Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Radio Ford 6000 CD potrzebny schemat. (zdjecia)

rm23 31 Gru 2009 17:31 7335 4
  • #1 31 Gru 2009 17:31
    rm23
    Poziom 13  

Witam !

Mam kolegi radio z forda fokusa, z tego co on mówi to padło samo nic przy nim nie grzebał, potrzebuje się dowiedzieć jakie oznaczenia ma ten czarny układzik jeśli ktoś może mi pomóc to proszę o szybką odpowiedz.. lub jeśli ktoś posiada schemat tez byłoby super... ;) załączam zdjęcia radia i uszkodzonej rzeczy. Pozdrawiam i dziękuje..

Radio Ford 6000 CD potrzebny schemat. (zdjecia) Radio Ford 6000 CD potrzebny schemat. (zdjecia) Radio Ford 6000 CD potrzebny schemat. (zdjecia) Radio Ford 6000 CD potrzebny schemat. (zdjecia)

1 4
  • Pomocny post
    #2 31 Gru 2009 18:53
    fabi
    Spec od car audio

Popraw zdjęcia wg tego opisu. https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic595877.html
    To zaznaczone w kółko to dioda. Niestety pierwszego zdjęcia nie oglądałem.
    Dioda w kierunku zaporowym pomiędzy + i - zapobiegająca odwrotnemu podłączeniu radia. Powinien przepalić się bezpiecznik, tylko że to radio nie ma bezpiecznika i spaliła się dioda.
    Pewnie ma zwarcie w obie strony. Bez diody radio powinno działać.

0
  • #3 31 Gru 2009 20:30
    rm23
    Poziom 13  

dzięki za szybką odp. ! mam jeszcze jedno pytanie jeśli wylutuję tą diodę to znaczy ze jak kolega podłączy radio jeszcze raz źle plus z minusem (bo podobno tak się stało) to radio trafi całkiem amba? a nie diodę jak wcześniej? znasz może oznaczenia diody żebym taką kupił i tam wlutował?

0
  • #4 31 Gru 2009 21:04
    fabi
    Spec od car audio

Na tej co ja mam w radiu są takie oznaczenia:
    420
    2BA

Może być podobna dioda, nie musi mieć takich oznaczeń. Ona jest tylko po to, że przy odwrotnym podłączeniu to ona się pali a nie radio. Jeśli jej nie będzie spali się coś innego.

Popatrz w innych radiach, może znajdziesz podobną diodę.

Swoją drogą widzę, że radio na procku ST92xxxx, który często zapomina co ma w pamięci eeprom przy zanikach zasilania, wtedy nie działają głośniki.

Wylutuj diodę i zobacz czy radio żyje.

Dodano po 7 [minuty]:

Widzę teraz, że jest miejsce, więc możesz tam wstawić dowolną diodę prostowniczą o prądzie Imax większym niż bezpiecznik w instalacji samochodu, nie musi to być dioda SMD, bo jest miejsce.

0
  • #5 31 Gru 2009 21:12
    rm23
    Poziom 13  

okey! dzięki wielkie jutro będę coś kombinował bo teraz szykuję się na sylwka... niedługo napisze co udało mi się osiągnąć.. pozdrawiam i życzę dobrej zabawy sylwestrowej.... pozdrawiam !

radio dziś sprawdzone po wylutowaniu diody, radio działa. dzięki za pomoc.!

0
  Szukaj w 5mln produktów