Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Dziwne sondy - identyfikacja

satanistik 01 Sty 2010 11:03 2711 4
  • #1 01 Sty 2010 11:03
    satanistik
    Poziom 27  

Jakiś czas temu znalazłem sporą ilości czegoś takiego na lokalnym złomie - niestety miedziarze już dorwali się i poucinali kable ekranowane ale wziąłem z ciekawości. Na końcu tej aluminiowej rurki jest coś podobnego do przetwornika piezoelektrycznego. Ma ktoś może pomysł co to jest i do czego (poza medycyną) może się nadać?
    Dziwne sondy - identyfikacja

0 4
  • #2 02 Sty 2010 01:19
    qrdel
    Poziom 28  

Wygląda jak czujnik do szukania pulsu w dużych naczyniach. w tej chwili konkretnych danych nie pamiętam. Emituje i odbiera odbite drgania.
    Kolega robił na takim badania, wyszły mu zależności rozkładu prędkości przepływu krwi od wieku i parę innych ciekawych.

0
  • #3 10 Sty 2010 16:30
    kamiljan1
    Poziom 24  

Jeżeli to są sondy od przenośnego Doplera np. MD-4 jak pisze kolega grdel to skąd ta spora ilość na złomowisku? Kamil

0
  • #4 14 Sty 2010 17:22
    satanistik
    Poziom 27  

Na tym złomie swego czasu można było trafić sporo aparatury medycznej - RTG, EKG, dentystyczne unity , autoklawy itp. Czyli prawdopodobnie złom ze szpitala. Co do sąd to do czego można by je ewentualnie zastosować?

0
  • #5 17 Sty 2010 10:37
    Tomekawa
    Poziom 14  

Widziałem takie w automatach do robienia szkieł do okularów są to czujniki indukcyjne informujące sterownik o położeniu tarczy ściernej względem szkła w środku znajdziesz dużo cieniutkiego drutu nawojowego na rdzeniu niestety dość często się psują łapią przerwe.

0
  Szukaj w 5mln produktów