Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Naglosnienie restauracji - 8 glosnikow, co kupic?

01 Sty 2010 21:20 5322 13
  • Poziom 9  
    Witam.
    Mam za zadanie zamontowac glosniki w restauracji.
    Sprawa wyglada tak, restauracja sklada sie z dwoch sal.
    W kazdym narozniku jest wyprowadzony kabel glosnikowy.
    Kable zbiegaja sie na barze i tam ma byc centrum naglosnienia.

Na ta chwile wystaje 8 kabelkow i na tym koniec.
    Ze scian wystaja kable, kupie glosniki na szybkozlacza, powpycham kabelki i ta strona jest zakonczona. (chyba, jak nie to mnie poprawcie).

Teraz kwestia baru.
    Jak to podlaczyc, do czego itp.
    Czy jest urzadzenie gdzie jest wejscie na 8 glosnikow na szybkozlacza,
    czy jest konieczne przerabianie koncowek na chinche lub tym podobne.
    Prosze o szczegolowa instrukcje lacznie z nazwami urzadzen, wzmacniacz czy amplituner... etc.
    Dodam ze ostatecznie muzyka ma leciec z komputera wiec to cos gdzie podlacze
    glosniki musze tez podlaczyc z komputerem :) i najlepiej by bylo abym mogl regulowac osobno glosnosc kazdego glosnika,
    np. wlaczyc po dwa w sali lub jedna sala ciszej druga glosniej.

Mam nadzieje ze jasno naswietlilem moj problem, prosze o pomoc :)
    Pozdrawiam
  • Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 9  
    Moglbys podac jakis link, bo nie moge
    znalezc postu ktory celnie trafia w moj problem.

Z gory dzieki.
  • Poziom 39  
    Albo zastosować jako wzmaczniacz amplituner 5.1 czy 7.1 ( np Onkyo) i tam w hardware setupie masz mozliwość ustawiania każdego głośnika osobno i/ lub możesz wykorzystać funkcję Zone2 czyli niezalezny kanał stereo do nagłasniania drugiego pomeszczenia ( możesz tam skierować muzę z innego źródła niż na strefie głównej)
    Sterowanie takiej malejinstalacji z systemu 100V mocno podniesie koszty - takie kolumny, przy watpliwej jakości odtwarzania są doś drogie.
    Pozdr.J.
  • Poziom 9  
    Okolo 3tys mam w budzecie na naglosnienie.
    Poki co jeszcze nic nie rozumiem :(
  • VIP Zasłużony dla elektroda
    8 głośników, czyli zakładam, że po 4 na salę. Najprościej chyba było by to połączyć mieszanie, czyli w połączenie szeregowo równoległe tak, by dostać właściwą dla wzmacniacza wartość. 2 szeregowo a potem dwie takie pary równolegle. I jedną salę na jeden kanał, drugą na drugi. Wprawdzie nie będzie możliwości sterowania każdym głośnikiem z osobna, ale pozostanie regulacja głośności i osobna regulacja dla każdej sali (balansem).
    Zawsze też, jeśli już wszystkie głośniki są niezależnie doprowadzone do jednego miejsca, to można zrobić jakiś mały wzmacniacz 8 kanałowy, choćby z kitów z niezależną regulacją głośności.
  • Poziom 20  
    A ja zaproponuje cos innego :P 4-ro kanalowa koncowka mocy np. cos z ADS, do kazdego kanalu 2 kolumny. Na jedna sale przypadaly by wtedy 2 potencjometry na koncowce, wiec 2 kolumny mozna by bylo wylaczyc. Do tego jakis maly mixer. Jesli sale nie sa duze, a ma to sluzyc tylko do cichego puszczenia muzyki "zeby bylo milej", to mozesz zastosowac kolumienki domowe, np. cos z STX'a :P

Maly blad, ADS ma tylko 6-cio kanalowa koncowke, ale ecler ma 4-ro kanalowe tylko te ceny.. :P
  • Poziom 9  
    ''Poppin''
    Pytanie do Ciebie.
    Mam 8 kabelkow, komputer i okolo 3tys.
    Jestes w stanie podac mi konkretnie cos
    co mam kupic? Juz konkretne sprzety?

- glosniki
    - kable
    - koncowki
    - wzmacniacz itp...

Czas mnie goni.
  • Poziom 34  
    Witam.
    Obecnie za tanie pieniądze na Alledrogo można dostać bardzo dobre monitory Tonsila Maestro II Sat kolor orzech. W cenie 349zł za parę. Grają i wyglądają na poziomie którego na pewno się nie powstydzisz bo chyba nikt nie wstawi do restauracji pudełka po butach z głośnikiem od telewizora.
    Czyli za 1500zł z przesyłką miał byś kolumienki.
    Zostało by jeszcze 1500zł na wzmacniacz i ewentualne transformatory do kolumn.
    Co koledzy o tym sądzą?
  • Poziom 36  
    Nie wiem jak duża jest to restauracja, ale poniewaz kable idą w ścianach, zakładam że jest to dość duża odległość. Wobec tego pomysł z nagłośnieniem strefowym 100V jest chyba dobry. No i nie ma innej praktycznej możliwości regulowania głośnością poszczególnych kanałów (chyba że 4-kanałowy wzmacniacz).

Natomiast kupowanie transformatorów do tych kolumn tonsila - hm... jakoś tego nie widzę.