Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Europejski lider sprzedaży techniki i elektroniki.
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Fujitsu Siemens LifeBook e6585 i WinXP - wolny internet

ferguson6600 31 Gru 2009 15:25 1758 12
  • #1 31 Gru 2009 15:25
    ferguson6600
    Poziom 21  

Witam, mam problem, mam laptopa jak w temacie z procesorem 800MHz i pamięć ram 384MB i system Windows XP professional, mam net z Netii 512, problem polega na tym że muszę dość długo czekać na otwierane strony (do 10 s),używam Mozilli Firefoxa 3.5.6 pobrałem wszystkie stery ze strony producenta do płyty, i nic, czy to normalne na takim sprzęcie i takiej szybkości czy może coś jest nie tak w laptopie, z góry dziękuję za podpowiedzi.

• #2 31 Gru 2009 15:43
    kondziu jah
    Poziom 33  

może masz zasyfionego kompa? chodzi mi o takie sprawy jak autouzupelnianie, pliki z folderu temp, pliki index.dat, cookies, pamieci podreczne, smieci w rejestrze i 50 procesow przy starcie systemu itp

• #3 31 Gru 2009 16:10
    ferguson6600
    Poziom 21  

No ja jestem świeżak w laptopach, instalowałem system jakieś 2 miesiące temu to raczej śmieci nie ma, a jak zobaczyć te procesy przy starcie i je wyłączyć?

• #4 31 Gru 2009 18:35
    n0one
    Poziom 12  

Na poczatek wystarczy kombinacja Alt+Ctrl+Del. Na zakladce "Procesy" zobaczysz jak duzo jest ich uruchomionych. Na zakladce "Wydajnosc" mozesz zobaczyc zuzycie procesora i pamieci, a na zakladce "Siec" mozesz sprawdzic w jakim stopniu wykorzystywane sa polaczenia sieciowe na komputerze. Jezeli nie korzystasz z interentu mimo wszystko widac jakis ruch sieciowy to na 99% masz w systemie jakies smieci, tudziez trojany. Wtedy konieczne jest skanowanie komputera. Z darmowych antywirusowpolecam AVG. Moim zdaniem chyba najlepszy darmowy. Mozesz tez sprobowac testowawersje Kaspersky'ego, le tutaj UWAGA. Jezeli wystepuja jakies problemy z siecia zainstalowanie Kaspersky'ego moze spowodowac ze w czasie wlaczonej ochrony antywirusowej nie bedziesz mogl korzystac z internetu!!!

Swoja droga to, ze instalowales system 2 miesiace temu nie swiadczy o tym, ze wszystko jest ok. Nierozsadne korzystanie z internetu i wchodzenie na wszystkie strony po kolei moze "usmiercic" system bardzo szybko.

• #5 31 Gru 2009 23:07
    kondziu jah
    Poziom 33  

śmieci o których nie masz pojęcia możesz w łatwy sposób usunąć tym: http://www.dobreprogramy.pl/CCleaner,Program,Windows,13061.html
    możesz tym także powyłączać wpisy e rejestrze dotyczące autostartu większości programów
    do usunięci niepotrzebnych wpisów z rejestru polecam to: http://www.dobreprogramy.pl/Eusing-Free-Registry-Cleaner,Program,Windows,12923.html
    a do defragmentacji rejestru to: http://www.programosy.pl/program,free-registry-defrag.html

• #6 31 Gru 2009 23:12
    grzechu@
    Poziom 17  

Uruchom sobie msconfig (start-uruchom-msconfig), przejdź na zakładkę uruchamiane, i odhacz te aplikacje, z których nie korzystasz cały czas, a które spowalniają uruchamianie systemu i zajmują pamięć.

Cytat:
    problem polega na tym że muszę dość długo czekać na otwierane strony (do 10 s)

Każdej strony, czy tylko 1 uruchomienia przeglądarki? Poszperaj po google, jest dużo poradników, jak przyspieszyć firefoxa. Zainteresuj się dodatkami typu: adblock plus, flashblock, nie będą się niepotrzebnie flashowe śmieci ładowały - a niektóre potrafią skutecznie zamulić procesor, co przy Twoim 800MHz może się (po części) okazać przyczyną problemu.

• #7 01 Sty 2010 19:51
    ferguson6600
    Poziom 21  

Panowie, zajrzałem do menadżera i sprawa jest taka że czasami jest użycie procesora 100% a najwięcej procent jest na explorer.exe 79%, taskmgr.exe 11%, lsass.exe 04%, csrss.exe 04%, i chyba tu jest przyczyna wolno działającego neta, bo skoro procek chodzi na full, czy to nic nie ma wspólnego?

• #8 01 Sty 2010 20:15
    grzechu@
    Poziom 17  

Gadu-Gadu zainstalowane? Zdarzało się, że gg zamulało explorera. Masz w tym XP zainstalowany SP3?

• #9 01 Sty 2010 20:59
    ferguson6600
    Poziom 21  

GG kiedyś miałem, to w ogóle katastrofa była,miałem incredi mail program pocztowy dziś poszedł do kosza, i cit lepiej zaczęło chodzić,zrobiłem defrag rejestru, programikiem przeczyściłem śmieci, w firefoxie przestawiłem pluginy z 4 na 30,i w systemie zabrałem 20% rezerwe na aktualizację i dałem na 0, a o co chodzi z tym SP3, bo postawiłem Windowsa właśnie z nim, a taki koleś lekko kumaty w kompach powiedział mi że ten SP3 może coś broić w kontekście internetu.

• Pomocny post
    #10 01 Sty 2010 21:08
    grzechu@
    Poziom 17  

A w msconfig-uruchamianie odhaczyłeś niepotrzebne aplikacje?

Cytat:
    a o co chodzi z tym SP3
    Service Pack 3, czyli zbiór poprawek do systemu, warto aktualizować system na bieżąco.

Cytat:
    SP3 może coś broić w kontekście internetu.
    Nic na ten temat nie wiem.

• #11 01 Sty 2010 23:00
    n0one
    Poziom 12  

Z tym SP3 to naprawde "koles" mocno przesadzil. Po takim tekscie raczej bym mu niekoniecznie ufal w kwestii komputerow, jezeli uwaza, iz poprawki w systemie sa zle.
    Sprawdzales co sie dzieje na zakladce "Siec"? Wylacz wszystko o czym wiesz ze korzysta z polaczenia z internetem i jezeli mimo wszystko lacze bedzie obciazone to najprawdopodobniej w tle dziala cos co nie powinno (wirusy, trojany, spyware itp.)

• #12 01 Sty 2010 23:33
    ferguson6600
    Poziom 21  

W zakładce sieć cisza, trochę poustawiałem według waszych podpowiedzi, i o jakieś 30% zaczął lepiej chodzić, dziękuję wszystkim za rady, pozdrawiam.

• #13 06 Sty 2010 20:45
    ferguson6600
    Poziom 21  

Wrócę ponownie do tematu, choć problem rozwiązany ale może komuś się przyda na przyszłość, cała przyczyna wolnego internetu leżała po stronie firefoxa, miałem najnowszą wersję 3.5.6 i jeszcze ją podkręciłem żeby lepiej chodziła i nic, odinstalowałem metodą prób i błędów ją i zainstalowałem starą wersję 2.0, i tu dziwi, internet śmiga ze trzy szybciej stronka otwiera się natychmiast,pozdrawiam

Black Friday do -15%
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Ferguson