Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Viessmann Vitola Comferral

31 Dec 2009 12:45 4410 3
  • Level 2  
    Mam problem z piecem Viessmann vitola comferral + unomatik. Gdy wyjeżdżałem na swięta zostawiłem resztkę oleju w zbiorniku oraz pozostawiłem piec włączony. Niestety z przyczyn ode mnie niezależnych nie mogłem wrócić wcześniej aby uzupełnić zbiornik. Gdy wróciłem, piec był wylączony (świeciła się czerwona lampka), uzupełniłem zbiornik z olejem, zdjąłem blokadę i włączyłem piec. Z przewodu kominowego poleciał siwy dym i piec znów się wyłączył. Problemem musiał byc więc przewód kominowy, ponieważ teraz nikt z kominiarzy nie pracuje spróbowałem samodzielnie przepchać przewód kominowy, w tym celu włożyłem do niego linę (przeszła cała przez przewód), następnie próbowałem uruchomić piec, jednak w dalszym ciągu się nie uruchamia i zapala się czerwona lampka. Dym już nie leci więc nie wiem czym może być problem. Proszę o pomoc/radę.
    Czy Twoje urządzenia IoT są bezpieczne? [Webinar 22.06.2021, g.9.00]. Zarejestruj się za darmo
  • Level 10  
    Jeśli zabrakło oleju, to po jednokrotnym resetowaniu palnik nie zadziała. Spróbuj jeszcze kilka razy nacisnąć przycisk, ale najlepiej skontaktuj się z serwisantem, ponieważ jeśli masz filtr oleju 1-drogowy to trzeba go dodatkowo odpowietrzyć. Jeśli natomiast filtr jest dwudrogowy (od filtra do zbiornika oleju dochdzą dwie rurki) to kilkakrotne zrestartowanie palnika powinno pomóc.
    Pozdrawiam Grzegorz
  • Level 2  
    Był serwisant i najprawdopodobniej cały problem leży w automacie palnikowym. Jakimś cudem zalał się olejem. W sobotę spróbujemy go wymienić i zobaczymy jaki będzie skutek. Szkoda tylko, że sylwester i nowy rok trzeba było spędzić bez ciepłej wody i ogrzewania. Na szczęście prognozy nie są takie straszne więc rury nie zamarzną.

Dodano po 1 [minuty]:

Aha, w filtrze był olej więc to nie w nim leżał problem. Dzięki za radę.
  • Level 2  
    Serwisant z Viessmanna zdiagnozował problem jako uszkodzony automat palnikowy + ewentualna wymiana dyszy i czyszczenie komory. Serwisant miał pojawić się u mnie w sobotę, jednak coś mu nie wyszło i nawet nie zadzwonił. Tak więc w niedzielę, z uwagi na silne mrozy, musiałem podgrzewać kaloryfery aby woda nie zamarzła. Dzisiaj zadzwoniła Pani z firmy serwisowej Viessmanna i zaproponowała "ściągnięcie" automatu, najpóźniej do jutra (przecież to Wrocław, takie automaty można kupić w sklepach z techniką grzewczą). Delikatnie odmówiłem. Okazało się, że znajomy ma znajomego, który zna się na piecach i zajmuje się tym na co dzień. Poprosiłem więc go o pomoc, bo dzisiaj mrozy mają być jeszcze większe. Od razu specjalista rozpoznał, usterkę i niestety nie było problemu z automatem palnikowym lecz z pompka oleju - jakimś cudem się rozregulowała, wystarczyło pokręcić śrubokrętem aby ustawić go właściwie. Dodatkowo, fachowiec oczyścił komory, sprawdził spaliny i dał kilka rad na przyszłość. Za jego usługę zapłaciłem niewiele ponad 200 zł. Dodam tylko, że nowy automat palnikowy kosztuje 300 zł, a i tak nie rozwiązałby problemu.

Pozdrawiam