Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Polar CZ280 - mrozi zamiast chłodzić

trzask 31 Gru 2009 15:10 8720 6
  • #1 31 Gru 2009 15:10
    trzask
    Poziom 2  

Witam.
    Jestem nowym użytkownikiem forum więc serdecznie witam wszystkich którzy czytają mojego pierwszego posta :P

A teraz do rzeczy :)

W mieszkanku mam lodówkę jak w temacie. Odziedziczyłem ją w schedzie po poprzednim właścicielu mieszkania więc wybaczcie mi, że zadam tutaj pytania bardzo głupie na pierwszy rzut oka, ale niestety nic o mojej lodóweczce nie wiem.

Więc problem z nią wygląda tak iż ona cięgle mrozi... Zamrażarka mrozi i ok taka jej natura, ale lodówka także mrozi, a nawet lepiej niż zamrażarka... Jednak to już mi nie po nosie :P Pokrętłami termostatu kręciłem, ale to pokrętło wewnątrz lodówki (poz.1-7) chyba nie działa, a pokrętło na zewnętrznej stronie lodówki kręci się w kółko :P

Co może być nie tak z tą lodówką? Czynnik jest bo mrozi aż nadto w lodowce ~ -20°C. Lodówka 2 tygodnie stała rozmrożona nic nie ciekło (więc szczelność chyba jest zachowana. Termostaty zepsute? Czekam na wasze opinie :)
    Z góry dzięki za każdą odpowiedź !

2 6
  • #2 31 Gru 2009 16:14
    313094
    Użytkownik usunął konto  
  • #3 01 Sty 2010 11:31
    skryn
    Admin grupy AGD

trzask napisał:
    Termostaty zepsute? Czekam na wasze opinie:)

Jakie termostaty? Tam masz raptem jeden, wewnątrz chłodziarki i wylatała kapilara, przymocowana blaszką do parownika.

0
  • #4 01 Sty 2010 22:30
    trzask
    Poziom 2  

skryn napisał:
    trzask napisał:
    Termostaty zepsute? Czekam na wasze opinie:)

Jakie termostaty? Tam masz raptem jeden, wewnątrz chłodziarki i wylatała kapilara, przymocowana blaszką do parownika.

tak, wewnątrz chłodziarki jest jeden termostat, ale w takim razie do czego służy to drugie pokrętło umieszczone na froncie zewnętrznej części (skoro gdy przekręcę pokrętłem na "zero" to agregat? się wyłącza).
    Generalnie nie wiem co jest grane ale teraz jak jest na tym "zewnętrznym pokrętle" ustawione na poz. "1" i na wewnętrznej także "1" to w lodówce temperatura po dwóch dniach wzrosła do poziomu ~6-7st.
    Więc reasumując po około 3 dniach użytkowania magicznej lodówki temperatura wydaje się być ustabilizowana i póki co nie będę jej ruszał :P

Z góry dziękuję za wszystkie odpowiedzi ! :)

Pozdrawiam M.T.

0
  • #5 02 Sty 2010 10:03
    nares
    Specjalista AGD

To na pewno nie jest CZ250.

0
  • #6 03 Sty 2010 11:49
    trzask
    Poziom 2  

nares napisał:
    To na pewno nie jest CZ250.

Zgadza się wczoraj sprawdziłem to jest CZ280...

2
  • #7 10 Sie 2017 23:06
    maxwronki
    Poziom 10  

W mojej CZ280 też tak jest. Na wewnętrznym pokrętle 1 i jest ok 6 stopni C w środku chłodziarki. Widocznie tak sprawny z zapasem jest pierwszy kompresor, albo w tak specyficzny sposób działa termostat (oryginalny). Kapilara z blaszki nie wypadła.

0