Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

budowa pieca gitarowego - dla laika

tief 12 Lip 2004 17:05 3684 2
  • #1 12 Lip 2004 17:05
    tief
    Poziom 2  

chcialbym w wakacje wziac sie za budowe pieca... na razie zebrac sprzet, potem z kims kto ma wiedze i doswiadczenie zaczac "lutowac" ;) a na koncu oczywisice grac.

jakie sprzety beda potrzebne? mam na razie stara wieze (bez marki, ale cholernie niski poziom) i 1 glosnik 8W, do "kupna" stary malutki telewizor 'bez dzwieku' i monitor... da sie cos wyciagnac z tych sprzetow? co trzeba bedzie kupic, ile funduszy na to przeznaczyc? wiem, ze do "lampiaka" czesci z telewizorow sie przydaja..

z gory dzieki za pomoc.

0 2
  • #2 13 Lip 2004 16:51
    loRet81
    Poziom 14  

Witam
    Najlepsze do zastosowań gitarowych są wzmacniacze lampowe lub na tranzystorach. Jak nie masz doświadczenia, dostatecznej wiedzy teoretycznej, odpowiedniego sprzętu ( miernik uniwersalny , generator, oscyloskop ),to dla Ciebie za trudne zadanie. Polecam budowę wzmacniacza na układach scalonych np. STK 4048. STK 4050 lub TDA 7294. Oczywiście układy scalone to nie tranzystory ale posiadają jedną ważną zaletę, zawierają prawie komletny wzmacniacz i nie ma takich trudnośći z uruchomieniem. Z tych urządzeń, ktore wymieniłeś niewiele się da odzyskać i raczej Ci się na niewiele przydadzą.
    Życzę powodzenia w budowie
    Pozdrawiam, loRet81

0
  • #3 18 Gru 2005 20:36
    AREK0882
    Poziom 16  

Sprawdż temat na elektrodzie PIEC GITAROWY DLA KAŻDEGO tak jak kolega loRet81 napisał z uruchomieniem końcówki na chybrydach STK
    4048. STK 4050 lub TDA 7294 nie powinno być problemów . Składałem piecyk najpierw na końcówce TDA 7294 dokładnie na kicie 2153 dotego przedwzmacniacz z tematu i chodziło to dla mine super ale jak wstawiłem końcówke tą tranzystorową było jeszcze lepiej.Ten na TDA to raczej nadaje się tylko do prób w domu.

Jeżeli będziesz coś robił na chybrydach to uważaj na PODRUBKI.Szczegulnie STK zresztą jest opcja szukaj 1400 wyników jest co czytać.
    Pozdrawiam.

0