Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Prosz, dodaj wyj徠ek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzi瘯i temu, 瞠 ogl康asz reklamy, wspierasz portal i u篡tkownik闚.

nag這郾ienie do maluszka

12 Lip 2004 15:58 2775 12
  • Poziom 2  
    witam niech ktos mi doradzo co mam wsadzic do maluszka zeby 豉dnie stuka這
    chodzi mi o ca造 zestaw np . radio + wzmacholek +glosniki?
    moze byc sama rade co do glosnik闚,
    wazny aby bym mocny i dynamiczny bass?

mam do dyspozycji co do g這snik闚 to tylna p馧ke :)

wszystkie porady i opinie mile widziane:)
  • Poziom 32  
    Hee z t p馧k to troche ma這 miejsca.
    Zacznij od zasilamia bo malec ma ok 250W pr康nicy / alternatora a to nie jest duzo jak sie uwzgl璠ni zap這n, swiat豉, wycieraczki i ogrzewanie szyby.
    Chcesz budowa samodzielnie czy kupi gotowce?
    Piszesz tylko o stukaniu.
  • Poziom 11  
    No wlasnie! Ja chetnie bym sobie zrobil taka skrzynke na tyl malca, tylko ze w sieci nie moglem znalezc zadnych wymiarow takowej. Moze sie ktos podzieli? :)
  • Poziom 2  
    tzn nie wiem moge zrobic sam a moge rownie kupic
    ale rowniez nie znam wymiar闚

a co do teg napiecia to co musialbym zrobi?
    i jakie glosniki do tej polki? a moze tube na okno:)
  • Poziom 10  
    Witam.

Ja w swoim maluszku mam taki zestaw:
    Radio Panasonic RDP-212 (na CD) - 300 z u篡wany
    Wzmacniacz FIRST 120 W MAX (2 kana這wy) - 75 z nowy
    Tuba basowa "no name" 20cm - 110 z nowa
    2x G這郾iczki elipsy 45 W RMS 2- dro積e - 100 z nowe
    Zwrotnica 2-u dro積a - 35 z nowa
    Kabeli - zwyk貫, cienkie, do g這郾ik闚 oryginalne z zestawu

G這郾iki s wsadzone w blache odzielaj帷 komore silnika od pasa瞠rki. A to dlatego, 瞠 ukradli mi ju dwie po膨dne p馧ki z g這郾ikami.
    Tuba siedzi sobie w "bagazniku" dzi瘯i czemu dobrze j s造cha na zewn徠rz a w 鈔odku jest czysty basik.

Z tego co wida to nie jest to jaki super zestaw ale powiem wam jedno - s造cha mnie jest z baaaaaaardzo daleka. Do niedawna mia貫m najlepiej nag這郾ionego maluszka na zlotach pod M1 w υdzi (ale pojawi si kole z profesjonalnym sprz皻em). Jak jade ulic to 90 % ludzi si odwraca (nawet jedna kobitka popuka豉 sie w g這we jak mnie zobaczy豉 tzn. us造sza豉). Basik puka zajebi軼ie mocno jak na taki sprz皻 i zag逝sza ca趾owicie silnik. Pogada te si nie da.
    Zestaw robi貫m najmniejszymi kosztami, bo m鎩 maluszek jest z '86 roku i kosztowa (hehehe) 800 z. Nie chcia貫m pakowa w niego Hi-end-owego sprz皻u bo nied逝go b璠e mia nowy wozik.

A teraz co o po陰czeniach:
    Tuba bezpo鈔ednio do jednego kana逝 wzmaka
    Zwrotnica do drugiego
    Jeden g這郾ik do pierwszego wyj軼ia zwrotnicy a drugi do drugiego.

Takie pod陰czenie g這郾ik闚 da這 mi to, 瞠 z ty逝 z jednego g這郾ika leci dodatkowy mocny basik a z drugiego leci sobie sopran.

Pozdrawiam wszystkich maniak闚 dobrego basssu !!!!
  • Poziom 18  
    Mo瞠 g這郾iki w drzwi po dwie 165mm + wyt逝mienie (przy g這郾ikach w drzwiach dobrze "pracuje" blacha i na zewn徠rz dobrze s造cha ':)').
    Ju przy pojedynczych g這郾ikach ludzie sie ogl康aja a zalety dobra scena dzwi瘯owa z przodu dobry dzwi瘯, nic rzuca si w oczy, nie zajmuje miejsca stosunkowo prosty monta i wyje盥zaj帷 na wakacje nie trzeba rozstawa si z basem (np subwoferem w baga積iku czy ba si ze skubn p馧k).
    Wszystko to mo積a zasili z 4 kana堯w radia, a ewentualny subwoofer i tak powinien miec wzmacniacz.
    Zdj璚ia ale tylko 1 para 165mm g雀nik闚 na www.powe.pl/maluch.html
  • Poziom 10  
    ja rowniez polecam dobre naglosnieni drzwi, polecam panele mozesz zobie zobaczyc jak wygladaja u mnie, z tym ze ja mam tico http://www.allegro.pl/show_item.php?item=28730104 do tego oczywiscie dobrze wygluszyc drzwi, a z tylu pozostaje polka z elipsami. No i sub zamiast oparcia:) bo w maluch zbytnio miejsca nie ma, chyba ze tuba na kanape, ale wtedy juz nikt do tylu nie wejdzie.
  • Poziom 19  
    i nie polecam wycina dziur na g這郾iki w blasze oddzielaj帷ej komore silnka z wn皻rzem (tak jak kolega "barteznic") bo kiedy b璠ziemy musieli jednak wyciszy ten sprz皻, bo np. GSM zadzwoni lub troch g逝pio b璠zie nam podjecha o 2.00 w nocy po dom z hukiem. A wtedy us造szymy 瞠got naszego poczciwego ma貫go silnika.

P.S. Nie ma jak MOCNY BASS !!!
  • Poziom 21  
    jesli chodzi o malacza to jest tyle miejsca na sprzet co w rowerku :) ale jak ktos sie uprze to zmiesci nawet 2*15" na ty!
    hehehetylko zeby to jakos gra這 to niema inej drogi jak zmienic alternator lub silnik.
    heh do 126p naprawde duze silniki wchodza a co najseprze to jak wsadasz wiekszy silnik to masz wiecej miejsca na sprzet bo miema tylniej kanapy...heh :)

Co to jest "chebel"?
  • Poziom 28  
    dziwnie kombinujecie, ja w maluchu mia貫m 16cm tonsile 2 dro積e w drzwiach i w tylnych boczkach (dorobionych ze sklejki) i 10" bas w pod這dze baga積ika. wyci掖em dziur w baga積iku (w blasze pomi璠zy baga積ikiem a wn皻rzem nad nogami pasa瞠ra) przykr璚i貫m 2cm sklejk z zamontowanym g這郾ikiem (no name) uszczelni貫m , ma造 wzmacniacz z filtrem dolnoprzepustowym i ju. 瘸dnych badziewiarskich p馧ek zas豉niaj帷ych widoczno嗆 i 瘸dnego wycinania 軼iany grodziowej do czerpni powietrza
  • Poziom 11  
    Ja ci proponuje 2 basowe g這sniki w tylna p馧ke wsadzic niestety trzeba wycinac ale basssss jest zajebisty no i oczywiscie jakies g這sniczki w drzwi i napewno bedzie dobrze.........kiedys tak mia貫m i ludziska mysleli ze mam tubacza w malcu
  • Poziom 11  
    Je瞠li bardzo chcesz i mieszkasz niedaleko poznania to mog za這篡 Tobie w tym b彗u co tylko zapragniesz (pomijaj帷 g這郾ik basowy o 鈔ednicy 38 cm :D
    A tak na powa積ie ostatni pcha貫m dwa Alphardy 30 cm na p馧k z ty逝, nawet centymetr szyby nie jest zas這ni皻y, silnika w 鈔odku nie s造cha, a co najwa積iejsze to t p馧k ci庵nie radio JVC KD- SH99R bez wzmacniacza.
    Powodzenia
  • Poziom 2  
    tak jak ju wczesniej powiedzia TomLib nie r鏏 dziur w blasze tylnej p馧ki Ja tak kiedys zrobi貫m i po 4 miesi您ach kurz ktury sie tam znajduje znicszczy mi g這郾iki. lepiej pomysl o jakiej p鏊ce