Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Problem z Windows 7, nie odtwarza wideo

30 Gru 2009 16:29 2284 6
  • Poziom 2  
    Witam!
    Mam problem z Windows 7 Ulitmate. Dokładniej...Zainstalowałem Wina na starszym sprzęcie (P4 2.66Ghz, 512Ram, Grafika Nvidia Geforce 4 MX 440 with AGP8X). Wszystko działa dobrze, tylko jest problem z odtwarzaniem wideo. Przy próbie odtworzenia filmu na VLC media player lub innym odtwarzaczu wyskakuje Bluescreen z błędem Stop 0x00000050 ( to samo przy próbie odtworzenia filmików na youtube).
    Sterowniki z grafiki w wersji 6.14.10.9371.
    Proszę o pomoc w rozwiązaniu tego problemu.
  • Poziom 20  
    Windows 7 na 512 RAM... Musze przyznać, że niezłe osiągnięcie :) do tego GF4 MX440. Jestem prawie pewny, że nie ma już wsparcia dla tej karty pod Win 7. Proponuje sprawdzić na innej karcie graficznej i zobaczyć czy będzie podobnie. Do tego na taki komputer lepiej zainstalować Win XP, albo chociaż dołóż RAMu i zmień grafikę jak chcesz działać na Win 7.
  • Poziom 11  
    Znam osobę, która zainstalowała Vistę na 512 MB RAM i do tego zintegrowanej grafice... szybko odinstalowała i wróciła na XP. Przechodząc do rzeczy: jak nie da się zaktualizować sterowników, to spróbuj może na innych kodekach (np. K-lite). Jak nic nie pomoże, przetestuj RAM. Zobacz może też w dziennikach zdarzeń co powoduje błąd.
  • Poziom 2  
    Na 512MB Ramu na razie nie mam problemów, choć na pewno będę musiał dołożyć. Ze sterownikami pod 7 jest ciężko.
    Co do K-lita, to te kodeki mam zainstalowane. Sądzę, że może tutaj chodzić o problem z kartą graficzną.
    P.S. Vista to niestety dosyć "ciężki" system i ma zapotrzebowanie na ram. Potrafi przy 2Gb się przyciąć.

A jaką kartę możecie polecić?
  • Poziom 20  
    MichalB84 napisał:
    A jaką kartę możecie polecić?

Takie pytanie jest średnio sensowne, to tak jakby zapytać 'jaki samochód polecacie?'. Wszystko zależy od potrzeb, tego co robisz, czego używasz, do czego, jak itd. Musisz sprecyzować do czego komputer będzie używany i wtedy zobaczymy. Poza tym jest to już pytanie bardziej do 'Co kupić?', ale może mod nie zamknie tematu ;).
  • Poziom 2  
    Postaram się wymienić kartę graficzną i dorzucić trochę ramu i zobaczymy co się wydarzy. ;) Jak nie da rady, to pozostanie wrzucić XP.
    Wielkie dzięki za info.
  • Poziom 20  
    Wtedy to będzie miało sens, prawdę mówiąc nie sądziłem, żeby na takiej konfiguracji dało się odpalić Win7 :), jednak codziennie można się czegoś nowego dowiedzieć ;).