Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Elemis MIRA928 / PT90 pulsuje odcień

30 Gru 2009 15:02 2057 10
 • Poziom 37  
  Przyszedł z próbkującą przetwornicą- zwarcie BU508DF. Wymieniłem go na AF, oraz 680n, 470n, 27n; poprawione luty wymieniony BC639. Po włączeniu obraz jasny z powrotami- przyczyną zimny lut masy kineskopu na PK. Teraz niby chodzi, ale jak w temacie- pulsuje odcień kolorów, delikatnie- trudno powiedzieć, ale jakby w kierunku zielonego. Co gorsze, czasami widać iskrzenia, jak problem ze sterowaniem H; ponadto drop-outy, delikatne, szczególnie na VHF układające się w słoje. Po nagrzaniu tak samo, na TXT tak samo, nie wrażliwy na wstrząs. Napięcia czyste, sztywne, żadnych niepokojących odgłosów z wysokiego. Na katodach(PK na tranzystorach) 185-187V.
  Darmowe szkolenie: Ethernet w przemyśle dziś i jutro. Zarejestruj się za darmo.
 • Poziom 33  
  Podstaw elka w zasilaniu wzmacniaczy wizyjnych. Co do uszkodzenia BU to prawdopodobnie nie usunąłeś przyczyny,prędzej czy później ponownie uszkodzi się. Wymień kondensator powrotu, popraw luty złącza cewek odchylania.
  Pozdr.
 • Moderator TV
  Jeśli pomiar jest prawidłowy, masz za duże napięcie UG2. Spróbuj zmniejszyć, może tu jest przyczyna?
 • Poziom 37  
  O! Dzięki Wam za odzew, teraz czuję, że damy radę.
  Rzeczywiście, wygląda to jak by ruszało się G2, a automatyka ją kompensuje, stąd ta zmiana odcienia. Oczywiście ruszałem nim i na każdym poziomie objawy występują.
  Po AV sie nawet nie zastanawiałem, bo sprawa jest między matrycą, kineskopem a zasilaczem, gdyż telegazeta też pulsuje. I fakt, będzie druga usterka- te iskrzenia - a raz nawet wzbudziła się linia(gęste poziome prążki, jak po nałożeniu się dwóch stacji) i nic nie pomagało- więc szybko wyłączyłem sieć zanim HOT się ugotował. Jeszcze jego podmienię.
 • Poziom 14  
  Być może moja rada będzie chybiona, ale w takim samym tv różne cuda powodowała dioda w modulatorze diodowym. nie pamiętam oznaczenia, ale była przylutowana do pionowej blachy(radiatora) Też długo szukałem co się dzieje.
 • Poziom 37  
  Amplituda Hout skacze o kilkanaście procent na wyjściu STV2248, ale już na bazie tranzystorka sterującego nie rusza się; na szumach bez anteny trafiają sie pojedyncze 'iskrzenia', a na obrazie z treścią częściej dochodzi do wzbudzenia linii. SSC na p. 49. stoi cały czas. Idę teraz do modulatora.

  Dodano po 34 [minuty]:

  Po wymianie różnych HOT'ów, diod DD01, 3 i 4 bez zmian. Trafo? Przeczucie nic mi nie mówi...
 • Poziom 15  
  Nie chce cie martwić ale w tych tv padały kineskopy na potęge.
 • Poziom 37  
  Będę niedługo robił jakieś 28"-ki, to podstawię. Zobaczymy.
 • Poziom 19  
  Wymieniłbym FBT oraz jeszcze podstawił podstawkę CRT
 • Poziom 37  
  Klient zrezygnował z eksperymentów.