Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Pojawił się problem z uaktualnieniem listy w EchoStar DSB717

01 Jan 2010 21:11 2109 13
  • Level 11  
    Witam. Do tej pory ustawiałem sobie listę programów w kolejności jaka mi odpowiadała lecz chcąc uzupełnić listę o dodatkowe kanały takie jak Polsat JimJam, Disney XD natknąłem się na problem. Przeszukiwanie kanałów nie wyłapuje tych kanałów więc nie mogę wpisać ich na listę. Czy ktoś ma ten sam problem, czy to Cyfrowy Polsat sam blokuje możliwość tworzenia listy. Pozdrawiam.
  • Helpful post
    Conditionally unlocked
    Jak byś poszukał to byś znalazł odpowiedź.
    Brak możliwości tworzenia swoich list w oferowanych dekoderach przez operatora.
  • Level 11  
    Witam. Jak może być brak możliwości tworzenia list jeżeli do tej pory nie było z tym problemu, dopiero teraz po pojawieniu się wcześniej wyszczególnionych kanałów mam ten problem. Czy mógł to zablokować operator CP.
  • Helpful post
    Level 35  
    Prawdopodobnie te kanały już są na liście, możliwe, że pod inną nazwą dlatego przy wyszukiwaniu dekoder ich nie znajduje.

Trzeba użyć pewnego sposobu, by niejako "oszukać" dekoder, należy przeprowadzić wyszukiwanie poprzez wprowadzenie nowego TP (transponder), celowo podając w danych jego częstotliwość różną od właściwej o kilka wartości: np dla Disney XD 12185 zamiast właściwego 12188. Dekoder wyszuka wszystkie kanały znajdujące się na 12188 i zapisze je na końcu listy, gdyż dla niego będą to kanały których nie ma jeszcze na liście.
    Potem pozostaje tylko przesunięcie szukanego kanału na pozycję na liście.

Powyższe rozwiązanie jest alternatywą do usunięcia wszystkich kanałów i ponownego wyszukiwania a następnie układania listy.
  • Helpful post
    Moderator on vacation ...
    ignac80 wrote:
    Czy mógł to zablokować operator CP.

Tak.
  • Level 11  
    Dziękuję za pomoc. Wpadłem na pomysł żeby zmienić na ustawienia fabryczne i wyszukało mi wszystkie kanały tak jak chciałem, teraz tylko trochę zabawy z ułożeniem listy i będzie ok. Pozdrawiam.
  • Helpful post
    Conditionally unlocked
    Żebyś się nie zdziwił jak poukładasz sobie kanały?!
    Jak już zauważyłeś trochę się tam zmieniło po ustawieniach fabrycznych.
  • Level 11  
    Poukładałem bez najmniejszych problemów jest tak jak chciałem ale i tak rezygnuję z CP bo jest za drogo po podwyżce za pakiet familijny wychodzi prawie 40 zł.
    Mam zamiar kupić Telewizję na kartę i opłacać 10 zł. na miesiąc tylko nie wiem czy jest możliwość zastosować tuner od CP.
  • Helpful post
    Level 29  
    W zależności od tego czy tunek CP masz na wypożyczeniu czy zakupiony na stałe. Jeżeli jest na wypożyczeniu, będziesz zmuszony oddać po zakończeniu umowy.
  • Helpful post
    Moderator on vacation ...
    Kanały FTA albo dekoracja.
  • Level 11  
    Tuner mam już chyba na własność gdyż umowa na czas określony skończyła mi się w czerwcu.
  • Helpful post
    User removed account  
  • Level 11  
    Dziękuję za odpowiedzi i pozdrawiam wszystkich na forum.
  • Helpful post
    Conditionally unlocked
    ignac80 wrote:
    Tuner mam już chyba na własność gdyż umowa na czas określony skończyła mi się w czerwcu.

Raczej się sama nie skończy dopóki jej sam nie wypowiesz:D
    Jeżeli tego nie zrobiłeś to masz CP na nowo.