Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Jaki wybrac woofer na przód do 2000zl?

31 Gru 2009 23:45 1734 2
  • Poziom 14  
    Siemka do osluchanych.
    Mam pytanie potrzebuje głosniki wyrazne nie przymulone z jakoscia przesiadka z dego sp 650 muza wsjo ,mam pare typow: Znalazlem pare woferów na zamiane co propoujecie ma kopnac i byc głosno i z klasa ,wyrazne srednie muza techno dance tech jazz house czyli wokal wyrazny moga rozne zestawy wf + tw bez zwrotki bedzie active .Radio 9886 + imprint prosze o opinie i krotki opis dlaczego .
    Audio System HX 165 DUST
    Audio System HX 165 PHASE
    Audio System HELON 165
    Audio System HX 165 SQ
    KRX2
    Brax Matrix 6.1PP
    HELIX RS806 Competition
  • Poziom 23  
    Słyszałem HX SQ i Helonki.
    Te drugie mam obecnie w samochodzie, więc zacznę od nich.
    Grają w komorach ok 3L pod wzmacniaczem AS Twister F4-600 czyli jakieś 220 Wrms na kanał przy 2 ohmach.
    Kopnięcie potężne, średnicy też nie brakuje, sopran można ustawić od -7 do +1.5dB więc też go nie braknie, ani nie będzie za dużo, tym bardziej, że w zestawie 165-4 jest jeden tweeter do pary wooferów i daje sobie radę.
    Helony grają mocno, głośno, dynamicznie, z wysuniętym wokalem, ale bez przesadnej jakości. W niektórych utworach z powodzeniem zastępowały 8" subwoofer.

HX SQ to podobne granie, mniej zadziorne, ale też dynamiczne. Zwrotnice i tweetery są te same. Jedynie woofery są inne. Nie potrzebują, aż tyle mocy co Helony. Do HX SQ 60-70W wystarczy, żeby cieszyć się muzyką, oczywiście 130W też im nie zaszkodziło. Helony potrzebują 130W, żeby zaczęły grać...

To tak w skrócie, reszty nie słyszałem.
  • Poziom 14  
    A jak wypada wofer morela ovation do hybrid