Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Eberspacher d1LC eeprom 24C02, problem

01 Sty 2010 13:17 3269 11
  • Poziom 10  
    Ogrzewanie, pewnego ranka zamiast teleranka pokazało E43 :D
    25 1977 nr Hella 5HB 008 żółty sterownik wewnątrz obudowy piecyka . Podstawiłem sterownik od pieca do scanii kolegi i to samo.
    Zanim wystąpiła ta usterka,używałem ogrzewania na słabych akumulatorach (zapalało się i gasło , kręciło, dmuchało i tykało jak chciało , aż przestało :D ).Odczytałem eeproma 24C02 , ma bardzo "nienaturalny wygląd" , same A0, E0, DA, CC.
    Niestety bogobojny kolega nie udzielił mi błogosławieństwa na wgląd do jego "cnotki"
    stąd też wielka prośba do kolegów o zawartość 24C02, za co chętnie obdaruję punktami i dobrym słowem.Pozdrawiam
  • Poziom 27  
    coś nie cały ten nr tego sterownika ,najważniejszego nie ma i dlaczeg podeszłeś do niego tak ostro żeby go zaraz rozpruwać wystarczyło go odczytać przez diagnoze i nawet da się naprawić soft .wyślij bin z tej pamięci to przeglądne i coś zaradzimy ,,jak nie na orginalnej naklejki na sterowniku to ostatnie komurki w tej pamięci mają zapisane cały nr
  • Poziom 10  
    Oto i to co odczytałem, a cały numer to 25 1977 56 00 00 0.B
    5HB 008 392-03 na białej naklejce (ta srebrna na górze jest zatarta).
    SP7SEC - serdeczne dzięki za szybką reakcję.
  • Poziom 27  
    powiem szczerze nie wiem czym to odczytałeś ale nie pasuje mi to do niczego nawet jeden bin ,zapasu identycznego nie mam bo z reguły naprawia mi to program do diagnostyki tych sterowników natomiast starsze tak zwane puszki to trzeba na żywca i tu mam większą baze binów zapasowych,, jedyny podobny jaki odczytałem ze sterownika to mam do 5101 nie wiem czy podejdzie
  • Poziom 10  
    Odczytywałem i pico-galem i icprogiem (nigdy nie miałem z nimi problemów), odczyt i weryfikacja jest ok. Tak więc błąd przy czytaniu odpada , dodam że sda i scl odłączam od procesora więc nie ma on żadnego wpływu.Co do pliku to jak pisałem poprzednio ma "nienaturalny wygląd". Podejrzewam, że gdy piec zaczął świrować na słabych akumulatorach , nastąpił jakiś "niekontrolowany zapis" i stąd teraz taki wygląd pliku. Jak myślę są w nim zapisane parametry czujników, czas pracy,wyłączenia awaryjne, parametry spalania itd., które po włączeniu odczytuje procesor i jeśli jest ok, to przechodzi do sprawdzenia elementów (świeca, pompka, silnik, czujniki).Gdy zapiszę do eepromu same zera to wyskakuje mi błąd E44 , czyli przegrzanie i jest to chyba podobnie jak E43 krytyczny błąd do unieruchomienia ustrojstwa.
    Może podeślij ten od 5101 , piec mam na biurku to zobaczymy czy zagada.
  • Poziom 27  
    daj jakiegoś meila to wyśle bo coś mi świruje komputer i nie mogę wstawić tutaj
  • Poziom 10  
    tesat(malpa)interia.pl
  • Pomocny post
    Poziom 27  
    sprawdź poczte czy doszło
  • Poziom 10  
    Dzięki, doszło, załadowałem plik i wywala mi teraz E45 jak się nie mylę to jest z powodu zbyt niskiego zasilania (nie mam tu prostownika aby podładować akumulatory i rozrusznik już nie chce zatrybić) w poniedziałek przywiozę prostownik i zobaczymy.
    Na teraz to już jest postęp bo sterownik zaczął "gadać".Na razie dzięki , odezwę się w poniedziałek.
  • Poziom 10  
    Witam, jest ok. ogrzewanie ruszyło, praca bez zarzutów.Wielkie dzięki koledze SP7SEC za pomoc.
  • Poziom 27  
    ciesze się że będzie ciepełko jak u mamy
  • Poziom 1  
    Czy moge prosic o wysłanie pliku moze i mnie sie uda uskutecznić grzanie.Jedna pamiec juz zaprogramowalem, ale niestety jest do D3L, a potrzebuje do D1LC.To co macie jest na kosc 24XXX czy 93XXX.Pozdro