Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

[ATmega32][C] Moduł BTM-222 + Telefon komórkowy

01 Sty 2010 14:33 3614 8
  • Poziom 22  
    Witam,
    Wykorzystując telefon komórkowy z bluetooth chcę np zapalić diodę która będzie dołączona do ATmegi32 która będzie posiadać BTM-222.

Mam kilka pytań
    1 - Łatwiej będzie napisać aplikacje na Windows Mobile, czy na jakiś zwykły telefon np Siemens S55. Jaki język programowania będę musiał użyć.

2 - Moduł BTM-222 będzie komunikował się z ATmegą z wykorzystaniem UART[chyba najprosciej] czy lepiej po SPI

3 - Czy będę musiał używać komend AT

Proszę o pomoc i informacje,

Pozdrawiam
  • Specjalista - Mikrokontrolery
    mgiro napisał:
    Witam,
    Wykorzystując telefon komórkowy z bluetooth chcę np zapalić diodę która będzie dołączona do ATmegi32 która będzie posiadać BTM-222.

Mam kilka pytań
    1 - Łatwiej będzie napisać aplikacje na Windows Mobile, czy na jakiś zwykły telefon np Siemens S55. Jaki język programowania będę musiał użyć.

2 - Moduł BTM-222 będzie komunikował się z ATmegą z wykorzystaniem UART[chyba najprosciej] czy lepiej po SPI

3 - Czy będę musiał używać komend AT

Proszę o pomoc i informacje,

Pozdrawiam

Komendy AT będziesz musiał używać do konfiguracji BTM-222.
    W telefonie z kolei aplikacja dla JavaME. VM javy w telefonie musi mieć zaimplementowaną bibliotekę JSR-82.
    Do komunikacji z BTM-222 trzeba uzyć profilu SPP.
  • Poziom 22  
    To jeżeli dla zwykłych telefonów to trzeba użyć JavaME, a jeżeli dla Windows Mobile? Słyszałem, że można napisać jakąś aplikacje w C#

Czyli konfiguracja BTM-222 będzie polegała na wysłaniu komend AT wykorzystując UART??
  • Poziom 16  
    Ja kiedyś napisałem jakąś prostą gierkę pod WM w C#. Pomimo tego, że nie jestem fanem "C z płotkiem" polecam MS Visual Studio i WM SDK dla VS. Ma nawet graficzny edytor form przez co początki są bardzo łatwe. VS2008 jest do pobrania za darmo z MSDN dla studentów.
  • Poziom 9  
    Nawet dla aplikacji komercyjnych jest wersja darmowa(!). Nie jestem tylko do końca pewien, czy posiada ona również opcję tworzenia aplikacji dla WM. Trzeba by sprawdzić.
  • Poziom 10  
    zymen napisał:
    Nawet dla aplikacji komercyjnych jest wersja darmowa(!). Nie jestem tylko do końca pewien, czy posiada ona również opcję tworzenia aplikacji dla WM. Trzeba by sprawdzić.

Nie można tworzyć darmowo aplikacji dla WM
    Microsoft karze sobie sporo płaci za tą wątpliwą przyjemność

Java jest najbardziej uniwersalna
  • Poziom 14  
    Należy jeszcze wspomnieć o aplikacjach natywnych w Symbianie który ma o wiele większy udział w rynku telefonów komórkowych od WM. No i jest darmowe środowisku Carbide c++ http://www.forum.nokia.com/Tools_Docs_and_Code/Tools/IDEs/Carbide.c++/ ... Moim skromnym zdaniem aplikacje na Jave i JSR82 są jednak trochę ograniczone, nie ma w niech dostępu w takich opcji jak wyłączanie i załączanie bluetootha ... no ale uniwersalność ma swoją cenę.
  • Poziom 17  
    Środowisko SharpDevelop umożliwia pisanie aplikacji w C# także na .NET Compact Framework - i jest całkowicie darmowe (a nawet Open Source) zarówno do użytku niekomercyjnego jak i komercyjnego. O ile pamiętam zastosowanie graficznego projektanta formularzy dodawało kilka linii, które później trzeba było usunąć (środowisko wskazywało, które to linie). Być może teraz to już załatano. Domyślnie program będzie przygotowywany na platformę .NET w wersji 3.5 - więc często trzeba to zmienić (w opcjach projektu, po czym koniecznie może być usunięcie starych referencji projektu i dodanie nowych w wybranej wersji).

Testowałem na Acer n50 (Pocket PC 2003 SE, port sprzętowy) oraz PocketLoox N520 (Windows Mobile 5, z przejściówką USB-RS232 na układzie FT232).