne), a w cenniku Vectry jest pozycja "Opłata abonamentowa za korzystanie z dodatkowego komputera, z dodatkowym adresem IP (modem w lokalu) - 10,00 zł".

Ale jest jeden adres - ten routera, wiec o co chodzi? MAC jest przecież przypisany do modemu, a nie do routera, czy tym bardziej do kompa. Dalej nie rozumiem.
  • Poziom 10  
    yonnie napisał:
    Chodzi o to, że jak zmienisz adres MAC dla WAN na routerze to uzyskasz inny IP od Vectry (ale nie zawsze ten patent działa). Przy okazji dowiedzą się też, że kombinujesz zamiast zapłacić im te 10 zł. Do uzyskania anonimowości na czacie używaj proxy, bo zmiana samego IP (z puli dostawcy) żadnej anonimowości Ci nie zapewnia.

Może inaczej przedstawię problem bo chyba się nie zrozumieliśmy: jest jeden komputer, jeden router i jeden modem. Łącząc się z Internetem przez modem mam zawsze inne ip, ale lączyć się przez modem i router zawsze mam to samo ip. Chciałbym raz na rok sobie zmienić to „stałe ip” jakie daje mi router.
  • Poziom 10  
    yonnie napisał:
    berger00 napisał:
    jest jeden komputer, jeden router i jeden modem. Łącząc się z Internetem przez modem mam zawsze inne ip, ale lączyć się przez modem i router zawsze mam to samo ip. Chciałbym raz na rok sobie zmienić to „stałe ip” jakie daje mi router.
    Router ma przypisany MAC, który jest zarejestrowany w Vectrze. Komputer ma inny MAC niż ten w routerze, dlatego przy bezpośrednim połączeniu z modemem uzyskasz inne IP (mogą być rożne, choć Vectra nie żongluje adresami IP tak często jak twierdzisz). Tak, czy owak widzą, że kombinujesz, bo ich regulamin tego zabrania. Jasne?

To odpowiedz na pytanie - Jak zmienić IP routera? Chyba poprosze informatyka od Vectry żeby mi to znów ustawił.
  • Poziom 10  
    Ok, juz po emocjach. Chrześniak mi przed chwila zmienił. Wystarczyło w ustawieniach coś tam przełaczyć, żeby było Enable.
    Pozdrawiam i życze wszystkiego najlepszego w Nowym Roku.