Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

FSC Amilo Li 1718 - wymiana procesora pytania

30 Gru 2009 21:19 3500 6
  • Poziom 10  
    Mam wymienionego w tytule laptopa i chce go rozbudować. Mam już 2 GB RAM'u i myślę nad wymianą procesora. W tej chwili mam Celerona M 1.6 GHz. Program CPU-Z -pokazuje coś takiego

natomiast gadżet windowsa VISTA pokazuje mi coś takiego

akurat złapałem "screena" jak użycie procesora jest znikome ale często dochodzi do 100%
    nie czuję się mocny w tych tematach ale na "chłopski rozum" jest tam miejsce na drugi rdzeń :wink:

Ktoś powiedział mi, że będą pasowały takie procesory
    T2060 / 1.6 GHz / 1MB
    T2350 / 1.86 GHz / 2MB
    T5300 / 1.73 GHz / 2MB
    T5500 / 1.66 GHz / 2 MB
    Czy mogę otrzymać potwierdzenie, że faktycznie będą dobre i który wziąć, żeby nie było problemów z chłodzeniem. A może są inne, które będą pasowały. Z góry dziękuję za informację.

Tytuł poprawiłem. Zdjęcia dodajemy za pomocą przycisku "Dodaj obrazek" - popraw. mat_ed
    Darmowe szkolenie: Ethernet w przemyśle dziś i jutro. Zarejestruj się za darmo.
  • Poziom 11  
    na pewno pasuje T2350 / 1.86 GHz / 2MB i w twoim przypadku przejscie z celerona na ten procesor bedzie olbrzymia na plus :)
  • Poziom 10  
    wrls napisał:
    na pewno pasuje T2350 / 1.86 GHz / 2MB i w twoim przypadku przejscie z celerona na ten procesor bedzie olbrzymia na plus :)

jak rozumiem masz pewność na 100% ? Bo nie chciał bym kupić na aukcji procesora a ten nie będzie chciał współpracować z laptopem.
  • Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 10  
    wyrobekj napisał:
    Nie mam dużego doświadczenia w IT ale znalazłam stronę gdzie piszą o socket M które chyba masz (http://www.cpu-world.com/Sockets/Socket%20M%20%28mPGA478MT%29.html):

słabo u mnie z językiem wyspiarzy ale coś tam piąte przez dziesiąte zrozumiałem. Ja znalazłem jeszcze coś takiego jak w załączniku i wg tego dokumentu w/w procesory mają pasować. Szczytem szczęścia dla mnie będzie jak ktoś obyty w tych tematach potwierdzi mi to ze 99% pewnością. Ten 1% zostawiam, bo z komputerami różnie bywa ... hehehe

edit: widzę, że o tych samych dokumentach piszemy
  • Poziom 17  
    W przypadku T5500 Socket się zgadza, ale jaki masz tam chipset? Jeśli chipset obsługuje procki na FSB 667 to na pewno zadziała.
  • Poziom 10  
    grzechu@ napisał:
    W przypadku T5500 Socket się zgadza, ale jaki masz tam chipset? Jeśli chipset obsługuje procki na FSB 667 to na pewno zadziała.

a jak to sprawdzić :roll: ... może naiwne pytanie ale jestem laikiem

edit: OK. już wiem ... poniżej informacja