Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Homologacja na zbiornik gazu

szakkkalll 31 Gru 2009 08:37 5625 5
  • #1 31 Gru 2009 08:37
    szakkkalll
    Poziom 15  

Moja małżonka, śmiga sobie Lanosem z 2001 r. Gaz został tam założony w 2003r. Z racji tego iż kończy się przegląd pojechałem go zrobić i tu niemiła niespodzianka, diagnosta zażądał homologacji na zbiornik gazu. Butla jest z 2003 r i ma jeszcze 3 lata ważności. Oczywiście żadnych papierów nie mam bo sądziłem, że jak mam wbity gaz w dowód to żadne dodatkowe papiery nie są potrzebne i podczas porządków wszystko wywaliłem na śmietnik, a nikt, nigdy nic takiego nie wołał. Gościu mówi, że w maju zmieniły się przepisy i teraz trzeba mieć papier z homologacji na zbiornik przy przeglądzie. Czy to prawda? Jeśli tak to w jakim my kraju żyjemy, paranoja. Oczywiście żona jeździ teraz bez przeglądu, a ja się zastanawiam co z tym fantem zrobić.

0 5
  • #2 31 Gru 2009 09:23
    M. S.
    Poziom 34  

Najprościej będzie wymienić zbiornik na nowy i z papierami. Rzeczywiście diagności żądają decyzji UDT.

0
  • #3 31 Gru 2009 09:28
    mgyz
    Poziom 13  

Na butli jest wybity producent i numer seryjny. Zadzwoń do niego i poproś o wystawienie duplikatu homologacji.

0
  • #4 31 Gru 2009 16:56
    cirrostrato
    Poziom 36  

Ja obecnie jeżdżę na prawdziwy przegląd ale parę lat temu inny gość (nie powiem gdzie ale kupa takich..) stemplował co mu się pod nos podsunęło i nie marudził...nowe idzie?

0
  • #5 02 Sty 2010 18:00
    Marbis22
    Poziom 17  

Tak jak napisał mgyz z butli spisz producenta i wejdź na jego strone inter. to dowiesz się gdzie i na jakie konto masz wyslać pieniądze z danymi z butli. ponowne wystawienie kosztuje w granicach 50 zł plus koszt wysyłki pieniędzy.

0