Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Samsung L600 - uszkodzony obiektyw - po upadku

brtkzmr 31 Gru 2009 16:02 2780 4
 • #1 31 Gru 2009 16:02
  brtkzmr
  Poziom 2  

  Witam,
  mam problem z aparatem cyfrowym Samsung L600. Został upuszczony na podłogę (a dokładniej na dywan) z niedużej wysokości, ok. 30cm, ale niestety niefortunnie upadł na obiektyw. Aparat włącza się i robi zdjęcia, jednak prawdopodobnie uszkodzony został mechanizm obiektywu, ponieważ przy wyłączaniu nie chowa się. Poza tym, cały czas włączony jest zoom. Co więcej, zoom działa połowicznie - nie chce się zmniejszyć, a zwiększa się też tylko do pewnego momentu - później słychać trzy krótkie sygnały i aparat wyłącza się.
  Rozkręcałem go, jednak ciężko do czegokolwiek tam się dostać.
  Nie wiem do końca co trzeba zrobić, żeby wyjąć obiektyw (jest on mocowany 4 śrubkami), jednak po ich odkręceniu pozostaje jeszcze pewnie taśma, a nie wiem gdzie jest podpięta.
  Trochę obawiam się za to zabierać, bo nie jestem doświadczony w tych sprawach.

  Co radzicie?

  PS. Model ten jest rzadko spotykany w Polsce, chyba nawet nie był dostępny na polskim rynku, jednak z tego co udało mi się zauważyć, obiektyw ma taki sam jak L700.
  Dołączam fotki aparatu i obiektywu:

  Samsung L600 - uszkodzony obiektyw - po upadku

  Samsung L600 - uszkodzony obiektyw - po upadku

  Pozdrawiam.

  0 4
 • #2 01 Sty 2010 23:51
  gajmix
  Poziom 32  

  Radzę zanieść to do jakiegoś serwisanta. Jeśli zoom nie działa w pełnym zakresie to znaczy że któryś z pierścieni przeskoczył i po prostu nie rozbierzesz obiektywu bo poszczególne pierścienie dają się wyjąć tylko wtedy gdy są w pozycji zerowej, czyli gdy obiektyw jest złożony. Można oczywiście kombinować, ale prawie zawsze przynajmniej jeden pierścień kwalifikuje się do wymiany.;

  0
 • #3 03 Sty 2010 00:39
  brtkzmr
  Poziom 2  

  Czy ktoś z Warszawy lub z Radomia podjąłby się próby naprawy tego aparatu? Może polecicie jakiś tani serwis, który mógłby to zrobić?

  Pozdrawiam.

  0
 • #4 03 Sty 2010 14:02
  ion-tichy
  Poziom 31  

  Ta taśma to flex migawki - aby cokolwiek działać dalej należy ją rozlutować. Ale w tym opisywanym wypadku raczej na pewno coś jest do wymiany, więc należałoby mieć jakieś elementy na podmianę. W ostateczności jak by coś to mam obiektyw do l700

  0
 • #5 03 Sty 2010 18:13
  elec
  Poziom 16  

  Panowie może to śmieszne i uznacie za głupotę ;p ale miałem już 3 cyfrówki właśnie po upadku i z zablokowanymi obiektywami... jako iż w pierwszym, który dostałem klientowi nie zależało więc i mi i tak postanowiłem spróbować ręcznie pociągnąć za obiektyw oczywiście opierając górą część o blat.. robiąc to delikatnie i próbując poruszać na boki obiektyw przeskoczył i wrócił na swoje miejsce i do dziś działa pięknie tak jak i pozostałe 2. Jest to kwestia sporna, ale jak mamy perspektywę że komuś nie zależy bo koszta itp. to można spróbować, jeżeli nie to pozostaje rozkręcanie, ale oczywiście nie na siłę żeby ułamać a delikatnie. Jak nie idzie to bez siłowania się.

  Pozdrawiam

  0