Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

filtr do subwoofera + głośnik 50W

30 Gru 2009 18:07 1979 12
  • Poziom 27  
    Jeśli chcesz teoretycznie obliczyć litraż potrzebne będą parametry głośnika T/S. - QTS, VAS, Fs
  • Poziom 10  
    Obudowa 20*28*36 czyli ok 20 l
  • Poziom 27  
    Mateusz Stanisz napisał:
    Obudowa 20*28*36 czyli ok 20 l

Rozumiem że znasz T/S. A te 20 litrów to jaka obudowa? Zamknięta, bass reflex, band pass?
  • Poziom 42  
    Dodam jeszcze że po drodze pomiędzy filtrem a głośnikiem powinieneś mieć wzmacniacz...
    Obudowa zamknięta 16-20 litrów będzie niezłym pomysłem do głośnika o nieznanych parametrach i tych wymiarach.
  • Poziom 9  
    Czy mógł by być to wzmacniacz na TDA2005
  • Poziom 42  
    Do subwoofera, jaki by nie był to trochę słaby. Daj choćby TDA 7294, zawsze będziesz miał troche na wyrost jak byś zmienił głośnik.
  • Poziom 9  
    To ma być mały subwoofer na wycieczkę . Poza tym używam wzmacniacz samochodowego 600W 4om .
  • Poziom 22  
    Cytat:
    To ma być mały subwoofer na wycieczkę .

A ile kg akumulatorów chcesz nosić?

Cytat:
    Poza tym używam wzmacniacz samochodowego 600W 4om .

To na wycieczki dobry, w plecaku nikomu 600 wat nie zaszkodzi.

Nie wiem po co Ci subwoofer na wycieczki? Wzmacniacz do niego by Ci bardzo jadł akumulatory/baterie. Juz lepiej jak sobie zrobisz go do pokoju, a na wycieczki dasz jakiś 10cm głosniczek o wysokim SPL. Dasz małą końcówke mocy, a hałasu narobi.

Może że bardzo chcesz mieć ten bas na wycieczki, to się coś wykombinuje ;)
  • Poziom 9  
    Żadnych akumulatorów nie nosze tylko mam zasilacz od PC Dark power pro 750W i działa poprawnie . A na oko ile miała by mieć obudowa litrów . głośnik znalazłem na strychu i niema on dokumentacji i nie mogę znaleźć na necie nic na jego temat .
  • Poziom 31  
    kortyleski napisał:
    Dodam jeszcze że po drodze pomiędzy filtrem a głośnikiem powinieneś mieć wzmacniacz...
    Obudowa zamknięta 16-20 litrów będzie niezłym pomysłem do głośnika o nieznanych parametrach i tych wymiarach.

Kolega wyżej Ci przecież napisał jaki litraż. Słaby głośnik w niczym innym jak w obudowie zamkniętej w miarę nie zagra. Pozdrawiam
  • Poziom 42  
    Tak, tylko jak na wycieczki to wycofuję swój pomysł z TDA 7294, przetwornicy to ty raczej nie zbudujesz... Daj TDA 1560 będzie na 12V biegało