Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Europejski lider sprzedaży techniki i elektroniki.
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Szarpanie silnika na rownomiernych obrotach Golf IV 1.4 16V

gregor10 01 Sty 2010 16:54 3277 1
  • #1 01 Sty 2010 16:54
    gregor10
    Poziom 27  

Witam ,drogich forumowiczow !
    Prosze poradzcie mi co moze byc przyczyna szarpania silnika na rownomiernych obrotach, tzn jade na 2lub 3 biegu , podczas przyspieszania jest ok , natomiast podczas trzymania stalej predkosci silnika nastepuje jego silne szarpanie. tak jakby np dodawal i ujmowal gazu itp.(obroty silnika sa rownomierne) nie jest to usterka mechaniczna czyli poduszka silnika itp. problem tkwi w pracy silnika . wymienilem swiece , podmienilem cewke kable z golfa kolegi , dalej to samo, wyczyscilem przepustnice , zrobilem adaptacje , sprawdzilem zawor erg , membrana dobra ,dziala, zmienilem filtr paliwa.
    Samochod jest z 98r. silnik 1.4 16V, z oryginalnym przebiegiem 114k km. zakupiony w kraju. w programie VAG nie pokazuje zadnych kodow bledow.

Zrobilem logi na kanalach (1,2,3,4) prosze ocenic nie wiem moze tu na logach cos wyjdzie
    Szarpanie wystepuje przewaznie od 1600- do ok2000 obr. - jedzie tak jakby na kwardratowych kolach ;] , cyklicznie szarpie ok 2razy na sek i jest to dosc mocne szarpanie
    Miezylem cisnienie w cylindrach po 15bar
    Rozebralem przepustnice , sprawdzilem czy potencjometr nie jest wytarty , nie widac zadnych sladow zuzycia sprawdzalem opor plynie bez przerwy sie zmienia, os nie ma luzu ,
    jeszcze sprawdzilem sitko w pompie paliwa czysciutkie
    Moze czujnik polozenia walu - Halla ,ale na Vagu nie pokazuje bledu ?
    prosze o pomoc bo juz nie wiem co zrobic , a w okolicy nie mam zadnego fachowca co by mi mogl pomoc a nie wywalic kase mial ktos podobny przypadek ??

z gory dzieki za sugestje
    Pozdrawiam!

0 1
  • #2 01 Sty 2010 20:35
    1078231
    Usunięty  
TME logo Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
TME Logo