Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Compaq NX5000 - nie uruchamia się

31 Dec 2009 07:46 3327 8
  • Level 14  
    NX5000 podczas podłączania E51 na sprawnym i działającym systemie (nie po raz pierwszy) wystąpił reset po którym nie były już widoczne porty USB. Zasilanie 5V na USB nadal było (podłączyłem coś innego z diodą sygnalizującą pracę a potem sprawdziłem miernikiem). Po tym zdarzeniu przestał być widoczny również wewnętrzny moduł BLUETOOTH choć także sygnalizuje zasilanie (po odkręceniu małej osłonki za boku jest widoczny) , napięcia zasilania jednak nie mierzyłem. Główny koncentrator USB widoczny w menadżerze urządzeń ,mimo kilku restartów nic USB "nie zobaczyło". Taki był stan przed wczoraj ,laptop jednak działał jeszcze przez 3 godziny , po czym został wyłączony (nie zahibernowany). Wczoraj już się nie włączył (nie zależnie czy na baterii czy z sieci ). Włączyło się tylko ładowanie baterii i działało jak dla mnie za długo jak by bateria była pusta choć dzień wcześniej był laptop wyłączony z naładowaną baterią. W chwili obecnej szukam wśród swoich starych płyt mostka południowego FW82801 bo jego podejrzewam , jednak wszelkie sugestie mile widziane.
    NX5000 Pentium 1,6GHz L2 2MB 2x256 MB (HINIX) WI-FI INTEL
  • Level 14  
    Dziś o dziwo się uruchomil wlaśnie z niego piszę , przy czym zrobil to na pustej baterii (wcześniej prubowalem go zalączać i nic) i zgubil datę i godzinę systemową i znikla mu z alfabetu ł teraz wklepalem ją ręcznie.USB i BLUETOOTH nadal nie dzialają. Po 1/2 godziny pracy laptop przez obudowę nie zdradza objawów nadmiernej temperatury w jakiś okolicach. Dodam że próbowalem uruchamiać go wcześniej na baterii ,bez baterii , zasilacz + bateria, sam zasilacz i nic.
  • Level 32  
    Most południowy na 100% trzeba wymienić. FW82801DBM.
  • Level 14  
    Mam uszkodzoną plyte z SONY VAIO VGN-S150 plyta MBX-109 z FW82801 tylko nie pamiętam końcówki. Tam uszkodzeniu ulega karta graficzna po wylutowaniu widać bylo kilka uszkodzonych pinów. Jutro w pracy sprawdzę dokladnie czy to te same uklady (na pewno oba FW82801 tylko końcówka?) czy zna ktoś serwis który by mi to przelutowal. Znalazem w poprzednich wątkach odnośnie NX5000 jeden link ale tam gość lutuje swoje 230zl + transport w obie strony , a to polowa wartości laptopa. Nie mam ani sit ani kulek zanim wszystko kupię i potrenuję na jakiś plytach troszkę zejdzie. Na allegro gość robi za 105zl ale to koszt samej robocizny (uklad wylutuj przygotuj wlutuj lub swój za nie wiem ile bo gość też go nie ma tylko sprowadzi np z Anglii za 80zl + przesylka). zna ktoś inne serwisy ?
    PS laptop się jak na razie uruchamia bez problemu , nadal brak USB literkę l zjadlo jakieś ustawienie - skrót jeszcze nie wiem od czego.
  • Level 14  
    Dzisiaj byłem w Komputroniku i podpinałem kartę PCMCIA z czterema portami USB. Karta została poprawnie wykryta , system ją zainstalował ale każde urządzenie USB podpięte było wykryte ale nie rozpoznane? Zasilanie było brane z lapka, a także ze stojącego obok komputera stacjonarnego. W urządzeniu nie było żadnych sterowników ( XP wykrył i zainstalował brak jakichkolwiek komunikatów o niezgodności). Czy uszkodzenie mostka południowego FW82801 może mieć na to wpływ?
  • Level 18  
    Witam
    Oczywiście jak jest uszkodzony mostek południowy to takie są objawy.
    Pozdrawiam
  • Level 14  
    Przelotka druga PCMCIA-USB ma to samo czyli nie rozpoznaje żadnego pena , sprawdzone tym razem na dwóch innych laptopach , ale co dziwne w/w Nokię E51, LG990 , Z400 widzi i rozpoznaje bez problemu. Aktualizacja sterownika nie pomaga , na sztywno nie chce przyjąć steownika jak to zmusić do pracy?
  • Level 14  
    No cóż , wymiana kontrolera PCMCIA-USB na innego (producenta) rozwiązało problem , kontroler widzi wszystko działa poprawnie. Teraz zostaje tylko przelutowanie mostka południowego , na razie jestem na etapie wylutowywania układów ze starych płyt w celach dobrania odpowiednich parametrów stacji. Potem kupię sito i kulki i sam jestem ciekaw co z tego wyjdzie. Jak do tej pory za BGA się nie brałem. Jeśli ktoś szuka układów z płyt głównych SLOT1 SOKET A SOKET 7 (np. ATC-5220 P6BAT-B K7S41GX) wszystkie staram się zawsze wylutować nieuszkadzając.
  • Level 14  
    Kupiłem sito kulki z VAIO VGN-s150 wylutowałem FW82801DBM i wlutowałem do NX-a. Wszystko powróciło do normy jest USB , bluetooth słowem działa. Dziękuję za pomoc .