Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

skrzynia fiat sc/cc 900 - w którą stronę kręci się wał?

30 Dec 2009 23:42 3188 6
  • Level 2  
    Witam, domyślam się ,ze pytanie głupie ale nie mam komu zadać :-) zbieram części do swapu i mam pytanie- patrząc na skrzynie (skrzynia silnika 900/1100- z tego co pamiętam były te same) od strony kosza sprzęgła (półosie z lewej) wał na którym osadzone jest sprzęgło kręci się według wskazówek zegara czy odwrotnie? Czy wie ktoś jaką maks moc i moment może taka skrzynia wytrzymać? Z góry dziękuję za odpowiedź.
    Czy Twoje urządzenia IoT są bezpieczne? [Webinar 22.06.2021, g.9.00]. Zarejestruj się za darmo
  • User removed account  
  • Level 2  
    Znaczy się ,że w opisanym prze zemnie położeniu zgodnie ze wskazówkami zegara, tak? Przepraszam ale nie wiem jak na to patrzeć ,że w prawo :-)
  • User removed account  
  • Level 2  
    Jak robisz swapa to najlepiej jest wsadzić komplet silnik + orginalna skrzynie. Nie ma w tedy kłopotu ze zrobieniem flanszy łączącej silnik ze skrzynią oraz z dopasowaniem wałka to tulejki w wale silnika.Co to ma być za rajdówka?

Moderated By Michu10:

Prosimy o nie zaniżanie poziomu forum, regulamin pkt 8.1

• User removed account  
  • Level 2  
    cytat(Tulejki w wale?) Wałek sprzęgłowy jest podparty na łożysku od strony skrzyni. Jeżeli silnik i skrzynia są z różnych pojazdów to jak wiadomo wałki sprzęgłowe mają różną średnice. W tedy do wału wciskasz tulejkę bądź przetaczasz końcówkę wałka sprzęgłowego.W zależności czy wałek był luźny czy zbyt ciasny.
    cytat(Tunery bez wiedzy podstawowej)Jeżeli mam się odnieść do tego to nie wiem czy kiedyś wykonałeś taką przeróbkę? Czy wiesz że nie jest to taki proste .