Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

IVECO DAYLI 35 12 HPI-pali bezpieczniki

kaczor44 31 Dec 2009 09:17 3242 6
    kaczor44
    Level 10  
    Witam
    Panowie mam duzy problem a mianowicie pali mi ciągle bezpieczniki od tylnych swiateł, auto głównie lata z przyczepą , po wymianie bezp na wieksze zaczeło palić zarówki z przodu, autko musiałem naprawiać na trasie i elektryk w D zrobił jakieś obejscie z przedniej lampy do + , ale chciałbym aby wszystko działało normalnie co radzicie, traci gdzieś masę , dodam tylko ze w miedzyczasie wymieniłem gniazdko przyczepy bo juz było przytopione
    za podpowiedzi z góry dziekuje
    quattro87
    Level 18  
    Może lepiej większych bezpieczników nie zakładaj bo w końcu ci się kable żywym ogniem zapalą ;p pewnie masz gdzieś zwarcie bo to w 90% przypadków jest przyczyną oglądnij wiązki idące do tylnych świateł pewnie po drodze spotkasz przyczynę palenia bezpieczników.
    kaczor44
    Level 10  
    a spalony przekaźnik tez może być przyczyną, dodam tylko ze wcześniej lekko mrugały swiatła w przyczepie na lewym obiegu
    Błażej
    VIP Meritorious for electroda.pl
    Gratuluję pomysłu z wstawianiem większych bezpieczników. Idąc tą drogą, to wstaw gwoździe i usterka sama, dymem, da znać o sobie.
    Może napiszesz, co do tej pory sprawdziłeś? Czy dzieje się tak samo bez przyczepy?
    kaczor44
    Level 10  
    wiem ze pomysł z bezpiecznikami nie najlepszy ale na szybko nic wiecej nie wpadło mi do głowy pomyslałem ze przyczepa daje wieksze obciążenie i moze dlatego sie palą, w sumie nie udało mi sie za duzo sprawdzić bo ciagle sa swieta, to co zauważyłem to upalone gniazdo przyczepy zaśniedziałe wtyki , oraz wtyczki w przyczepie idace do lamp w opłakanym stanie a przyczepa ma 0,5 roku , patent nieziemski dlatego zaczne od przyczepy, w sumie jak sprawdzic zwarcia jak obrysówki sa wszystkie diodowe porozłanczać wszytko i pokolei miernikiem czy jest na to mądrzejszy sposób
    majcyk1313
    Level 11  
    No dobry pomysl z ta przyczepa ale dobrze tez jest sprawdzic gnizado w samochodzie. Dobra sprawa jest tez montaz dodatkowych bezpiecznikow na gniezdzie, ja tak robie i narazie w moich samochodach nie bylo problemow z palacymi sie bezpiecznikami w samochodzie... co najwyzej na gniezdzie sie palily jak podlanczali "dziwne przyczepki"
    kaczor44
    Level 10  
    jednak wiązka idąca do tylnych swiateł robiła zwarcie , niestety musiałem zrbic nowa, sół i woda czynią cuda pozdrawiam i dzieki za podpowiedzi