Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

czulosc w HR2510

overs 12 Lip 2004 18:07 1324 5
  • #1 12 Lip 2004 18:07
    overs
    Poziom 16  

mam taki problem.od dluzszego czasu mam HR2510, i odbiór mam fatalny.tzn stacje które sa dalej ok 3-4 s ,to prawie szum.wziolem radyjko od kolegi alana 100+ i wszystko chodzi.wziolem moje radio do niego i to samo. Kiedys radyjko mialem w serwisie (synteza poleciala) i mowilem o tym gostkowi, wziol pomierzyl i powiedzial ze wszystko jest oki.wiec gdzie lezy problem? odpada instalacja antenowa.slyszalem ze lincolny a HR-y to zblizone konstrukcje,a na temat lincolnow i ich czulosci kraza legendy. prosze o male wskazówki.dzieki

0 5
  • #2 19 Lip 2004 00:57
    CB RADIOSERVICE 39
    Poziom 16  

> overs napisal:
    mam taki problem.od dluzszego czasu mam HR2510, i odbiór mam fatalny.tzn stacje które sa dalej ok 3-4 s ,to prawie szum.wziolem radyjko od kolegi alana 100+ i wszystko chodzi.wziolem moje radio do niego i to samo. Kiedys radyjko mialem w serwisie (synteza poleciala)

= tak sama bez powodu sobie poleciala? hmm...
    w lincolnie nie ma syntezy... tam jest procek ;P

> i mowilem o tym gostkowi, wziol pomierzyl i powiedzial ze wszystko jest oki.

= czy mierzyl czulosc na generatorze sygnalowym?
    czy mierzyl SINAD?
    czy uzywal miernika znieksztalcen odbiornika?
    czy wobulowal trojobwodowy filtr wejsciowy?
    czy sprawdzal poziomy napiec do mieszacza?
    czy podal wyniki pomiarow?

>wiec gdzie lezy problem?

= wrozenie przez net daje marne skutki

> odpada instalacja antenowa

= a po czym wnosisz? ;-)

>.slyszalem ze lincolny a HR-y to zblizone konstrukcje

= dobrze slyszales ;-)

>,a na temat lincolnow i ich czulosci kraza legendy.

= bajki ludowe!
    kazde radio moze miec taka czulosc, jesli bedzie porzadnie zestrojona
    deklarowana czulosc lincolna/HR jest jak najzupelniej normalna i nie ma tu zadnej rewelacji

> prosze o male wskazówki

= w przypadku "niemania" odpowiedniego zaplecza pomiarowego nic Ci te wskazowki nie dadza
    moze padl tranzystor wejsciowy, to sie zdarza, ale taka usterka powinna byc natychmiast wykryta

pzdr.,
    Krzysztof

0
  • #3 19 Lip 2004 10:42
    sq6ade
    Poziom 40  

CB RADIOSERVICE 39 napisał:
    > = tak sama bez powodu sobie poleciala? hmm...
    w lincolnie nie ma syntezy... tam jest procek ;P

Co za bzdura. Nie ma syntezy??? A może jest VFO sterowane wariometrem??? 8O

0
  • #4 19 Lip 2004 11:02
    CB RADIOSERVICE 39
    Poziom 16  

piszac swoja odpowiedz, dostosowalem jej styl do percepcji wiekszosci osob zadajacych tu pytania...
    od niektorych textow, typu "zastosuj mikrofon z kompresja do onwy- bedzie lepiej" lub"dostroj antene kablem" majtki opadaja, bo rece opadly juz dawno i nie sa w stanie tych majtek przytrzymac
    w lincolnie jest to oddzielny blok, na oddzielnej plycie i ... mozna tam zastosowac ext vco, nawet strojone variometrem, jesli uznasz za stosowne ;p
    tyle, ze nie o to tu chodzi
    osoba zglaszajaca problem napewno nie bedzie tego robic
    z informacji w poprzednich postach wynika, ze gosciu zostal w jakims tam serwisie po prostu sciemniony na temat stanu techn radia i tyle, ot, co

be sunny! (eno)

Krzysztof
    sp7wme

0
  • #5 26 Lip 2004 14:07
    overs
    Poziom 16  

zna ktos jakis serwis lub kogos co by mogl mi te radyjko sprawdzic?? jestem z rudy slaskiej.

0
  • #6 21 Maj 2005 22:44
    Dulan
    Poziom 26  

Tylko w Merx Nowy Sącz. Wysyłaj śmiało. To porządna i najlepsza firma, nie odwala fuszery.

0