Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

N95-1 Nie działa aparat po wymianie taśmy.

grzegorz_ro1 31 Gru 2009 11:35 2213 5
  • #1 31 Gru 2009 11:35
    grzegorz_ro1
    Poziom 14  

Witam
    mam n95-1 i jest problem z aparatem, po odsunieciu przesłony obraz się odwraca coś mrugnie i aparat się nie włącza tylko wszystko wraca do menu, przedni aparat również nie działa, w czym możne być problem? i jak to naprawić?

Nie wiem czemu mój poprzedni post znalazł się w koszu... Widocznie dla niektórych modów wyraz nie taki jak trzeba w temacie zupełnie dyskwalifikuje post i trzeba go usunąć, mimo to że wszyscy wiedzą o co chodzi. No ale cóż, nie liczy się pomoc, tylko 1000% przestrzeganie regulaminu... @FranekDolas dzięki za usunięcie...

0 5
  • MagBoss
  • #2 31 Gru 2009 13:00
    nikor11
    Poziom 13  

W poprzednim poście nie napisałeś że po wymianie taśmo powstała ta usterka.
    Po pierwsze wymień na oryginalny slajd a nie kupisz za 40 zł samą taśmę i nowe to musi działać!
    Jak nie pomoże wymień akcelerometr n1100

0
  • #3 31 Gru 2009 15:32
    grzegorz_ro1
    Poziom 14  

Kupiłem używaną taśme ze sliderem oryginalną. ile kosztuje taki akcelerometr i gdzie on się znajduję?

0
  • #4 31 Gru 2009 16:52
    nikor11
    Poziom 13  

Zobacz na schemacie N1100,jeśli to chcesz to PW

0
  • #5 03 Sty 2010 20:14
    miuzziker
    Poziom 12  

Ja mam taki sam problem. U mnie nokia n95 najpierw się resetowała, a później po wgraniu najnowszego softu nie działa aparat i nie wykrywa żadnej sieci wifi. Wymieniłem wyświetlacz i taśmę LCD i dalej to samo na innym aparacie też nie działa. Co to może być?

0
  • #6 20 Maj 2010 17:55
    kamilek1307
    Poziom 17  

Witam. Mam taki problem z moja nokia n95. Mianowicie nie działa w niej aparat. Działa w każdej aplikacji (czytnik kodów i jakieś inne instalowane) ale nie działa normalnie po odsłonieciu pokrywy. Nie wyświetla się nic. przestawi się na chwile obraz i z powrotem powraca. Oprogramowanie wykluczyłem bo na każdym SW dzieje się tak samo.

zauważyłem taką zależność, że jak uderzę telefon o rękę aparat włącza się i zaczyna działać. Więc postanowiłem sprawdzić sensor ruchu w jakiejś aplikacji. Okazało się, że wtedy kiedy aparat nie działa, sensor ruchu również stoi i nie reaguje. I po walnięciu w dłoń zaczyna działać. Doczytałem, że sensor ruchu w n95 znajduje się w aparacie. zmieniłem aparat - dupa dalej to samo; zmieniłem tasiemkę z flashem - dupa; zmieniłem taśmę lcd - dupa dalej to samo. Błąd jest w HW na płycie. zastanawiam się czy po prsotu sterownik kamery czy może spróbować ten układ N1100?? mam trupa dawce na części.

Podpowie ktoś;)
    pozdrawiam serdecznie.

Post edytuje ponieważ w dalszym ciągu nie doszedłem co jest przyczyną..

Kiedy w ustawieniach włączę żeby wyświetlacz zmieniał pozycje automatycznie to telefon będzie się restartował cały czas..
    Przylutowanie kondensatorów 3.3pF nic nie pomaga.. jak wygne lekko płytę to się włączy normalnie i zaczyna działać i aparat również.. Wynika z tego że gdzieś jest zimny styk i nie łączy.. Tylko który układ odpowiada za sterowanie sensorem ruchu?? Omapa już dość dużo razy wygrzewałem nic nie dało.. Sterownik od autofocusa zmieniłem na inny. Czy jest sens zmieniać cały OMAP?? bardzo proszę o pomoc..

0