Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Naglosnienie restauracji - 8 glosnikow, co kupic?

PlatinTouch 01 Jan 2010 21:20 5715 13
    PlatinTouch
    Level 9  
    Witam.
    Mam za zadanie zamontowac glosniki w restauracji.
    Sprawa wyglada tak, restauracja sklada sie z dwoch sal.
    W kazdym narozniku jest wyprowadzony kabel glosnikowy.
    Kable zbiegaja sie na barze i tam ma byc centrum naglosnienia.

Na ta chwile wystaje 8 kabelkow i na tym koniec.
    Ze scian wystaja kable, kupie glosniki na szybkozlacza, powpycham kabelki i ta strona jest zakonczona. (chyba, jak nie to mnie poprawcie).

Teraz kwestia baru.
    Jak to podlaczyc, do czego itp.
    Czy jest urzadzenie gdzie jest wejscie na 8 glosnikow na szybkozlacza,
    czy jest konieczne przerabianie koncowek na chinche lub tym podobne.
    Prosze o szczegolowa instrukcje lacznie z nazwami urzadzen, wzmacniacz czy amplituner... etc.
    Dodam ze ostatecznie muzyka ma leciec z komputera wiec to cos gdzie podlacze
    glosniki musze tez podlaczyc z komputerem :) i najlepiej by bylo abym mogl regulowac osobno glosnosc kazdego glosnika,
    np. wlaczyc po dwa w sali lub jedna sala ciszej druga glosniej.

Mam nadzieje ze jasno naswietlilem moj problem, prosze o pomoc :)
    Pozdrawiam
    [28-30.06.2022, targi] PowerUP EXPO 2022 - zasilanie w elektronice. Zarejestruj się za darmo
    User removed account
    User removed account  
    PlatinTouch
    Level 9  
    Moglbys podac jakis link, bo nie moge
    znalezc postu ktory celnie trafia w moj problem.

Z gory dzieki.
    adamjur1
    Level 41  
    Albo zastosować jako wzmaczniacz amplituner 5.1 czy 7.1 ( np Onkyo) i tam w hardware setupie masz mozliwość ustawiania każdego głośnika osobno i/ lub możesz wykorzystać funkcję Zone2 czyli niezalezny kanał stereo do nagłasniania drugiego pomeszczenia ( możesz tam skierować muzę z innego źródła niż na strefie głównej)
    Sterowanie takiej malejinstalacji z systemu 100V mocno podniesie koszty - takie kolumny, przy watpliwej jakości odtwarzania są doś drogie.
    Pozdr.J.
    User removed account
    User removed account  
    PlatinTouch
    Level 9  
    Okolo 3tys mam w budzecie na naglosnienie.
    Poki co jeszcze nic nie rozumiem :(
    User removed account
    User removed account  
    Błażej
    VIP Meritorious for electroda.pl
    8 głośników, czyli zakładam, że po 4 na salę. Najprościej chyba było by to połączyć mieszanie, czyli w połączenie szeregowo równoległe tak, by dostać właściwą dla wzmacniacza wartość. 2 szeregowo a potem dwie takie pary równolegle. I jedną salę na jeden kanał, drugą na drugi. Wprawdzie nie będzie możliwości sterowania każdym głośnikiem z osobna, ale pozostanie regulacja głośności i osobna regulacja dla każdej sali (balansem).
    Zawsze też, jeśli już wszystkie głośniki są niezależnie doprowadzone do jednego miejsca, to można zrobić jakiś mały wzmacniacz 8 kanałowy, choćby z kitów z niezależną regulacją głośności.
    Red_99
    Level 20  
    A ja zaproponuje cos innego :P 4-ro kanalowa koncowka mocy np. cos z ADS, do kazdego kanalu 2 kolumny. Na jedna sale przypadaly by wtedy 2 potencjometry na koncowce, wiec 2 kolumny mozna by bylo wylaczyc. Do tego jakis maly mixer. Jesli sale nie sa duze, a ma to sluzyc tylko do cichego puszczenia muzyki "zeby bylo milej", to mozesz zastosowac kolumienki domowe, np. cos z STX'a :P

Maly blad, ADS ma tylko 6-cio kanalowa koncowke, ale ecler ma 4-ro kanalowe tylko te ceny.. :P
    User removed account
    User removed account  
    PlatinTouch
    Level 9  
    ''Poppin''
    Pytanie do Ciebie.
    Mam 8 kabelkow, komputer i okolo 3tys.
    Jestes w stanie podac mi konkretnie cos
    co mam kupic? Juz konkretne sprzety?

- glosniki
    - kable
    - koncowki
    - wzmacniacz itp...

Czas mnie goni.
    User removed account
    User removed account  
    Magister_123
    Level 36  
    Witam.
    Obecnie za tanie pieniądze na Alledrogo można dostać bardzo dobre monitory Tonsila Maestro II Sat kolor orzech. W cenie 349zł za parę. Grają i wyglądają na poziomie którego na pewno się nie powstydzisz bo chyba nikt nie wstawi do restauracji pudełka po butach z głośnikiem od telewizora.
    Czyli za 1500zł z przesyłką miał byś kolumienki.
    Zostało by jeszcze 1500zł na wzmacniacz i ewentualne transformatory do kolumn.
    Co koledzy o tym sądzą?
    SzokalML
    Level 36  
    Nie wiem jak duża jest to restauracja, ale poniewaz kable idą w ścianach, zakładam że jest to dość duża odległość. Wobec tego pomysł z nagłośnieniem strefowym 100V jest chyba dobry. No i nie ma innej praktycznej możliwości regulowania głośnością poszczególnych kanałów (chyba że 4-kanałowy wzmacniacz).

Natomiast kupowanie transformatorów do tych kolumn tonsila - hm... jakoś tego nie widzę.