Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Nadchodzi nowa technologia ekranów dotykowych?

g_maly 31 Gru 2009 09:23 3483 5
 • Nadchodzi nowa technologia ekranów dotykowych?
  Osoby interesujące się tematem ekranów dotykowych wiedzą, że istnieją dwie główne techniki wykorzystywane w nich. Pierwszą z nich jest zmiana pojemności elektrycznej dotykanego ekranu, zaś drugą zmiana oporu elektrycznego między przezroczystymi elektrodami wtopionymi w ekran. Niedługo może do nich dołączyć nowa o nazwie Interpolating Force-Sensitive Resistance (w skrócie I.S.F.R.).

  Technologia ta została wynaleziona przez naukowców z New York University Media Research Lab, którzy stworzyli Touchco i obecnie pracują nad I.F.S.R.. Największą zaletą nowych ekranów jest niewątpliwie niska cena ich wytworzenia. Naukowcy twierdzą, że będzie je można sprzedawać w cenie 10 dolarów za stopę kwadratową(ok. 0,93 metra kwadratowego).

  Nowy, cienki i elastyczny ekran będzie również obsługiwał technologię multi-touch. Czy będzie to technologia wykorzystywana w przyszłości w czytnikach e-booków? Na pewno ma ona szansę wpłynąć na obniżenie ich ceny.

  źródło:http://www.ubergizmo.com/15/archives/2009/12/new_touchscreen_technology_coming_soon.html

  Fajne! Ranking DIY
  O autorze
  g_maly
  Poziom 17  
  Offline 
  Specjalizuje się w: komputery, informatyka, sprzęt komputerowy
  g_maly napisał 294 postów o ocenie 11, pomógł 0 razy. Mieszka w mieście Piwniczna-Zdrój. Jest z nami od 2009 roku.
 • #2
  Użytkownik usunął konto
  Użytkownik usunął konto  
 • #3
  atom1477
  Poziom 43  
  Zasadza działania akurat jest inna (To jest klawiatura matrycowa o ogromnej rozdzielczości. Czyli jest to prawie cyfrowe.), ale na pewno to nie jest nowość.
  Przecież takie coś od 30 (a może i od 40) lat stosuje się w klawiaturach komputerowych! Tyle że tam ma to o wiele mniejszą "rozdzielczość".
  Chyba że chodzi o wykrywanie wartości pośrednich pomiędzy tymi wierszami i kolumnami. Wtedy to co innego. Ale tak jak widać przezroczyste to to nie jest więc nie bardzo się przyjmie. A zrobienie tego z ITO w celu uzyskania przezroczystości nie pozwoli na niską cenę.
 • #4
  medicb
  Poziom 28  
  Więc w sumie nic mądrego nie wymyślili bo analogowy panel jest dokładniejszy i wymaga tylko czterech przewodów do podłączenia.
 • #5
  Użytkownik usunął konto
  Użytkownik usunął konto  
 • #6
  krzysiek_p
  Poziom 13  
  Toć to cudo jest analogowe (w sensie zwraca analogowe wartości), zobaczcie nazwę nawet.